Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW T3 Westfalia - o mało co
Autor Wiadomość
eeMeeL 
trochę już popisał


Twój sprzęt: o mało co, VW T3 ale jeszcze nie...
Dołączył: 04 Paź 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-31, 00:06   VW T3 Westfalia - o mało co

Witam Koleżanki i Kolegów,
jak w temacie o mało co zostałbym posiadaczem VW T3 Westfalia w wersji Joker. Jak mało? Mało, w gruncie rzeczy miałem 15 min na sprawdzenie auta i podjęcie decyzji o zakupie samochodu. Wypatrzyłem go na aukcji (niestety) w ostatnim dniu licytacji. Po opisie aukcji:

"Volkswagen Westfalia Club Joker, 1980 rok, silnik 1,6 diesel, skrzynia 5 biegowa, wyposażenie kempingowe, namiot rozkładany na dachu w dobrym stanie, kuchnia, lodówka, auto ma nowy lakier wysokiej jakości zrobiony miesiąc temu, silnik i skrzynia bez zastrzeżeń, po wymianie filtrów i oleju, wnętrze bardzo zadbane, tapicerka oryginalna, pokrowce na siedzeniach przednich, fotele obracane, auto w dobrym stanie gotowe do drogi, na ostatnim zdjęciu auto przed lakierowaniem,"

jak i rozmowie z właścicielem o stanie samochodu. Podjąłem decyzję, ... jadę. Z Łodzi do Cz-wy mam do przejechania 130 km w 1.5h wyrobię się. Niestety roboty drogowe w Tuszynie wydłużyły podróż o kolejne 1,5h.
Na miejscu okazało się, że samochód choć był wyposażony w kamperowe gadżety (zlew, kuchenkę, lodówkę, ogrzewanie) niestety nie działały. Brak zbiornika na wodę i butli gazowej, które powinny być zainstalowane pod podłogą uniemożliwiały mi sprawdzenie wyposażenia. Był tylko zbiornik na brudną wodę, reszta zdemontowane. W związku z brakiem możliwości sprawdzenia tych urządzeń, podjąłem decyzję, że nie kupuję auta. Nadmienię, że właściciel na miesiąc przed sprzedażą odmalował nadwozie samochodu (?).
Miałem też wątpliwości o stan podwozia, był "lekko zarudzony".
W gratisie stado zdechłych much i 2 kg kurzu.

Proszę o poradę:
Na podstawie tego przykładu:
czy orientujecie się jaki jest koszt naprawy lub zakupu używanej lodówki?
naprawy/zakupu ogrzewania?
Jakie jest lepsze ogrzewanie gazowe czy typu webasto na ON?


Myślę również o T3 Multivanie i przeróbce na kampera, stąd moje pytania chciałbym wiedzieć na jakie koszty mam się przygotować.

w załączeniu fotki z aukcji:
Pozdrawiam,
Marcin (ML)

ww7.jpg
Plik ściągnięto 524 raz(y) 191,92 KB

ww6.jpg
Plik ściągnięto 547 raz(y) 170,5 KB

ww4.jpg
Plik ściągnięto 524 raz(y) 152,78 KB

ww22.jpg
Plik ściągnięto 553 raz(y) 158,41 KB

Ostatnio zmieniony przez eeMeeL 2014-02-15, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stasiu
trochę już popisał

Twój sprzęt: brak
Dołączył: 26 Maj 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-05-31, 20:30   

ja sprzedaję mojego ---> http://otomoto.pl/volkswa...-C29127758.html a jak chcesz wiedzieć coś więcej o T3 zapraszam na forum ---> http://forum.busikt3.radom.pl .Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2013-06-01, 20:24   

stasiu napisał/a:
ja sprzedaję mojego ---> http://otomoto.pl/volkswa...-C29127758.html a jak chcesz wiedzieć coś więcej o T3 zapraszam na forum ---> http://forum.busikt3.radom.pl .Pozdrawiam

Stasiu, bardzo fajny i szczery opis samochodu. Życzę ci znalezienia normalnego kupującego, czyli takiego, który wie, że używany to nie salonowy. A "igły" to są u krawca a nie na giełdzie/portalach ogłoszeniowych.
Gdyby "eeMeeL" dysponował szczegółowym opisem auta do którego pojechał - pewnie by nie pojechał. Nie wiem na co liczą sprzedawcy opisując tzw."igiełki", "nic nie stuka", "nic nie puka", przecież jak człowiek przyjedzie to i tak zobaczy. I wtedy :shock: a auto i tak się nie sprzeda. Czy to złośliwość ludzka aby "głupki" jeździły oglądać :?: :-/ Może jak już "głupek" wyda kilka złotych/może stówek na dojazd aby zobaczyć grata to go kupi :gwm :(
Pozdr. :surf:


Zapomniałem odpowiedzieć na pytania:
koszt zakupu, np. tu:
http://allegro.pl/listing...18564&buyUsed=1
co lepsze, gaz czy ON?
jeżeli masz diesla to zasilanie zawsze wozisz ze sobą :wyszczerzony: znaczy się olej napędowy, i nie musisz się martwić o gaz. Chociaż wymiana butli gazowej w samochodzie to rzecz do zrobienia samemu w kilka minut a i dostęp do butli na stacjach benzynowych jest duży.
Jeżeli chodzi o naprawy ogrzewania czy też lodówek, to niestety może być bardzo różnie. Jak ze wszystkim, pierdółka kilka złotych a coś poważnego - kilka stówek. Żaden fachowiec ci nie "wywróży z fusów" co by było gdyby. Jak będziesz miał konkretna awarię to na forum są profesjonaliści w tym temacie, na pewno pomogą :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeMeeL 
trochę już popisał


Twój sprzęt: o mało co, VW T3 ale jeszcze nie...
Dołączył: 04 Paź 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-02, 00:17   

Dzięki,
mniej więcej wiem jakie to koszty. Masz rację, jak bym wiedział więcej, pewnie bym nie pojechał. Zbyt dużo nie wiadomych. Ta wyprawa też mnie czegoś nauczyła, więc nie żałuję wyprawy. Ktoś inny go kupił, niech się martwi. Będę cierpliwy i szukał dalej.
Pozdrawiam,
Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2013-06-03, 10:32   

eeMeeL, a ile miał kosztować ten po którego jechałeś?
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eeMeeL 
trochę już popisał


Twój sprzęt: o mało co, VW T3 ale jeszcze nie...
Dołączył: 04 Paź 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-03, 11:20   

za dużo, biorąc pod uwagę stan. 14000
Ostatnio zmieniony przez eeMeeL 2013-07-20, 18:59, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2013-06-03, 12:27   

zastanawiałem się na ile dziś wycenia się "kultowość" takiego auta. Trochę drogo.
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2013-06-03, 12:50   

sys, bardzo sie wycenia, beda drozaly, oczywiscie wszystko zalezy od stanu...
_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeMeeL 
trochę już popisał


Twój sprzęt: o mało co, VW T3 ale jeszcze nie...
Dołączył: 04 Paź 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-03, 16:02   

Wszystko przez tą akcję złomowania samochodów, jaka miała miejsce 2 lata temu w Niemczech. Po prostu teraz nie ma T3. Sporo wyjechało do Afryki i Arabii. A jak są to w chorych już cenach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-03, 21:36   

14000 za niesprawnego camperka T3 ?
Toc Świstak za tyle MiniMilkę sprzedaje - jest znacznie większa i niemal kompletna ... :shock: CO prawda to nie T3 tylko LT35 ale ... też VW.
no i auto rzetelnie opisane .
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***