Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakończenie wydawania pisma
Autor Wiadomość
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-12-13, 14:39   Re: Zakończenie wydawania pisma

koko napisał/a:
Dostałem info że przestają wydawać pismo w formie papierowej.
Przykro - Na osłodę MAM WSZYSTKIE NUMERY i trochę dubli


Szkoda wielka. Pomimo niepochlebnych opinii uważam, że pismo wcale złe nie było.
Gdy pojawił się u nas pomysł na kamperowanie artykuły z PC i CE niemalże chłonęliśmy. Z czasem człowiek nabrał doświadczenia i to o czym czytał po prostu wiedział lub przeżył.. choć oczywiście nie wszystko.. wyprawa na wyspy brytyjskie przed nami :diabelski_usmiech .
Takie wydawnictwa są potrzebne właśnie dla ludzi rozpoczynających przygodę z karawaningiem. Poza tym czasopismo to nie wszystko. Wiele imprez karawaningowych tworzonych było przy współudziale ludzi PC.
Cóż life is life. Mam nadzieję, że brać karawaningowa rozrośnie się z czasem na tyle, aby wydawanie pisma mogło być wznowione.

Jeśli potwierdzi się to, co napisał koko nie pozostaje mi nic innego jak podziękować ludziom redakcji PC oraz osobom pomagającym tworzyć pismo za wkład w rozwój karawaningu :kwiatki: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-12-13, 18:49   

Tadeusz napisał/a:


Żal mi PC. To było kilka lat ładnej współpracy, wspólnych przedsięwzięć, udziału w ważnych dla karawaningu wydarzeniach.

Internet to jednak cholerna siła.


Wg mnie internet oczywiście utrudnia życie pismom papierowym ale... główną przyczyną upadku PC jest po prostu za mała sprzedaż, tzn za mała branża w PL. Przecież podróżując latem po naszym kraju widok kampera z przeciwka to czasem wielkie wydarzenie. Mało nas i tyle. Bardzo mało nawet bym powiedział... Zauważcie że pism dla miłośników militariów, lotnictwa, łowiectwa itd jest po kilka tytułów. Bo miłośników tamtych hobby są setki tysięcy.
Ps. Pomijam fakt niektórych bzdurnych artykułów w PC np z cyklu "dla miłośników forda, fiata itd" gdzie na 4 stronach ładowano ściągnięte od czapy fotki wszelkich możliwych fordów kempingowych lub z przyczepą. To nudne nawet na sedesie :haha:
Papier na którym wydawano PC też jak dla mnie mógłby być znacznie mniej ekskluzywny, opisów używanych aut więcej, wspomnień z podróży więcej itd itp
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-14, 11:22   

Jako prenumerator dostałem od Nich maila a więc prawdziwe
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2014-12-14, 13:20   

W takim razie będzie mi ich brakować.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2014-12-14, 20:35   

co by nie było i co tam nie pisaliśmy o nich wcześniej... po prostu szkoda :(

aż mi się wierzyć nie chce, żeby w samym środku europy, w jednym z największych krajów UE nie było wydawanego żadnego pisma o tematyce karawaningowej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2014-12-14, 20:38   

weżcie pod uwage fakt że jednak jest troche trudniej z kasą niż pare lat temu , to i kampery ucichły , nawet ogłoszeń na portalach mniej
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halcamp-Rally 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Exsis-I 562
Nazwa załogi: Halcamp-Rally
Dołączył: 07 Lut 2012
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-14, 23:38   

