Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wróciłem z chorwacji
Autor Wiadomość
f68 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs Globethrotter A520
Nazwa załogi: f68
Dołączył: 08 Paź 2007
Piwa: 5/6
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-07-22, 10:53   wróciłem z chorwacji

witam
po miesięcznej labie wróciłem z chorwacji
byliśmy na wyspie pag
rewelacja
po krótce
pierwszy dzień w chorwacji byliśmy na kempigu simuni kemping to wielki moloch z bardzo dobrze zorganizowaną infrastrukturą ale za to sie płaci za jeden dzień zapłaciliśmy 243kuny
przelicznik 2 kuny = ok1zł ok 7,2 kuny =1 euro
i było to przed sezonem w sezonie cena o 132kuny wyższa
a dlaczego bo dochodzą opłaty za wodę śmieci, klimatyczne postawienie kampera ochrona kempingu co razem daje zawrotną sumę
więc po jednym dniu i rozmowie z tybylcem migowej bo nie znał angielskiego polecił nam kemping sv duh
i tu rewelacja przy samej wodzie za 10euro za dzień bez żadnych dodatkowych opłat w sezonie 15 euro , właściciel pozytywnie zakręcony super ludzie pełnen naturyzm do zobaczenia dziewactwa kamperowe jak równiez kampery zrobione własnoręcznie
fotki załąze później

cro1.jpg
Plik ściągnięto 4640 raz(y) 74,96 KB

cro2.jpg
Plik ściągnięto 4640 raz(y) 102,31 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jaco 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: 2008-07-30, 00:04   

Witam,

Wybieram się do Chorwacji i mam pytanko dot. walut. Za kemping płaci się w kunach, czy euro? Słyszałem, że w euro płacą tylko Niemcy, na których kempingi żerują, z w kunach płacą inni, co jest korzystniejsze. Czy to prawda?

Dziękuję i pozdrawiam,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
f68 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs Globethrotter A520
Nazwa załogi: f68
Dołączył: 08 Paź 2007
Piwa: 5/6
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-07-30, 09:14   

nie ma znaczenie
1 euro = 7,2 kuna taki przelicznik mi liczyli
aczkolwiek wydaj a resztę w kunach
wiec lepiej miec drobne euro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-07-30, 13:26   

Czy wykupiłeś winietkę na Słowenię? Jeśli nie - jakimi drogami przejechałeś, omijając drogi szybkiego ruchu i autostrady?
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: J5 pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2007
Piwa: 4/10
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2008-07-30, 20:11   

Można jechać przez Węgry E65 z Bratysławy przez Sarvar później kawałeczek przez Słowenie
nie trzeba wykupywać winetki ale można tanio zatankować paliwo zaoszczędzasz na opłatach w Austrii na Słowenii a droga przez Węgry bardzo dobra ok.200 km wracałem tamtędy 15.07
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-07-30, 20:38   

Czy ten kawałeczek przez Slowenię nie jest właśnie drogą szybkiego ruchu??? :bajer
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-07-30, 21:05   

Na Słoweni płaci się na bramkach.To są grosze. Za to zawsze paliwo było najtańsze.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-07-31, 09:58   

kimtop napisał/a:
Na Słoweni płaci się na bramkach.To są grosze.


PŁACIŁO się grosze! Niestety to się zmieniło :-/
Podobno w tej chwili (prawdopodobnie od lipca lub sierpnia) trzeba wykupić winietkę na autostrady i drogi szybkiego ruchu - minimum na pół roku - w cenie 35 euro :gwm
Dlatego szukam zwykłych dróg krajowych żeby przeskoczyć przez Słowenię :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: J5 pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2007
Piwa: 4/10
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2008-07-31, 12:38   

Na Słowenii winetki obowiązują od 1 lipca to jest pewne, natomiast ten mały odcinek przez Słowenię nie jest jeszcze autostradą /w trakcie budowy/ ale przejazd bez problemu jechałem tam tędy 15.07 i paliwo tańsze ropa ok.1,27 E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalliope 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter 315CDI 150 KM LMC Liberty 7
Dołączyła: 14 Lut 2008
Piwa: 7/1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-08-10, 21:10   

Dzisiaj wróciliśmy z Chorwacji przez Słowenie. Korki kilkukilometrowe były przed tunelami i przed bramkami. Pod Zagrzebiem był korek olbrzym. Przed granicą ze Słowenią też korek a tam jazda żółwim tempem.Tragedia. Na pasie w stronę Chorwacji widzieliśmy też olbrzymie korki ale tylko przed tunelami. Znajomi jechali do Chorwacji 11-tego i takie były korki że na bramkach i postojach Czerwony Krzyż razem z obsługą autostrady rozdawał napoje.Jest tam teraz najazd turystów. Proponuje boczne drogi bo jeżdżą nimi tylko Chorwaci. Wspomnę też że zaczynała się bura i zaraz po naszym przejażdzie przez tunel Mała Kapela zamknięto autostradę.Wspołczuje tym co tam zostali. Życzę powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-08-10, 21:18   

jednym słowem w sezonie nie przyjazny kraj dla turystów :haha:
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekW 
weteran


Twój sprzęt: Hymermobil 650 '79
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-11, 00:43   

jaco napisał/a:
Za kemping płaci się w kunach, czy euro?

Zasadniczo w kunach. Na większych kempingach w recepcji można wymienić waluty w agencji banku; niektóre przyjmują złotówki. I tu uwaga: nie zawsze opłaca się kupować kuny w Polsce: ja płaciłem 0,56 zł, na kempingu (po uwzględnieniu prowizji) wyszło ok. 0,46 zł (dokładny kurs sprawdzę, jak się dokopię do papierów).
arek napisał/a:
Można jechać przez Węgry E65 z Bratysławy przez Sarvar później kawałeczek przez Słowenie
nie trzeba wykupywać winetki ale można tanio zatankować paliwo zaoszczędzasz na opłatach w Austrii na Słowenii a droga przez Węgry bardzo dobra...

Co do ceny paliw, to chyba taniej na Słowacji... a jakość drogi dyskusyjna. Cała "Route 86" jest jednopasmowa, pokręcona, pełno wiosek z ograniczeniami do 40 i zapchana przez TIR-y. A na Słowenii trzeba uważać, żeby się nie dostać na nowo wybudowany kawałek autostrady (czy płatnej - nie jestem pewny). Jeszcze 20 km kluczenia bocznymi drogami koło Cakovca i już mamy autostradę do Zagrzebia ;)
kalliope napisał/a:
Korki kilkukilometrowe były przed tunelami i przed bramkami. Pod Zagrzebiem był korek olbrzym. (...) Wspomnę też że zaczynała się bura i zaraz po naszym przejażdzie przez tunel Mała Kapela zamknięto autostradę.

My wyjechaliśmy o 13 w czwartek z okolic Sibenika przez Knin, Plitvicke Jazera, Karlovac, dalej autostradą do Cakovca i wspomnianą "86" przez Węgry do Bratysławy. Korków nie było nigdzie, pogoda wymarzona do jazdy. Chyba mieliśmy dużo szczęścia, przez całe 2 tygodnie nie widzieliśmy deszczu! :wyszczerzony: Ulewa dosięgnęła nas dopiero koło Żyliny i zmusiła do rezygnacji z Tatralandii...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***