Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik temperatury do LT35 II
Autor Wiadomość
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-06, 22:13   Czujnik temperatury do LT35 II

1. Czy ktoś ma na podorędziu sprawny albo ...nowy... czujnik temperatury chłodziwa do LT35 II i mógłby mi sprawdzić jakie w temperaturze pokojowej są wartości rezystancji na obu termistorach ?
numer katalogowy 2D0919501B. w załączeniu fotka...
mój prawdopodobnie nie wytrzymał czyszczenia - no i silnik głupieje prawdopodobnie myśląc że jest na Syberii...
A tak przy okazji... może ktoś dokładnie mi wytłumaczyć jak jest rozwiązane sterowanie przepustnicą w moim ( i i nie tylko tylko moim) aucie ( silnik ANJ) - to jest elektronika, naciskam pedał gazu i... no właśnie co się dzieje krok po kroku ?

2D0919501B_czujnik.jpg
Plik ściągnięto 6446 raz(y) 21,68 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-10-07, 12:41   

pewny jestes, że to czujnik Ci padł? Też mam takiego LT i walczę z przegrzewającym sie silnikiem od wielu miesięcu ( auto sporadycznie uzywane ) i nie moge ogarnac. Normalnie to sie przegrzewa, a jak wypne taka magiczną kostke na pasie przednim to temp cieczy sopada do ledwo 70 stopni tak jakby odblokowywała przpływ z chłodnicy. Może masz cos w ten deseń?
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-07, 20:45   

Nie - coś innego.
Generalnie auto się NIE DOGRZEWA.
Miałem ostatnio problem bo wyrzuciło mi chłodziwo z przelewu. Wizyta u mechanika - wiskoza do wymiany, czyszczenie układu z jakimś środkiem STP ( syfy coś zapycha.kjakieś plastiki...).
po 3 tygodniach od tej wizyty zaczęły mi wariować obroty na jałowym.
Samochód od zapłonu kręci znacznie wyżej niż normalnie nawet na gorącym silniku. Wyżej niż "zimne obroty". Obroty po kilku minutach ... mogą spaść - ale nie musza. każde dodanie gazu i przejście na jałowy - wysokie obroty ... czasami spadają a czasami nie.
Samochód u mechanika - podejrzewamy że STP przeżarł czujnik temperatury, podmienimy na próbe i sprawdzimy czy to jest winowajca.
czujnik jest podwójny - wskaźnik temperatury działa.

co do przegrzewania... LT35 generalnie słynie z niedogrzania. W zimie bardzo dużo osób przesłania wlot powietrza na chłodnicę by ogrzewanie działało poprawnie.
Jako nie mechanik poteoretyzuję z czym możesz mieć problem
a) Wiskoza - nie załapuje jak trzeba.
b) Zacinający się termostat co do termostatu: W LT-kach są 2 typy - jeden przeznaczony na ciepłe kraje otwiera się przy 80 stopniach, Drugi - przy 87 stopniach. Ja podejrzewam że mam ten pierwszy a ty...
c) kostka przy przy pasie przednim.. nawet nie wiedziałem że tam coś jest. Spojrzałem w Etkę i widzę ze jest coś takiego jak ZEWNĘTRZNY CZUJNIK TEMPERATURY - 2D0919379.
Jeśli byłby walnięty np miał opór -> nieskończoności - twoje auto myśli w tym momencie że jest na syberii - i nie otwiera dużego obiegu ... pytanie na ile to jest teoria. Mechanicy mogli by to zweryfikowac. chyba niesłuszna bo n

d) pompa wody - mówili mi że są pompy wody z różnym przepływem, możesz mieć tą z mniejszym i ... ci się przegrzewa. Albo... coś ci w pompie wody padło i nie masz obiegu.

