Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maroko 2014
Autor Wiadomość
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-07-02, 22:53   

gryz3k napisał/a:
Jak jest w Maroku z możliwością nabicia butli gazowej? Da się czy problem jak w Europie?


Ponoc sie da (Andy123 tak twierdzi) ale w bardzo niewielu miejscach. Lepiej nabyc za ok 10 E lokalna butle (identyczna jak nasza) i wymieniac za 4 E. Z tym, ze w Maroku jest kilkudziesieciu dostawcow gazu ktorzy wymianiaja tylko swoje butle. Najbardziej rozpowszechnione sieci to Afriqua Gaz (czerwone) Tissirt Gaz i Butagaz (niebieskie, ale rozne). Na koniec mozna oddac (choc ze strata) butle w jakims sklepie, ale to i tak bedzie taniej niz jezdzenie za napelnieniem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-07-02, 22:54   

Dzięki :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Chilecki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer Van 572
Nazwa załogi: Górale
Dołączył: 17 Sty 2007
Wysłany: 2014-07-28, 15:09   MAROKO I DOOKOŁA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

Wyruszamy z Zakopanego w długą i na pewno fascynującą podróż w towarzy-stwie Zosi i Mirka. Godzina 6.00 rano, a przed nami do przejechania około720 km. Z uwagi na obowiązujące w Austrii przepisy o konieczności posiadania
opon zimowych dla samochodów do 3,5 t do 31 marca, pojechaliśmy trasą przez Słowację i Węgry do Słowenii. Mimo prognoz pogody wskazującej na duże zachmurzenia, pogoda była bardzo przyjemna do podróżowania. Po drodze zakupy na Węgrzech w Tesco „leczniczej” piołunówki i oczywiście tokaju. Wie-czorem docieramy do Celje na Słowenii i zatrzymujemy się na stellplatzu przy centrum kempingowym. Plac bezpłatny z możliwością podłączenia się do prądu, spuszczenia ścieków i pobrania wody za opłatą 50 centów. Współrzędne GPS placu N 46 14 40 E 15 18 08. Zapomniałem o małej przygodzie na Słowacji z przekroczeniem szybkości (66 km zamiast 50 km/godzinę) i po 25 euro od głowy. Ponieważ ja prowadziłem powinienem ja za to zapłacić, ale Mirek i Zosia byli solidarni i po wynegocjowaniu zamiast 80 euro, 50 euro zapłaciliśmy po połowie. cdn........

2.jpg
Niedziela 23 marca 2014
Plik ściągnięto 119 raz(y) 45,52 KB

1.jpg
Trasa 3600 km
Plik ściągnięto 117 raz(y) 74,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-28, 15:16   

Piotr Chilecki napisał/a:
(66 km zamiast 50 km/godzinę) i


A pokazali przekroczenie, bo mnie nie, tylko walneli 60 eu. Dali kwit jakiś czy tylko talony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Chilecki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer Van 572
Nazwa załogi: Górale
Dołączył: 17 Sty 2007
Wysłany: 2014-07-28, 16:15   MAROKO I DOOKOŁA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

Poniedziałek 24 marca 2014

Ranne sprzątanie i czekamy na otwarcie sklepu z akcesoriami camperowymi.
Kupuje kieszonkę na mapy i ruszamy dalej w drogę.
W planie mieliśmy przejechać około 450 km. Było ok mimo deszczu i niskiej temperatury. W drodze do Triestu spadło do 2,8 C. Zatrzymaliśmy się na parkingu w celu zjedzenia obiadu i okazało się, że ………………..cieknie nam woda po podłodze. Awaria !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zjeżdżamy na kemping w Lido di Jesolo i „zabawa” w diagnostykę. Trzykrotne spuszczanie wody, klajstrowanie korka odpływowego i po kolejnych próbach Mirek zlokalizował miejsce przecieku !
Za ścianką prysznica pęknął wąż odprowadzający wodę z umywalki w łazience.
Jutro będziemy dalej naprawiać. Po kilku drinkach idziemy spać.

