Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia - 1 w życiu wyprawa camperem!
Autor Wiadomość
ZielonyBażant 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: ZałogaZielonegoBażanta
Dołączył: 23 Lip 2012
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-23, 13:50   Holandia - 1 w życiu wyprawa camperem!

Hej,

Przed nami 1 w życiu wyprawa Camperem. Jedziemy w 4 osoby sami faceci.

Na razie nasz plan wygląda tak:
- 14.08 wyruszamy jeszcze w nocy koło godziny 3 - 4 i jedziemy do SOLTAU do Heidi Parku - dystans 591 km, spędzamy tam cały dzień.
- w godzinach wieczornych 18-19 jedziemy na Amsterdam - dystans 442 km
- tam chcemy dojechać na noc i gdzieś na parkingu się przekimać.

PIERWSZE PYTANIA:
- czy w Holandii są takie parkingi jak w Niemczech coś jak StellPlatz, gdzie można kamperem wjechać i przenocować? + jeszcze jakaś toaleta
- czy taki parkingi są daleko przed miastami, czy macie jakiś konkretny namiar?
- mniej więcej jakie kwoty są za takie parkingi?

chodzi nam o to żeby spać na takich parkingach maksymalnie 2 - 3 doby i ruszać dalej, zależałoby nam tylko aby był jakiś dojazd z takiego parkingu do centrum miasta.

dalsza podróż:
- chcemy pozwiedzać amsterdam z 2 dni i jechać do Haag na kolejne 2 czy 3 dni i tam ta sama sytuacja czy są jakieś parkingi na które bez bookowania można zajechać?

z Haag już prosto z powrotem do domku jedziemy także bez problemu.

Głównie chodzi nam o to spanie, bo nie chcemy bookować nic bo raz że nie wiemy jak to w praniu wszystko wyjdzie a dwa nie wiem czy nawet miejsca będą bo to przecież sezon.

Jak wiecie coś to proszę o pomoc, będziemy bardzo bardzo wdzięczni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-07-23, 14:12   

W Holandii naliczyłem ok. 120 Stellplatzów - w większości płatnych (od 5. do ok. 15. euro). Dane te wziąłem z niemieckiego ubiegłorocznego, dwutomowego katalogu, który kupić można w sklepach ze sprzętem karawaningowym - głównie na Zachodzie, ale i w księgarni wysyłkowej w Warszawie. Nie jest to może imponująca liczba (w porównaniu do Niemiec czy Francji), jednak na tak mały kraj w zupełności wystarczy :)
Poza Stellplatzami są przecież kempingi, a w drodze zatrzymać się również można na większych stacjach benzynowych :ok
Zatem - szerokiej drogi! :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZielonyBażant 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: ZałogaZielonegoBażanta
Dołączył: 23 Lip 2012
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-23, 14:15   

@ndrzej napisał/a:
W Holandii naliczyłem ok. 120 Stellplatzów - w większości płatnych (od 5. do ok. 15. euro). Dane te wziąłem z niemieckiego ubiegłorocznego, dwutomowego katalogu, który kupić można w sklepach ze sprzętem karawaningowym - głównie na Zachodzie, ale i w księgarni wysyłkowej w Warszawie. Nie jest to może imponująca liczba (w porównaniu do Niemiec czy Francji), jednak na tak mały kraj w zupełności wystarczy :)
Poza Stellplatzami są przecież kempingi, a w drodze zatrzymać się również można na większych stacjach benzynowych :ok
Zatem - szerokiej drogi! :spoko



dzięki, mółbyś mi napisac jak nazywa się to wydawnictwo, mam trochę czasu jeszcze, chętnie bym to zamówił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-07-23, 14:26   

Nazywa się to "Bordatlas 2012" i wydane jest w dwóch tomach: Deutschland (grubszy :shock: ) i Europe. W sumie opisanych jest tam ponad 5400 Stellplatzów - łącznie z danymi do nawigacji, aktualnymi cenami, wyposażeniem, atrakcjami itp.itd. Niestety wszystko po niemiecku :-/ O ile dobrze pamiętam, dwa tomy kosztowały w księgarni wysyłkowej w Warszawie poniżej 100 zł. Księgarnię znajdziesz tu
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-07-23, 19:48   

@ndrzej napisał/a:
O ile dobrze pamiętam, dwa tomy kosztowały w księgarni wysyłkowej w Warszawie poniżej 100 zł. Księgarnię znajdziesz tu

Dzięki Andrzej :pifko i ja skorzystałem :lol:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-07-23, 20:20   

Ja również zamówiłem
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-07-25, 20:02   

Przydatna również jest ta strona;
http://wohnmobil-stellpla...mo/wohnmobil.pl
Trzeba się zarejestrować i zalogować ale nie trzeba wnosić opłaty aby korzystać z informacji o stellpletzach.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-08-03, 00:02   

adamk76 napisał/a:
Należy jeszcze pamiętać o tym, że poruszanie się po Niderlandach własnym samochodem jest wyjątkowo kosztowne. W kraju tym bowiem ceny benzyny biją niechlubne rekordy i od ponad 20 lat są najwyższe na świecie. Lepiej więc zatankować jeszcze w Niemczech, jeśli zbliżamy się do granicy holenderskiej od wschodu.


Ja mam diesla i nie jest zle


Moze na stacjach total lub shell przy autostradzie jest ON po 1,48 euro ( w niemczech przy autostradzie nawet 1,53 widzialem) ale na podmiejskich stacjach szczególnie na poludniu tego plaskiego kraju w rejonie europortu znajdziesz nawet po 1,36 euro za liter .... nie sa nawet najwyzsze w europie wiec co tu mowic o swiecie ?

Faktycznie wszyscy maja tutaj diesle albo na gazie ...... i dla tego benzyna droga ... a i podatki za benzynowy silnik grubsze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***