Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2015-01-19, 13:37
Ivo - budowa kampera na bazie Iveco Maxi
Autor Wiadomość
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-05-11, 10:57   

kodi napisał/a:
Zawsze chciałem mieć fotkę w rzepaku
tylko nie próbuj tam drzemki, podobno w rzepaku usypia się tyko raz bo już się nie obudzisz. :spoko
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2014-05-11, 16:32   

Rawic mówisz poważnie? :shock:
To prawda, że rzepak wydziela dość mocny zapach, ale że aż tak działa to nie wiedziałem.
Mimo wszystko nie mam zamiaru próbować.

No i drzwi zakończone. Ocieplenie założone, sklejka przycięta i pomalowana. Na tył już farby nie starczyło, więc póki co zostaje kolor drewna.
W aucie jest cicho i głucho. Blacha nie straszy i nie brzęczy. Jest fajnie. pozostało tylko wypróbować w terenie.

P5115072.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 195,23 KB

5080.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 214,57 KB

5088.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 215,75 KB

P5115091.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 127,3 KB

P5115093.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 102,07 KB

P5115095.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 121,86 KB

P5115085.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 205,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2014-05-11, 20:05   

I tak ma być super teraz tylko pozostaje :kamp do zobaczenia :spoko
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2014-05-11, 21:06   

Fotka w rzepaku jest rewelacyjna - te kolory! i kamper. Sprzęcik zrobiłeś super - ile ten Twój kamperek waży.
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2014-05-12, 06:38   

Dzięki Panowie.
Marku do zobaczenia również.

Prof-os - fotka lekko podrasowana ;)

A co do wagi to ważyłem go jak miał 2840kg.
Pewnie doszło ze 200kg.
Jak my się zapakujemy + graty to chyba zmieszczę się w limicie 3,5t.

Musze podjechać na wagę bo sam ciekaw jak to wygląda.

Mimo wszystko chyba jest ok, bo na ostatnim wyjeździe na próbie blisko 900km spalił mi 9l/100. Wynik jak dla mnie rewelacyjny. Wnioskuję, że i waga jest w normie, choć może to nie jest zbyt miarodajne.

Jak pojadę na wagę to nie omieszkam Was o tym poinformować.

Pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-05-14, 21:07   

No No No Kodi pełen szacun. Choć ciężko mi się przyznać to zazdroszczę ci już gotowego kamperka. powiedz lepiej jak tam pierwsze wrażenia po wyjeździe. co się sprawdziło co jeszcze do poprawki ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2014-05-15, 10:44   

Voice - dziękuję.
Nie masz czego zazdrościć. Budujesz swój i to jest najważniejsze.
Co więcej mam wrażenie, że Ty i koledzy budujecie szybciej.

Ja zacząłem tak naprawdę w maju i jechałęm z tematem ostro gdzieś do października. Potem też działalem, ale już spokojniej i z doskoku.
Zresztą ostatenie rzeczy robiłem niedawno a dzisiaj n. chcę wykończyć szafki sklejką od środka na łączeniu ścian z sufitem.

Drobnych rzeczy - tak jak w domu jest najwięcje i albo odpuszczzasz albo robisz na 100%.

Zeszły rok był dla mnie niejako stracony bo nigdzie nie byliśmy, ale nie marnowałem czasu. Oprócz satysfakcji, budowa dała mi wiele radości i poznałem siebie z lekka innej strony.

co do wyjazdów to póki co odbyliśmjy dwa. Jedem w marcu - króciutki 2 dniowy i majówka już 4 dniowa.
Ciągle uczymy się auta. Szukamy rzecy po szafkach bo jeszcze nie mają stałych miejsc.
Minusów jakbym na razie nie widział.
Cieszy mnie cała elektryka, która działa. Cieszą mnie wskaźniki, solar. Cieszy mnie TV i ciepła woda.

Osobiście kąpieli nie bra lem w naszej łazience, ale żona brała i mówi, że nie najgorzej. Jak ona tak mówi, to ja jestem zadowolony, bo to głownie dla niej ten prysznic. :lol:

co do spania - z tyłu 2 osoby z przodu 1 osoba. Tył wiadomo - wyro 135 na 180. Nie wyciągnę się jak w domu, więc albo lekko podwijam nogi albo leżę lekko po skosie. Śpię z tyłu z żoną i upierdliwe jest wychodzenie np. w nocy po drabince. Problemem nie jest drabinka, tylko wysokość łóżka. Może gdybym dał niżej?

