Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Postoje na dziko pod wyciągiem.
Autor Wiadomość
womel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Gru 2014
Wysłany: 2014-12-27, 00:51   Postoje na dziko pod wyciągiem.

Cześć wybieram się ze znajomymi na sylwestrową wycieczkę do Austrii na narty, ponieważ decyzja zapadła dość późno, nie udało nam się znaleźć żadnego taniego spania. Więc postanowiliśmy wynająć camper. W celu dalszego cięcia kosztów, planujemy spać na parkingu pod wyciągiem. Prawdopodobnie wylądujemy w Kaprun bo najbliżej, czy ktoś może wie gdzie w tamtej okolicy można za darmoszkę zaparkować na kilka dni, ewentualnie tak żeby zapłacić za parking a uniknąć campingu, bo to dodatkowe koszty,których właśnie chcemy mieć jak naj mniej :-P
Ponieważ nie mamy w temacie camperowania żadnego doświadczenia chciałem zapytać również, jak gospodarować energią, czy jest w ogóle opcja stania przez 5 dni nie podłączonym do prądu i przetrwania :roll: bez zbytniego marznięcia.
Jak by tonie był kłopot, chciałem również zapytać co trzeba koniecznie zabrać ze sobą :chytry
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2014-12-27, 01:49   

witaj...
sugeruję zacząć swoją przygodę z kamperem od poświęcenia trochę czasu na zapoznania się z bogatą wiedzą zawartą w licznych tematach na Forum, na pewno znajdziesz odpowiedź na wiele interesujących Cię (i nie tylko) pytań... :lol:
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2014-12-27, 10:28   

Spytaj sie tu czy mozesz stanac i co z pradem.Do skibusa jest 50m
http://www.kaprun-pension.at/pl/1-al-o_nas.html
Nie wiem jak jest pod termami w Kaprun
Jest tez maly cemping ,ale czy czynny zima
sorki ale strona nie otwiera sie.Wpisz pensjonat Pinzgauerhof Kaprun(Polka jest wlascicielem)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-12-27, 10:39   

Nie ma problemu ze staniem pod wyciągami na parkingu. Musicie tylko znaleźć miejsce do pobierania wody i zrzucania ścieków. Zimą trzeba pilnować ścieków by nie zamarzły. Piszesz o kosztach. Policz wszystko a okaże się, że wcale nie jest taniej. Fajniej niż na kwaterze ale nie taniej. Policz koszt wynajmu, większy niż osobówką koszt przejazdu, wysokie zużycie gazu /przy mrozie ze 3 butle na tydzień/, opłaty za pozbycie się ścieków.
Ja byłem kilka razy własnym kamperem na nartach i ogrom oszczędności umknął mojej uwadze. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
womel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Gru 2014
Wysłany: 2014-12-27, 10:40   

Dziękuję, wezmę adres ze sobą i w razie potrzeby będę tam próbował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
womel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Gru 2014
Wysłany: 2014-12-27, 10:44   

Dzięki "gryz3k" wezmę to pod uwagę, z tymi butlami cenna uwaga bo się zastanawialiśmy właśnie czy jedna nam na 5 dni wystarczy. To już wiem, że lepiej nie ryzykować. Oszczędności mam na myśli, bardziej późną decyzję o wyjeździe i zostały już same mega drogi kwatery. Jak by się udało znaleźć jakieś tanie to możliwe, że wyszło by nawet mniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/482
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-12-27, 15:51   

womel napisał/a:
...wylądujemy w Kaprun bo najbliżej, czy ktoś może wie gdzie w tamtej okolicy można za darmoszkę zaparkować na kilka dni...


Kaprun:
- strasse Rainerkai 680
- GPS N 47*16'28" / E 12*45'34" lub N 47.2745 / E 12.7594
- parking również dla kamperów
- vis a vis toru saneczkowego
- bezpłatny
- bez prądu
- woda żródlana / gratis /
- 200m do centrum
- można nocować
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
womel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Gru 2014
Wysłany: 2015-01-13, 10:04   

Chciałem tylko powiedzieć, że wycieczka się super udała, wspólnie ze znajomymi stwierdziliśmy, że była to nasza pierwsza ale na pewno nie ostatnia wycieczka camperem. Zjeździliśmy praktycznie cały region Zillertal, stawaliśmy głownie na parkingach pod wyciągami i tylko raz rano obudziliśmy się z kartką za wycieraczką, na której była informacja żeby tu nie stawać na noc ( nie było to żaden mandat tylko takie info ). Przez 8 dni z tego 2 w drodze zużyliśmy niecałe dwie butle z gazem i nawet nie marzliśmy. Co do finansów, to licząc dosłownie wszystko, karnety jedzenie z polski, paliwo, gaz, wynajem auta i jeden posiłek w knajpie na stoku to po podsumowaniu na 4 osoby wyszło nas to minimalnie mniej niż się spodziewaliśmy.
Pozdrawiam było super :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
madzienkab
początkujący forumowicz

Dołączył: 01 Cze 2015
Wysłany: 2015-06-01, 21:37   

My próbowaliśmy zatrzymać się na postój jednonocny pod kolejką w Zell am See i niestety wszędzie były znaki, że parking tylko do 21. Podobnie na sklepowych parkingach, w końcu wylądowaliśmy przed areoklubem - bardzo spokojnie, i nie byliśmy jedyni :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-03-06, 19:27   

Będąc na nartach w Obertauern w tym i zeszłym roku widziałem stojące kampery na parkingu P2 przy wyciągu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***