3.jpg
Plik ściągnięto 10371 raz(y) 82,94 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 46,08 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 32,55 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 16,96 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Chilecki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer Van 572
Nazwa załogi: Górale
Dołączył: 17 Sty 2007
Wysłany: 2014-07-28, 16:27   MAROKO I DOOKOŁA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

Wtorek 25.03.2015
Każdorazowe włączenie wody w zlewie, umywalce czy wc powoduje dalej wypływ wody na podłogę. Dochodzę do wniosku, że musi być wyciek z pękniętej rury zimnej wody.
Paweł przekazuje mi namiary do serwisu Hymera w Vicenzie. Oddajemy kampera do serwisu o godzinie 12.00, a już od 12.30 będzie sjesta do 14.30. Przychodzimy o 14.40 i świetna wiadomość. Okazuje się, że w Elcampie podczas zakładania zewnętrznego prysznica zamontowano trójnik plastykowy, na którym zaciśnięto objemkę stalową (a powinna być aluminiowa) która przecięła rurę i zgniotła trójnik. Przekazałem tą informację szefowi Elcampu , że będę egzekwował koszt usunięcia usterki. Dodatkowo wymieniono mi pękniętą rurę z umywalki i po godzinie było wszystko ok. Rachunek wyszedł 92 euro, ale w euforii sukcesu zostawiłem 8 euro napiwku na kawę dla personelu. Mirek z Zosią wręczyli trzy egzemplarze fajnego kalendarza z ich synami na motorach, który od razu wzbudził wielkie zainteresowanie i „rozszedł” się w momencie.
Wyruszyliśmy dalej i po 60 km zatrzymaliśmy się na wspaniałym stellplatzu w Peschiera za 12 euro z prądem, wi-fi , węzłem do spuszczenia szarej wody,
wc i nabrania wody pitnej.
Dla odprężenia poszliśmy do pizzerii i spacerek po uroczym miasteczku.
Peschiera leży nad jeziorem Garda na jego południowej części. Kiedy weszliśmy do pizzerii nie było nikogo. Godzina 19.00, ale po chwili zaczęli napływać włoscy seniorzy i w momencie cała restauracja była pełna. Tak spędzają wieczory włoscy emeryci.

7.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 46,28 KB

9.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 38,09 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Chilecki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer Van 572
Nazwa załogi: Górale
Dołączył: 17 Sty 2007
Wysłany: 2014-07-28, 16:32   MAROKO I DOOKOŁA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

Środa 26.03.2014
Wyruszamy w dalszą drogę zawijając po drodze nad jezioro Garda. Wskakujemy na autostradę i jedziemy nią do Piacenzy. Następnie jedziemy niezwykle ma-lowniczą drogą SS45 biegnącą do Genui. Droga niezwykle kręta, aż niektórych troszeczkę przymuliło. W niektórych momentach jechaliśmy na wysokości ponad 1000 m i w czasie zimy jeździ się tutaj na łańcuchach o czym świadczyły znaki drogowe.
Widoki były wspaniałe, przełomy, turkusowa woda w rzece, ale niestety droga tak wąska, że nie można było zrobić sesji zdjęciowej. Udało to się tylko w jednym miejscu i to na moment przytulając się do barierek.

Zjeżdżamy do Genui i mamy zamiar jechać wzdłuż wybrzeża. Mówi się „ruch jak w Rzymie”, ale to betka w porównaniu do Genui. W pewnym momencie zostałem „najechany” z dwóch stron czego efektem było urwanie lewego lusterka samochodu. Zatrzymałem się i wyskoczyłem z samochodu chwytając „w locie” lusterko, które o dziwo było całe. Uszkodziła się jedynie obudowa, ale lusterko po zamontowaniu i zaklejeniu taśmą działa poprawnie elektrycznym sterowaniem. Ponieważ rejon wybrzeża był tak zakorkowany (wyobrażam sobie jak to jest w sezonie letnim), że nie było miejsca żeby zatrzymać się na obiad wyskakujemy ponownie na autostradę. Docieramy do Antibes i zatrzymujemy się na kempingu Douce France.