Co do spania z przodu miałem obawy, bo łóżko skałda się z podwójnego fotela, drugiego rzędu, stolika i siedzenia kierowcy. Mam docięty materac który układam na stoliku oraz kanapie drugiego rzędu. Mam wyrko dobre 180cm na 90.
Spałem tam 2 noce i powiem, że jestem miło zaskoczony. Czuję większy luz niż z tyłu, mimo to że dotykam kierownicy. Mogę stwierdzić, że wyro na przodzie jest ok. Jak śpi tam córa to w ogóle ma jak królowa.

Teraz ociepliłem drzwi z tyłu i przesuwane. Nie sprawdzałem w terenie, ale zrobiło się znacznie ciszej i jest głucho. Myślę, że to też poprawi komfort. W wolnej chwili zobaczę co da się zrobić z drzwiami kierowcy i pasażera, bo tam lipa jest i wiatr lata.

Kończąc, bo marudzę, jestem zadowolony. Przestrzeń jest, choć pewnie przydałoby się troszkę po szerokości. Nie wyobrażam sobie jednak by miałe mieć mniejsze auto.

Co do samego auta - to silnik fajnie mruczy przy 90-100km/h na szóstym biegu. Jest chyba cicho bo swobodnie możemy rozmawiać. Górki pokonuję na czwartm biegu z prędkością 60-70km/h co też chyba nie jest złym wyczynem. I mówię to bez żyłowania auta. No i najważniejsze auto spaliło mi na próbie 884km - 78litrów co daje blisko 9l/100km. Jak dla mnie rewelacja.

Dla porównania moje auto z przyczepą spalało 11l gdzie masa tego zestawu wynosiła ok. 3t bez ludzi.

Pozdr
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-05-15, 20:34   

kodi napisał/a:
No i najważniejsze auto spaliło mi na próbie 884km - 78litrów co daje blisko 9l/100km. Jak dla mnie rewelacja.Pozdr

Bardzo dobry wynik 9l/100km :super Jak na takie duże auto.
No właśnie mi brakuje, takiej długości jak masz Ty, ale cóż muszę się jakoś przemęczyć, może następny będzie już na 200% MaxMaxi. Pożyjemy zobaczymy, Ale fakt jest taki i każdy się pod tym podpisze, satysfakcji z takiej budowy jest niesamowita, człowiek śrubkę wkręci a cieszy się jak... dziecko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2014-05-15, 21:00   

Mnie jedna śrubka nie cieszy. Ostatnio mnie dobija parę rzeczy związanych z brakami.
Tego nie ma, tego nie ma, jeżdżę, szukam, pytam, dzwonimy, gdzie kupić głupią pierdołę.
Jak ja zazdroszczę ludziom budującym w cywilizowanych krajach.
Nie piszcie tylko "jedź do Polski i skończ budowę", bo to niewykonalne. Bo np. gdzie? Na parkingu osiedlowym we Wrocławiu?

Ale coś się dzieje, udało nam się zamówić ...proste listewki w Obi. Znaczy mają zadzwonić zaraz po dostawie i tego samego dnia jedziemy wybrać z całej dostawy te, które będą proste :haha:
Sklejkę też tu dokupujemy. Wygląda na prostą.
Jest szansa na proste meble :haha:
Jakby ktoś pytał to będziemy mieli w kamperze włoskie meble :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-05-15, 22:32   

toscaner napisał/a:
Mnie jedna śrubka nie cieszy. Ostatnio mnie dobija parę rzeczy związanych z brakami.
Tego nie ma, tego nie ma, jeżdżę, szukam, pytam, dzwonimy, gdzie kupić głupią pierdołę.
Jak ja zazdroszczę ludziom budującym w cywilizowanych krajach.
Nie piszcie tylko "jedź do Polski i skończ budowę", bo to niewykonalne. Bo np. gdzie? Na parkingu osiedlowym we Wrocławiu?


No widzisz, a każdy z tego naszego Kraju ucieka Ciekawe dlaczego ??
Co Ci mam Powiedzieć "zacytuje tutaj tekst mojego zionka z miasta - TAKA SYTUACJA"

A jakby ktoś nie słyszał to TUTAJ W CAŁOŚCI
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-05-15, 22:46   

toscaner napisał/a:
Nie piszcie tylko "jedź do Polski i skończ budowę", bo to niewykonalne. Bo np. gdzie? Na parkingu osiedlowym we Wrocławiu?

