Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet na wyjazdach po Europie i nie tylko
Autor Wiadomość
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2013-04-30, 09:32   

SlawekEwa napisał/a:
Dziabong napisał/a:
U siebie w T-mobile

Tak myślałem, "okazja" czy standard ?
Blueconnect u mnie działa, a narożniki u Ciebie?
naroz
narozniki ok tylko gosc od panela dal ciala. ten internet to standard do telefonu najwieksza paczka. Do smartfona jak znalazl niespdzianki nie bedzie jest info sms jak sie limit konczy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-04-30, 18:30   

Dziabong napisał/a:
Do smartfona jak znalazl niespdzianki nie bedzie jest info sms jak sie limit konczy.

Dzięki za info :spoko
Przyjemnego moczenia z Amicami u Madziara :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bartosz_b 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hobby Optima Deluxe 70HQ
Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 2013-07-26, 10:07   

Ja mam zamontowaną na dachu małą kopułkową antene dookólna 16dbi do wifi, w środku do niej podłączony AP zbiorczy i router z wifką nadawczą. Jak tylko jest gdzieś internet udostępniony to ten zestaw zbiera go bezproblemowo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-07-26, 10:34   

bartosz_b napisał/a:
Ja mam zamontowaną na dachu małą kopułkową antene dookólna 16dbi do wifi, w środku do niej podłączony AP zbiorczy i router z wifką nadawczą. Jak tylko jest gdzieś internet udostępniony to ten zestaw zbiera go bezproblemowo

Możesz to jakoś rozpisać nieco bardziej szczegółowo? Co to jest AP zbiorczy? 16 dbi ściągnie z 3-5 km w linii prostej bez górek, nad wodą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadek27 
zaawansowany


Twój sprzęt: adria coral 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 2/3
Skąd: Świecie
Wysłany: 2013-07-26, 11:29   

również stosuję antenę tyle że panelową 12dpi do wifi. praktycznie zawsze coś otwartego znajduję. a po naszym pięknym kraju LTE sprawdza się dobrze. :spoko :spoko :spoko
_________________
Pozdrawiam
tadek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bartosz_b 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hobby Optima Deluxe 70HQ
Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 2013-07-26, 12:52   

pabloarmando napisał/a:
bartosz_b napisał/a:
Ja mam zamontowaną na dachu małą kopułkową antene dookólna 16dbi do wifi, w środku do niej podłączony AP zbiorczy i router z wifką nadawczą. Jak tylko jest gdzieś internet udostępniony to ten zestaw zbiera go bezproblemowo

Możesz to jakoś rozpisać nieco bardziej szczegółowo? Co to jest AP zbiorczy? 16 dbi ściągnie z 3-5 km w linii prostej bez górek, nad wodą?


Jasne, AP zbiorczy to nic innego jak acces point podłączony do anteny i ustawiony jako klient, a nie urządzenia nadawcze.
W czystej teorii na takiej odległości powinno zebrać sygnał, ale wystarczy że ptak krzywo na jakiejś gałęzi albo kamieniu siądzie i stracisz sygnał. Na takie odległości zdecydowanie lepiej swoje zadania spełniają anteny kierunkowe. W kamperze jest to o tyle problematyczne że taką kierunkową antene musisz każdorazowo ustawiać i sprawdzać miernikiem jakimś siłę punktów nadawczych (hot spotów). Antena dookólna ma mniejszy zakres odległościowy ale za to zbiera sygnał 270 stopni wokół własnej osi i 16 stopni w pionie. Praktycznie jak w którymś miejscu jest sygnał i ktoś udostępnia internet mniej lub bardziej świadomie to jesteś wtedy w stanie się podpiąć. Realni i najlepiej taki zestaw ściaga w promieniu do 1km na terenie otwartym
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***