Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba VW LT Karmann Wrocław
Autor Wiadomość
jointek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T3 Karmann Gipsy
Dołączył: 10 Lip 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-10, 14:37   Prośba VW LT Karmann Wrocław

Witam wszystkich,
zwracam się z prośbą do osób z okolic Wrocławia. Dostałem w spadku Kampera z 89 roku. Autko jest w dobrym stanie, dlatego planuję swoją pierwszą wyprawę, ale przed tym chciał zasięgnąć języka i porozmawiać z kimś kto zna się na temacie.Potrzebowałbym spotkać się w Leśnicy z kimś kto pokazałby mi gdzie co się podłącza, jak co uruchomić i jak nie uszkodzić lub zepsuć. Za poświęcony czas, benzynę i wiedzę odwdzięczę się odpowiednio. Jeśli ktoś byłby chętny pomóc, proszę o info.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-10, 14:47   

Witam witam :spoko :spoko
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek121175 
stary wyga


Twój sprzęt: Ducato 2.8JTD Joint 154 2005r
Nazwa załogi: Jurek, Mariola, Erika, Laura
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 22/58
Skąd: Jerzykowo k/Poznania
Wysłany: 2015-07-10, 15:00   

Szczęściarz z Ciebie :mrgreen: Niestety mam za daleko, ale chętnie bym obejrzał LT-czka :shock:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-10, 21:27   

Kolego w moim awatarze jest numer telefonu. Zadzwoń, powiedz kiedy przyjeżdżasz i możliwe, że będę mógł Ci jakoś pomóc... choć nigdy nie miałem LTka, ale wiem do kogo w razie czego wykonać "telefon do przyjaciela" ;)
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jointek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T3 Karmann Gipsy
Dołączył: 10 Lip 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-17, 15:21   

Andrzej jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas w oględzinach :pifko . Co do Kampera, to jak go zobaczyłem pierwszy raz okazał się być VW T3 a nie LTekiem... i teraz mam pytanie do użytkowników VW co do skrzyni biegów. Mianowicie wydała mi się strasznie nietypowa, ponieważ wydaję mi się, że posiada dwa rodzaje drugiego biegu. Jedna "dwójka" chodzi normalnie czyli sprzęgło i dźwignią do siebie, ale druga wbija się podobnie jak wsteczny czyli naciskam dźwignię w dół i do siebie. Efekt jest taki, dostaję więcej obrotów niż na normalnej dwójce i przykładowo mogę spokojnie podjechać pod górkę. Druga dziwna sprawa to po wbiciu "piątki" myślałem ze to koniec biegów, ale przy próbie redukcji niechcący wbiłem kolejny wyższy bieg. Nie mam obrotomierza, ale jest wyczuwalne, że ten bieg jest wyższy niż "piątka".
Proszę o komentarz czy tak rzeczywiście jest w tych modelach czy też, opowiadam jakieś bzdury.Przejechałem na razie swoje pierwsze 80km, więc proszę o wyrozumiałość :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cebek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: vw t4 multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Piwa: 5/5
Skąd: kowary
Wysłany: 2015-07-17, 16:34   

W modelach syncro była taka skrzynia. To był bieg terenowy o przełożeniu mniejszym niż jedynka. Może ktoś taką skrzynię zamontował. :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-18, 18:35   

A udało się naładować akumulator i odpalić lodówkę? Daj znać jak będziesz potrzebował pomocy...
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jointek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T3 Karmann Gipsy
Dołączył: 10 Lip 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-22, 22:51   

Tak, aku naładowany ale niestety idzie do wymiany bo nie trzyma. Miał bardzo mało elektrolitu i zaśniedział. Dolanie wody dużo nie pomogło. Trudno nie będę płakał, miał 50Ah, więc wymienię na coś większego. Lodóweczka odpaliła na gazie i na 12V, a to najważniejsze. Teraz walczę z pompką w zbiorniku z czysta wodą. Prawdopodobnie do wymiany, jutro sprawdzę czy dochodzi do niej prąd, bo dziś nie miałem miernika żeby by to sprawdzić. Myślę, że zwykły chińczyk o przepływie 10L/min za 40zł załatwi sprawę 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-23, 09:09   

To za ok. 50 PLN kupisz pompkę w sklepie camperowym (ok.10l/min i 0,5 bar). Pamiętasz jak Ci mówiłem gdzie masz najbliższe sklepy z akcesoriami camperowymi? Podjedź np. na Sulmierzycką niedaleko Marino (sklep Kena) lub Krotoszyńska (serwis Knausa).

Ale może chińczyk też starczy. Masz w końcu tylko jeden kran do obsłużenia (nawet nie ma wyciąganego węża jako prysznic), więc powinno starczyć.
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***