Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maroko 2014
Autor Wiadomość
Walter 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Pössl Fortuna Ford Transit
Nazwa załogi: Walter&Pami
Dołączył: 10 Lis 2014
Piwa: 2/7
Wysłany: 2014-11-28, 22:06   

Brat napisał/a:
Walter - fajnie, że się tutaj odzywasz! Twoja wiedza n/t tamtych stron świata dla wielu z nas będzie wielce przydatną.
Jeśli Ci to nie sprawi problemu - przy okazji dodawania informacji na CT podawaj także linki do nowych wpisów na Twoim blogu.
Na zaliczkę - duuuże zimne piwo ... ;)


Dzięki Bracie za pomysł z linkami na nasz blog (piwo się należy, a jakże). Tam przynajmniej nie ma takich ograniczeń z wielkością zdjęć jak tutaj (podobno), wiec oto pierwszy, doprowadzi do relacji z dzisiejszej trasy Sidi Ifni - Marrakesz:

http://faraway.pl/?p=367
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-11-29, 11:13   

:pifko poleciało za linki :spoko
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Walter 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Pössl Fortuna Ford Transit
Nazwa załogi: Walter&Pami
Dołączył: 10 Lis 2014
Piwa: 2/7
Wysłany: 2014-12-04, 00:23   Mięso z wielbłąda

Marian dopytywał się jak smakuje mięso z wielbłąda, wiec w końcu mogę podzielić się wrażeniami. Kupiłem przysmak o nazwie khliaa, właśnie z tego mięsa (było też wołowe). To takie suszone mięso (albo tak suche z natury?) zalane w smalec. Chyba z przyprawami, lecz równie dobrze ten smak mógł też wynikać z natury - nie wiem.

Pierwsze wrażenia smakowe skłaniały mnie do oceny, że to niesmaczne. Kolejne kęsy jakoś oswoiły mnie z tym czymś, a po przegryzieniu sałatką z pomidora nawet poczułem ciekawe niuanse w smaku. Nie potrafię jednak porównać tego do innych gatunków zwierząt jadalnych. Na pewno jest to smak intensywny, zdecydowany, bezkompromisowy :!:

Reszta, (zostało jeszcze parę kawałków) wcale nie powędrowała do śmietnika. Czeka na jakiś dobry popychacz, może piwo?

Na zdjęciach w necie widziałem to khliaa w jajku sadzonym i to by było na tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Walter 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Pössl Fortuna Ford Transit
Nazwa załogi: Walter&Pami
Dołączył: 10 Lis 2014
Piwa: 2/7
Wysłany: 2014-12-05, 18:23   Powrót do Europy

Wczoraj wróciliśmy do Europy. Być może zrobię jeszcze podsumowanie lecz na tym kończę aktualne donosy z Maroko.

Na granicy wszystko poszło gładko. Funkcjonariusze niewiadomej maści załatwili check-in w porcie, chcieli za to 100 DH, dostali 20. Kolejka była na 5 samochodów, więc poszło szybko, prześwietlenia nie robili. Skierowali nas na niewłaściwy sektor w porcie, ale sami pokapowaliśmy się, że odprawa odbywa się po sąsiedzku, we wcześniejszym sektorze. Hiszpania powitała nas europejskim ładem i porządkiem. Chociaż psioczymy na tą naszą EUropę, ale ma ona też swoje dobre strony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2014-12-05, 20:07   

Dziękuję Waltu z pamięć , kiedyś zadałem to pytanie dzisiaj dostałem odpowiedz :lol: :spoko

Pozdrawiam Was
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Walter 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Pössl Fortuna Ford Transit
Nazwa załogi: Walter&Pami
Dołączył: 10 Lis 2014
Piwa: 2/7
Wysłany: 2014-12-07, 20:59   Maroko - podsumowanie

Może jeszcze za wcześnie na podsumowania ale ... Czas upiększyłby zapamiętane fakty, a tuż po pobycie w Maroko myślimy o tym tak:
- chcieliśmy przetestować Maroko pod kątem zimowania (w razie dożycia do emerytury) i widzieliśmy, że wielu emerytów z powodzeniem spędza po kilka miesięcy w tym kraju
- na pewno dużo zostało jeszcze do zobaczenia, na kolejną podróż, jeśli tak będzie nam pisane
- przyjechaliśmy po ciepło, zrealizowało się to przez 2/3 okresu pobytu, było też deszczowo i momentami zimnawo
- jedzenie było niezłe, ale Hiszpania odpowiada nam o niebo lepiej
- cenowo było bardzo przystępnie
- estetycznie czystość kraju nie zachwyca. Powie ktoś, ok bieda itd. Wydaje mi się, że również mentalność i kultura.
- spotkaliśmy wielu serdecznych ludzi ale też musieliśmy opędzać się od tych najbardziej uczynnych, przyjaznych, pomocnych
- było bezpiecznie, nic nam nie skradziono, drobnych oszustw owszem próbowano
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-08, 09:01   

Pisz otwórz może temat ,,Hiszpania po Maroku''
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***