10.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 48,84 KB

11.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 65,12 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Chilecki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer Van 572
Nazwa załogi: Górale
Dołączył: 17 Sty 2007
Wysłany: 2014-07-28, 17:06   MAROKO I DOOKOŁA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

Czwartek 27.03.2014
Wyruszamy rano pociągiem do Monako. Pogodę mamy w miarę dobrą i naj-ważniejsze, że bez deszczu.
Pociąg do Monako kosztuje 13 € w obie strony od osoby. Po drodze mijamy Niceę i przyjeżdżamy na dworzec w Monte Carlo. Zjeżdżamy windami i schodami na poziom ulicy i zaczyna się zwiedzanie miasta. Położone jest bardzo ciekawie, na zboczach gór. Każdy metr kwadratowy jest wykorzystany. Ze znanych Polaków, którzy tutaj mieszkają to Robert Kubica i Wojciech Fibak.
My sobie tylko łazimy i nie będziemy nic tutaj kupować. Idziemy spacerkiem pod dość znaczną górkę przed pałac księcia Alberta gdzie w południe odbywa się uroczysta zmiana warty. Pewnym zaskoczeniem było to, że warta honorowa składała się ze starszych męż-
czyzn. Może tak tutaj stara się o emerytów.Następnie poszliśmy do katedry gdzie pochowani są wszyscy władcy tego księstwa.
Dalszy spacer zaprowadził nas do portu gdzie stoją wspaniałe jachty motorowe, niektóre mają na pokładzie nawet helikopter.
Na promenadzie z której startują samochody Formuły I stoi ciekawy pomnik zwyciężscy wyścigu z 1955 r Fangio.. Postanowiłem więc do niego wsiąść................
Wracamy pociągiem po południu do Antibes na camping planować następne dni

15.jpg
Plik ściągnięto 10323 raz(y) 22,32 KB

16.jpg
Grobowiec Księżnej Grace
Plik ściągnięto 10323 raz(y) 16,82 KB

17.jpg
Grobowiec Księcia Rainera
Plik ściągnięto 10323 raz(y) 22,11 KB

12.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 51,93 KB

13.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 53,16 KB

14.jpg
Plik ściągnięto 103 raz(y) 46,59 KB

18.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 77,15 KB

19.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 64,66 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
beatpol 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit Rimor
Nazwa załogi: tara
Dołączyła: 03 Cze 2011
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2014-08-07, 10:07   

:spoko Relacja zapowiada się ciekawie .Ale dlaczego tak niespodziewanie się skończyła....Czekam na dalszy ciąg Chcieli byśmy z mężem przejechać taką samą trasę w pazdzerniku i dla tego czekam na dalszy ciąg z niecierpliwieniem. Pozdrawiam Beata :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-08-08, 09:33   

Piotrek nie leń się!! :spoko
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2014-10-28, 08:00   

koko napisał/a:
Piotrek nie leń się!! :spoko


slomiany zapal , widze ze ja bede to musial dokonczyc


:lol:

DAKOTA
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej1 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato Elliot Van P
Nazwa załogi: Teresa i Andrzej
Dołączył: 21 Kwi 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2014-10-28, 09:28   

Czekamy !
_________________
www.ajeziorowski.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-28, 14:04   

Po opowieściach Francuzów w Grecji o ich podróży po Maroku, jestem nagrzany jak Koko w ub.r. Przeraża mnie tylko odległość. Ale czekam na dalszą relację-czyżby jeszcze nie wrócili?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-11-01, 18:00   

trzymam kciuki że zdążą na wybory!
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Walter 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Pössl Fortuna Ford Transit
Nazwa załogi: Walter&Pami
Dołączył: 10 Lis 2014
Piwa: 2/7
Wysłany: 2014-11-13, 21:09   

Jesteśmy aktualnie w Maroko. To jeden z etapów naszego rocznego odjazdu kamperem od "prozy życia". W trasie od sierpnia.

Piszemy o tym odjeździe na blogu internetowym faraway.pl

Odnośnie Maroko też spisujemy ku pamięci na blogu. Jeśli chcecie coś aktualnego to jesteśmy do dyspozycji również na tym forum. Tu jako nowicjusze a w podróżowaniu kamperem mamy sześcioletni staż.

Skupimy się na wybrzeżu i póki co Agadir jest naszym najdalszym miejscem. Pustynia chyba nie tym razem. Moglibyśmy tutaj przezimować lecz w grudniu wracamy do Europy.
Zapraszamy na blog faraway.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***