Również żal mi, że PC nie utrzymał się na rynku. Posiadam jak wielu prenumeratorów wszystkie numery PC i CE, w których zdarzało się "popełnić" relacje z naszych wyjazdów caravaningowych oraz zlotów zorganizowanych przez nas w kraju. Jako miłośnicy caravaningu od wielu lat śledziliśmy podobne tematy korzystając z cudzych doświadczeń i informacji. Były one pomocne w planowaniu wyjazdów, stanowiły inspiracje do wyboru kierunków, zwiedzanych miejsc i obiektów. Winni obecnej sytuacji jesteśmy częściowo sami ponieważ nie stworzyliśmy w Polsce mody na caravaning. Za bardzo lubimy się dzielić zamiast jednać.
Oczywiście głównym winowajcą jest wydawca, którego przedstawicieli w osobach zespołu redakcyjnego wielokrotnie zapraszaliśmy na zloty - lecz nigdy nie zaszczycili nas swoją obecnością. Mało również zajmowali się widocznie zdobywaniem rynku reklamodawców w kraju i poza naszymi granicami, poszukiwaniem prenumeratorów, brakiem systemu bardziej masowej dystrybucji (np. na stacjach benzynowych), współpracy z instytucjami, które mogłyby pomóc w rozwoju branży. Błędem był brak kontaktu z organizacjami i wydawnictwami zagranicznymi, także organizatorami zlotów zagranicznych, którzy mogliby być zainteresowani zamieszczaniem materiałów promujących takie wydarzenia w PC.
Być może gwoździem do trumny był zły dobór pracowników redakcji i osób współpracujących, które nie potrafiły wyciągnąć pisma z dołka. Przychylam się do opinii jednego z wypowiadających się czytelników (mając dostęp do wielu wydawnictw - caravaningowych czasopism zagranicznych) - nasz Polski Caravaning przewyższał je jakością papieru i estetyką. Tu chyba górę wziął przerost formy nad treścią. Wydaje mi się także, że w redakcji zabrakło profesjonalistów - zapalonych caravaningowców, zaangażowanych w taką działalność. Ponadto zauważcie i poprawcie mnie; czy pamiętacie wywiady z szefami organizacji, forów, które z założenia powinny zajmować się rozwojem i promocją caravaningu w Polsce ? Poza artykułami o Darku Jajko od kilku lat szefującego caravaningowi w Polskim Związku Motorowym i podpowiadającego jak sprawnie jeździć z przyczepą - brakowało tego typu spojrzenia i promocji.
Całe szczęście, że sami możemy coś tworzyć i dzielić się doświadczeniem na forum, robić to co lubimy - uprawiać caravaning na miarę możliwości.
Pozdrowienia i wyrazy wdzięczności dla wszystkich osób współpracujących tak jak Tadziu od wielu lat z redakcją.
Róbmy swoje :spoko :lol: :spoko
Jurek Głowiński
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-01-07, 17:39   

Cytat:
Szanowni Państwo,
redakcja „Polskiego Caravaningu” prowadzi rozmowy nad częstotliwością ukazywania się magazynu w 2015 roku, w związku z czym gorąco prosimy o NIE przedłużanie prenumerat, NIE wpłacanie pieniędzy na kolejne numery „Polskiego Caravaningu”. Wszelkie pytania prosimy kierować do Działu Kolportażu i Prenumeraty – tel.: 58 777 01 25 wew. 308, e-mail: prenumerata@polskicaravaning.pl.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.polskicaravaning.pl


Może ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2015-01-07, 21:57   

Kuba L. napisał/a:

...
się wierzyć nie chce, żeby w samym środku europy, w jednym z największych krajów UE nie było wydawanego żadnego pisma o tematyce karawaningowej?

Przyjdzie Niemiec i wyda. Jemu będzie się opłacało, bo na jego zarobione złotówki patrzeć będzie Angela a nie Ewa.
To jest zasadnicza różnica.
Mam nawet wyrzut sumienia, że nie byłem prenumeratorem.
Sądziłem że to pismo dla laików było :(
Ot ja durny...
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2015-01-08, 07:58   

Socale napisał/a:
Przyjdzie Niemiec i wyda. Jemu będzie się opłacało, bo na jego zarobione złotówki patrzeć będzie Angela a nie Ewa.

Ciekawa teoria :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2015-01-08, 09:54   

a może CT wyda pismo.... na zwykłym papierze bez wypasu graficznego a na max informacyjnego ?? pewnie nie zarobimy ale rozpowszechnimy ....
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2015-01-08, 10:20   

Pawcio napisał/a:

Ciekawa teoria :bajer [/quote]
Istotnie.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-01-09, 00:44   

martini44 napisał/a:
a może CT wyda pismo.... na zwykłym papierze bez wypasu graficznego a na max informacyjnego ?? pewnie nie zarobimy ale rozpowszechnimy ....

Wydać na PDF i niech sobie drukują na swoim papierze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jadzia i Ryś
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer B 644
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2012
Skąd: Słupca
Wysłany: 2015-01-19, 18:56   

UWAGA !!! Jest jacht-market & carawaning. Rozmawiałem z wydawcami , carawaning uruchomili od stycznia i szukają chetnych do współpracy.Pomyślałem o Tadziu ,może by śię z nimi skontaktował i podsunoł kilka tematow . Myślę o carawaningu , gdyż temat do wydawnictwa jest nowy . Wydawnictwu życzę powodzenia www.jacht-market.com.pl
_________________
Jadzia i Ryś
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***