Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wjazd na terytorium Ukra
Autor Wiadomość
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2014-02-06, 10:12   Nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wjazd na terytorium Ukra

Nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wjazd na terytorium Ukrainy. Informacja może być przydatna dla przejeżdżających tranzytem lub wybierających się na Ukrainę.


Nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wjazd na terytorium Ukrainy
2013-12-19
Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził zasady potwierdzania dostatecznego zabezpieczenia finansowego obcokrajowców i osób bez obywatelstwa na wjazd na Ukrainę, pobytu na terytorium kraju i tranzytowego przejazdu oraz wyjazdu poza jej granicę, a także metodę określania wysokości takiego zabezpieczenia.

Powyższe zasady nie dotyczą obcokrajowców i osób bez obywatelstwa stale zamieszkujących na Ukrainie; osób wymienionych w ust.4 i 5 art. 16 Ustawy Ukrainy „O statusie prawnym obcokrajowców i osób bez obywatelstwa"; obcokrajowców i osób bez obywatelstwa, których dotyczy Ustawa Ukrainy „O uchodźcach i osobach potrzebujących dodatkowej lub czasowej ochrony".

Dokument zakłada, iż obcokrajowcy i osoby bez obywatelstwa w celu wjazdu na Ukrainę, pobytu na terytorium Ukrainy, tranzytowego przejazdu przez jej terytorium oraz wyjazdu poza jej granicę do innego państwa, w przypadku, gdy inaczej nie przewidziano prawem, powinni posiadać środki w wysokości dwudziestokrotności kosztów utrzymania na jedną osobę w przeliczeniu na miesiąc, określonych na Ukrainie na dzień ich wjazdu na Ukrainę (minimum egzystencji ustanawiane jest każdego roku ustawą Ukrainy „O budżecie państwowym" na odpowiedni rok). W przypadku, jeżeli termin pobytu obcokrajowcy lub osoby bez obywatelstwa wynosi mniej /lub więcej niż miesiąc, zaznaczona kwota obliczana jest wg specjalnej formuły.

Posiadanie dostatecznego zabezpieczenia finansowego określane jest poprzez:

- wizualną kontrolę posiadania przez obcokrajowców i osób bez obywatelstwa środków w walucie narodowej Ukrainy lub wymienialnej wg kursu Narodowego Banku Ukrainy na dzień wjazdu na Ukrainę;

- sprawdzenie dokumentu, w którym zaznaczona jest kwota środków oraz na podstawie którego można uzyskać środki za pośrednictwem instytucji bankowej na Ukrainie;

- wizualnej kontroli karty płatniczej międzynarodowych systemów płatniczych i sprawdzenie wyciągu z osobistego rachunku bankowego wnioskodawcy, potwierdzającego posiadanie środków (wyciąg z bankomatu);

- sprawdzenie dokumentu potwierdzającego rezerwację lub zapłatę za nocleg i wyżywienie na Ukrainie;

- sprawdzenie umowy na obsługę turystyczną (wauczer);

- sprawdzenie pisma gwarancyjnego strony przyjmującej obcokrajowca lub osoby bez obywatelstwa o przyjęciu zobowiązań związanych z opłatą wszystkich kosztów obcokrajowca lub osoby bez obywatelstwa związanych z jego pobytem na terytorium Ukrainy oraz wyjazdem poza jej granicę;

- kontrolę biletu na przejazd do państwa przynależności lub państwa stałego miejsca zamieszkania lub państwa trzeciego z podanym dniem.

Szczegółowe informacje na dany temat w załączonym rozporządzeniu Gabinetu Ministrów Ukrainy.

Źródło: „Uriadowyj Kurier" i http://kiev.trade.gov.pl/...um_Ukrainy.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2014-02-06, 10:57   

O i tyle wywalczyły nasze delegacje podczas przemówień na Majdanie :haha: :haha: :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2014-02-06, 11:28   

Kasa na tradycję (podarki) :wyszczerzony:
Jadąc tranzytem w deklaracje wpisywałem waluty jakie mam i ilość .
A było tego trochę Drahma,Lewa, Leje, Dinary,Funty Marki, Guldeny, Liry itd.
Fajna była zabawa przy liczeniu, nie wytrzymywali :wyszczerzony:
Poniweasz wszystko było już wpisane w deklarację i :haha:
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2014-03-07, 16:41   

To lepiej jednak gdzie indziej ...
http://wiadomosci.onet.pl...nia-krymu/p3rjk
Litwę polecam ! :)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-16, 20:16   

Kiedy ostatni raz byłem na Ukrainie w 2012 r. na granicy nikt o nic nie pytał, czegokolwiek nie sprawdzano, nie wymagano posiadania waluty. To się porobiło. Sprawdzono mi jedynie dokumenty auta i to wsio. Ale w obecnej sytuacji, nie wiem, kto się :mrgreen: tam wybiera ?
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2014-05-16, 22:11   

Te przepisy wprowadził jeszcze Janukowicz. Podejrzewam, że teraz Ukraińcy mają większe problemy, niż liczenie na granicy pieniędzy obcokrajowców. Na Ukrainie jest różnie. Na zachodzie spokój, walki są tylko w Ukrainie wschodniej. Czytam od kilku lat blog Polaka, który jest właścicielem schroniska w Czarnohorze ( Karpaty Wschodnie). U nich jest spokój, ale, mimo że sezon się rozpoczął turystów jak na lekarstwo. Prawdopodobnie wszyscy czekają, co z tej całej awantury wyniknie.
Ostatnio zmieniony przez Irel 2014-05-17, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
  Wysłany: 2014-05-17, 06:33   

Rzeczywiście , wiele lat temu, kiedy bywałem na Ukrainie (wtedy jeździliśmy pociągiem z Warszawy do Symferopola), na granicy pytano jedynie czy mamy walutę ? Nieważne ile, mówiliśmy, że mamy i pociąg jechał dalej. Ale o walutę zapytano tylko 1 raz.

W 2013 r. miałem zamiar odbyć sentymentalną podróż po zachodniej Ukrainie, a nstępnie wjechać przez Krościenko w polskie Bieszczady.
Ale, kiedy usłyszałem co się u nich zaczyna dziać plany odłożyłem na potem. Teraz już wiem, że chyba na zawsze. Nie chcę ryzykować.
Wiele złego doświadczyłem jadąc na Krym autem z przyczepą w 2012 r. Ledwo uszedłem z życiem.
Pomyślałem sobie, daj sobie spokój. Przecież w Europie jest tyle pięknych miejsc do turystyki. Jeżeli pominę Ukrainę, to nic się nie stanie.
Teraz nawet przeszła mi ochota na krótki, autokarowy wyskok do Lwowa.

Nie jestem przekonany, czy kiedykolwiek u nich będzie spokój. :?

CAM_0625.JPG
Jałta 2005 r.
Czas beztroski i spokoju na Ukrainie.
Plik ściągnięto 26 raz(y) 230,35 KB

CAM_0794.JPG
Jałta 2005 r.
Taką Ukrainę wspominam dobrze.
Plik ściągnięto 35 raz(y) 201,67 KB

CAM_0521.JPG
Jałta 2005 r.
Czy nie mogło być na Ukrainie, tak jak dawniej ?
Plik ściągnięto 30 raz(y) 210,12 KB

CAM_0533.JPG
Jałta 2005 r.
Centrum miasta.
Pozostały tylko wspomnienia.
Plik ściągnięto 32 raz(y) 183,36 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***