Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto budować samemu kampera z dostawczaka?
Autor Wiadomość
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2015-09-28, 19:01   

ReReKumKum napisał/a:
Zaznaczylem, ze wszystko jest "moim zdaniem".


Masz swoje zdanie i nie masz kibla, a jam mam swoje zdanie i muszę mieć kibel. Ja mojego kibelka nie zdemontuję a Ty jak Ci się raz czy drugi przytrafią problemy jelitowe będziesz znieniał zdanie albo majty. :haha:
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Ostatnio zmieniony przez krzlac 2015-09-28, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yekater 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Home made
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Gru 2011
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: EU
Wysłany: 2015-09-28, 20:14   

ReReKumKum napisał/a:
Koledzy, po co sie tak zoladkowac? Zaznaczylem, ze wszystko jest "moim zdaniem".

A nie zauważyłeś przypadkiem, że tutaj w 99,9% tekstów powstaje bez przeczytania ze zrozumieniem? Płodzą posty jak zając młode pod miedzą. Z zamkniętymi oczami. W kupie siła, tutaj widać to jak na łopacie po obiedzie taty budowniczego niewiadomoco. Wedug tutejszych norm prawdziwy kamperowiec musi mieć w samochodzie ze sobą conajmniej wiadro uryny, reszta się nie liczy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-09-28, 21:56   

Budowanie kampera jest nieopłacalne, szczególnie pierwszego kampera. Jednak brak opłacalności nie oznacza że nie warto - istnieje mnóstwo wartości dodanych które w moim odczuciu powodują że zdecydowanie warto. Zawsze warto żałować że się coś zrobiło niż żałować że się czegoś nie zrobiło.

Zupełnie inną kwestią jest na czym budować, w jakim zakresie budować i do jakiego standardu doprowadzić projekt. Tu się absolutnie nie wypowiadam co lepsze bo ilu użytkowników tyle opinii, ilu budowniczych tyle doświadczeń, ilu uczestników dyskusji tyle frontów i ideałów.

Omówione zostały dwa zasadnicze kierunki - blaszak zmodyfikowany w mniejszym bądź większym stopniu i drewniak po mniejszych czy większych przejściach. Ja dorzucę trzecią drogę: kontener czy lepiej izoterma na widelcu powiedzmy 5 tonowym Iveco. Nie przeważysz, nie zgnije, powłokę naprawią Ci w tysiącu miejsc w PL, izolacja idealna, wykonanie przemysłowe, okucia z nierdzewki, klima z silnika, proste ściany, proste kąty, duża szerokość, możliwość relatywnie łatwej wymiany podwozia, proste połączenie kabiny z kontenerem, bliźniaki, napęd na tył.... No i zupełnie gratis: Stealth!

Zaznaczam iż zdaję sobie sprawę z brzydoty takiego rozwiązania, uważam je za uwłaczające poczuciu estetyki przeciętnego przedstawiciela klasy średniej, nie mniej jednak z praktycznego punktu widzenia - rozwiązanie warte rozważenia.

Powyższy post nie ma na celu wsadzenia kija w mrowisko i kłócenia się z kimkolwiek, a próbę racjonalnej odpowiedzi na pytanie autora wątku. Za utrudnienia serdecznie przepraszam.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benedykt
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato I 88`Antek blaszak,zabudowa nieznana
Nazwa załogi: Rajzendry-dwa
Dołączył: 04 Sie 2015
Piwa: 1/1
Skąd: Alwernia
Wysłany: 2015-10-29, 18:16   

Świstak napisał/a:
...nie mniej jednak z praktycznego punktu widzenia - rozwiązanie warte rozważenia.


Zapewne rozwiązanie warte rozważenia, ale dochodzi do tego jeszcze aspekt ekonomiczny, bo tak na poważnie to kto Ci potem coś takiego odkupi? Śmiem twierdzić, że potencjalni kupcy na Milkę drzwi Tobie w chacie raczej z korzeniami nie wyrwali...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-10-29, 22:13   

Zgadza się i dlatego na wstępie napisałem że z finansowego punktu widzenia absolutnie się nie opłaca. Co innego robić na handel, a co innego dla siebie i dopasowanego do własnych potrzeb. To chyba różnica między hobby, a zawodem - rzadko kiedy hobby przynosi zysk, ale chyba jeszcze rzadziej praca zarobkowa przynosi satysfakcję.

Powyższe rozważania "czy warto" można rozciągnąć na kampering ogólnie.. I tu okazuje się że to chyba najdroższa forma spędzania wolnego czasu - zakup sprzętu, amortyzacja, koszty paliwa, remonty bieżące, koszty pobytu, godziny spędzone na forum, pucowanie auta na wiosnę, godziny przygotowań do zimy, nowe akumulatory, solary i gary. Jako alternatywa - 5 minut klikania w last minute, 10 minut na przelew on-line, pół godziny w taksówce, trzy godziny w samolocie i dwa tygodnie laby przerywanej koniecznością podtarcia sobie tyłka (no chyba że wykupiona opcja XXL USHD AI z gwiazdką). I nie trzeba ADAC ani zielonej karty...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-30, 11:47   

Po 1,5 miesięcznym wyjeżdzie na zachód i przejechaniu ponad 7 tyś km stwierdziłem że kamperowanie nie jest takie drogie i jednak opłaca się. Wniosek taki wyciągnąłem jak spróbowałem zamówić 1 tydzień zimowiska dla żony i wnuczki. Koszt własnym autem przekroczył mój 7 tyg. wyjazd kamperem.
Jest za to identyczny jak 1 tydzień w Polsce na kwaterze prywatnej!!! :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-10-30, 12:52   

Jeżeli chcesz mieć dokładnie to czego potrzebujesz i czego pragniesz - zazwyczaj będzie drogo czy też nieopłacalnie, jeżeli jednak bierzesz to do czego akurat przykleiła się karteczka "PROMOCJA" będzie zapewne dużo taniej. Pytanie jednak ja to się przekłada na skalę warto/nie warto bo nie zawsze jest to prosta zależność...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***