Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Linz i Salzburg zimą - relacja i zdjęcia
Autor Wiadomość
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: RAPIDO M66
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-01-15, 13:26   Linz i Salzburg zimą - relacja i zdjęcia

W ostatnie dni starego roku, w drodze do Włoch, odwiedziliśmy neutralny Linz i cudny Salzburg. Zimowe miasta wyglądają zupełnie inaczej niż letnie, ale mają swój mroźny urok.

Oto relacja:
Zimowa wędrówka przez epoki
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dana 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Reimo VW
Nazwa załogi: Koty
Dołączyła: 04 Sty 2015
Skąd: Poznan, Jarosławiec
Wysłany: 2015-01-23, 16:25   

Witam
Dzieki za piekny opis miast Austri.
Faktycznie ceny nie na nasze polskie emeryturki.
My tez jestesmy pod wrazeniem , kazdorazowo jak przejezdzamy przez Niemcy i Austrie
ich ORDNUNGIEM.

pozdrawiamy
Dana i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2015-01-23, 17:04   

A mi chodzi po głowie aby wracając z Chorwacji zajechać w Alpy w Austrii i wjechać (kolejką) na jakąś wielką górę czy też lodowiec.

Może coś doradzicie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-01-23, 20:29   

slawwoj napisał/a:
A mi chodzi po głowie aby wracając z Chorwacji zajechać w Alpy w Austrii i wjechać (kolejką) na jakąś wielką górę czy też lodowiec.

Może coś doradzicie ?


Zwiedzałeś już Alpy czy to ma być pierwszy raz.Lato w Alpach to cudo. Chętnie doradzę gdzie jechać

Dana możesz spać w bocznej uliczce i nikt nie ma prawa cie ruszyć,jak nie rozkładasz majdanu


Ja tez planuje Alpy ale te wysokie. Matterhorn-Mont-Blanc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2015-01-24, 07:41   

Przez Alpy przejezdzalismy tylko autostradą w drodze do Włoch. Zakładamy ze moglibyśmy tam spędzić w tym roku 2-3 noclegi. Priorytet to zadowolone dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-01-24, 08:57   

slawwoj napisał/a:
A mi chodzi po głowie aby wracając z Chorwacji zajechać w Alpy w Austrii i wjechać (kolejką) na jakąś wielką górę czy też lodowiec.
Może coś doradzicie ?


Ja tak zrobiłem w tamte wakacje w sierpniu i w drodze powrotnej z CRO pojechałem na Camping w Mayrhofen z zamiarem pojeżdżenia na desce na Hintertuxie. Niestety załamanie pogody spowodowało, że plan nie wypalił i "uciekaliśmy" z stamtąd po dwóch dniach. :(
Na przełomie kwietnia/maja wybieram się w tamte strony aby zakończyć sezon 2014/2015.


Ogólnie bardzo lubię okolice Insbrucka i mogę szczerze polecić. Jestem tam dwa lub trzy razy w roku z rodziną.
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-24, 10:08   

poptek napisał/a:
Jestem tam dwa lub trzy razy w roku z rodziną.


Kamperem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-01-24, 18:52   

poptek napisał/a:
Ogólnie bardzo lubię okolice Insbrucka i mogę szczerze polecić. Jestem tam dwa lub trzy razy w roku z rodziną.


Tez jesteśmy często w górach--piękne są

Postojna dalej droga 102 na 203 .Tutaj możesz odbić na szczyt Mangart. 206 do Kranska Gora . W lewo
kierunek Italia droga 201 i 202. Przed granica odbijasz w lewo na skocznie w Planicy. Powrót na 201 a w Austrii będzie 109 . Dalej na Villach albo na Faakersee www.youtube.com/watch?v=EtB-sglwk-Y Odbijasz na Millstatersee i dalej kierunek Lienz. Przed Lienz odbijasz na znana drogę 107. Teraz to tylko pełny bak i hamulce ok. Oczywiście odbijasz w bok na Grossglockner. Na pierwszym parkingu możesz zostawić auto i pojechać dalej autobusem (darmowy) albo jedziesz dalej do końca. Zjazd w dol i kierunek Kaprun.Tutaj jedziesz pod wyciąg na Kitzsteinhorn 3200 m Za wyciągiem masz Muzeum poległych w wypadku (jak się spaliła kolejka i nie ma winnych) Na szczycie w schronisku jedziesz winda do piwnicy i wchodzisz w tunel (jakies 100 m )i wychodzisz na platformę widokowa na Grossglockner. Na wjezdzie do Kaprun po lewej masz termy .Oczywiście musisz objechać Zell am see
Niedaleko masz do wodospadu Krimml-polecam. Jedziemy kierunek Bischofshofen(skocznia) Teraz masz dwie drogi,albo Salzburg dalej zjazd nad Mondsee i Attersee Linz do Melk.Albo druga opcja
Schladming (tu masz wjazd na lodowiec Dachstein i obok Ramsau,tu trenował Małysz) Kierunek Liezen
droga 146 dalej na 25 i 24 Wildalpen tu masz 2 kempingi (polecam po drugiej stronie rzeki) Sa na niej spływy kajakowe i pontonowe. Mariazell (nasza Częstochowa) Dalej na Melk i zjazd nad Dunaj. Jedziemy lewa strona Dunaju i jesteśmy na Wachala (winnice wino i te widoki)Stajemy za Durnstein na płatnym parkingu,nad Dunajem i idziemy zwiedzać miasteczko-warto. Krems tez jest ładny. Dalej jedziesz jak chcesz. Cala trasa jest ładna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2015-01-25, 18:57   

A jaki kemping lub inne miejsce polecisz jako bazę wypadową na Grossglockner ?

Taką żeby po przyjeździe wieczorem tam prznocować a rano ruszyć na Grossglockner
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-01-25, 22:35   

slawwoj napisał/a:
A jaki kemping lub inne miejsce polecisz jako bazę wypadową na Grossglockner ?

Taką żeby po przyjeździe wieczorem tam prznocować a rano ruszyć na Grossglockner


Sorki ale na Grossglockner wchodzą tylko alpiniści ,a ty masz pojechać na parking widokowy.Tu masz trasę www.youtube.com/watch?v=xlEThZPb5X8
Na terenie Austrii masz dość często kempingi.Np. nad jeziorami w Kaprun,Bruck,Zellamsee,Fakersee,Milstatersee,Osiahsee
Wjazd na szczyt z rodzinka proponuje ci w Kaprun na Kitzsteinhorn 3200n
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***