U Kodiego na na łączce. możesz spać w namiocie albo w aucie - faza blisko mini warsztacik również... Domowy chlebek ... o o o ... to najlepsze :bigok

Toscaner - z rzeczy niewykonalnych ja znam 3 albo 4 i to tylko z wojska:
a) okopać się w wodzie
b) przewrócić hełm na lewą stronę
c) zgwałcić sprzątaczkę w koszarach ( bo tam nie ma sprzątaczek)
d)... zapomniałem ... :-P
jest na forum kilkaset osób, na pewno znajdą się tacy którzy będą mogli podać ci pomocną dłoń. Do Andrzeja73 pojedziesz, rozbijesz się z tyłu hali - zamieciesz mu warsztat a tak prostych desek ze stolarni jakie on ci strugnie to w całych Włoszech nie znajdziesz.
Tylko zlituj się już nad nami i przestań psioczyć na Włochy i toskanię w kilku wątkach bo mam już ochotę cię zastrzelić ...z litości... Dobić jak rannego wierzchowca. już wiemy jaką krzywdę zrobiłeś sam sobie, udowodniłes wystarczojąco wyraźnie że Włochy sa krajem gdzie można pracować i być może zarobić ale nie żyć i budować. Zabieraj d. w troki , wakacje w kraju pod znakiem budowy kamperka sobie nakręcaj.

KOdi sorry za offtop :bajer
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2014-05-15, 23:20   

Maszakow :mrgreen:
Postawiłbym Ci piwo, bo oczywiście masz rację, ale ty wolisz soczki. :)
Jak wiesz zawsze są plusy i minusy :)
W Polsce jest mniej różowo z innymi rzeczami. No nie ma nigdzie idealnie. Np. drogi. Mnie jazda po polskich drogach doprowadza do skrajnej nerwicy.
Podobny przykład do obrazka. Do Rzymu mamy 300km z hakiem i bez pędzenia (łamania przepisów) w 3h jesteśmy w stanie dojechać :)

Ale koniec offtopowania z mojej strony, bo mnie Kodi zbanuje :)

Kodi super robota. A spalanie faktycznie rewelacja jak na tak duże auto. Mi najmniej spalił załadowany po brzegi gratami (ok 600kg, czyli nic) 7,6l/100 przy prędkości ok 90-100km/h, ale i 9,5 też łyknął jadąc powyżej setki. Wszystkie tankowania robiłem pod korek, a dystans z gps, więc obliczenia były w miarę dokładne. Zdziwiło mnie to 7,6l/100km, bo to niemal jak osobówka, ale to akurat padało wtedy i jechałem wolniej kilkaset kilometrów.

porownanie.jpg
Plik ściągnięto 8230 raz(y) 89,68 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2014-09-03, 15:14   

Byłem w zeszłym tygodniu na wadze.
Auto bez wody (70kg) i ludzi (planowo 3 osoby 200kg).
Za to pełen osprzęt auta - brakowało tylko ciuchów no i żarcia.

Iveco waży 3100. Mogło być lepiej ale i też gorzej.
Czyli policzmy 3100 + 70 + 200 = 3370. Zostaje 130 na żarcie i ciuchy. Damy radę ;)

Przymierzam się delikatnie do platformy czyli może dojść waga platformy + skuterek czyli łącznie ok. 150kg.

Zrezygnuję z ciuchów i żarcia. Na waleta będę śmigał :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Suburban 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato Hobby 550
Dołączył: 29 Wrz 2014
Piwa: 1/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-10-26, 02:24   

Niesamowity projekt, zobaczyłem filmik z opisu i muszę przyznać że jest to zrobione w 100% świetnie. Zastanawiałem się nad zbudowaniem kampera we własnym zakresie właśnie na tym samym samochodzie lub na ciężarówce izoternie ale nie dał bym rady chyba zrobić czegoś tak doskonale i precyzyjnie. Gratulacje !!!
To i milka świastaka to dwa najfajniesze wątki jakie do tej pory czytałem o budownie kampera od podstaw!
_________________
Brum Brum Brum,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-10-26, 10:18   

kodi napisał/a:
Byłem w zeszłym tygodniu na wadze.
Auto bez wody (70kg) i ludzi (planowo 3 osoby 200kg).
Za to pełen osprzęt auta - brakowało tylko ciuchów no i żarcia.

Iveco waży 3100. Mogło być lepiej ale i też gorzej.
Czyli policzmy 3100 + 70 + 200 = 3370. Zostaje 130 na żarcie i ciuchy. Damy radę ;)

Przymierzam się delikatnie do platformy czyli może dojść waga platformy + skuterek czyli łącznie ok. 150kg.

Zrezygnuję z ciuchów i żarcia. Na waleta będę śmigał :haha:


Ja miałem tak samo jak wjechałem na wagę. Byłem zdziwiony co tu tyle waży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***