A może ja też mam problem z zewnętrznym czujnikiem temperatury... nawet nie wiem czy komputer go wykorzystuje do sterowania silnikiem.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-08, 14:21   

już wiem że to nie czujnik chłodziwa. po podmianie z bliźniaczego auta - bez zmian.
W temp. ok 12 stopni jeden pomiar to 750Ohm a drugi 2,5kOhm - co wskazywałoby że w czujniku zabudowano 2 różne termistory - nominalnie 470 ohm oraz 1,5kOhm.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-18, 22:28   

Autko się "samo" naprawiło :wyszczerzony: poruszałem trochę gazem 0-max przy tym "przetworniku", poszarpałem przewody dystrybucji podciśnienia przy eżektorach i EGR ... i pływanie obrotów ustąpiło. Czyli coś przy podciśnieniu, swobodna sugestia mechanika była teoretycznie trafna. wężyki do przeglądu i czyszczenia...

Wracam do głównej prośby tematu - nadal proszę o pomierzenie fabrycznie nowego czujnika 2D0919501B jakie są rezystancje w temperaturze pokojowej... mój czujnik po 16 latach pracy może być trafiony (chyba jest ... ) nie wiem czy to co pomierzyłem jest tym czego się powinienem spodziewać.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-10-21, 10:21   

Ten numer czujnika temp zewnętrznej to jest w takiej wersji która ma licznik ze wskaźnikiem temp zewnetrznej i. A się nijak do mojego przegrzewania. Dzisiaj auto do mechanika na wymianę tego zaworu co jest na dole po lewej stronie, taki sterowany podciśnieniem. Moze coś pomoże. Zastanawiam się jeszcze skąd ma sygnał ten zaworek na pasie przednim ktory steruje podciśnieniem idącym do ww zaworu.
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-10-21, 11:15   

maszakow napisał/a:


Wracam do głównej prośby tematu - nadal proszę o pomierzenie fabrycznie nowego czujnika 2D0919501B jakie są rezystancje w temperaturze pokojowej... mój czujnik po 16 latach pracy może być trafiony (chyba jest ... ) nie wiem czy to co pomierzyłem jest tym czego się powinienem spodziewać.


podejdź w Gdańśku do pierwszej lepszej hurtowni których kilka ... poproś o czujniki na stół, pomierz sam , będziesz wiedział wszystko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-10-21, 12:21   

Ten czujnik dostępny tylko w serwisie za jakieś 170pln
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-10-21, 12:33   

vwyogi napisał/a:
Ten czujnik dostępny tylko w serwisie za jakieś 170pln



proszę nie pitolić ... ten czujnik w podróbce 4 piny fioletowy z interteamu mogę mieć na jutro za 90 PLN :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-23, 02:21   

NIby proste - zamiast podchopdzić dzwoniłem. Miały być za 40 ale nie ma takich, za 90 nikt nie trzyma na stanie. no .. przekolorowałem - jedna firma z 5.
Auto po podmianie czujnika z dawcy zaczęło się zachowywać poprawnie z temperaturą - wskazówka podnosi się po przejechaniu 10-15km ( poprzednio 30-40km). Przykry wniosek że te 90 jednak trzeba będzie się szarpnąć... oby to nie był objaw ze coś znów się przytkało.
to ...wszystko trochę dziwne.
trzeba będzie w końcu pomyśleć o dostępie do komputera.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-10-24, 16:32   

maszakow napisał/a:


Wracam do głównej prośby tematu - nadal proszę o pomierzenie fabrycznie nowego czujnika 2D0919501B jakie są rezystancje w temperaturze pokojowej... mój czujnik po 16 latach pracy może być trafiony (chyba jest ... ) nie wiem czy to co pomierzyłem jest tym czego się powinienem spodziewać.



Maciek , czujnik mam na stole , kosztuje 91 PLN bez paru groszy , jak chcesz to jakoś odbieraj , zgramy jakoś odbiór .

Pomierzyłem w temperaturze 20 st

Jak się nie odezwiesz na dniach to oddaję do hurtowni .

20161024_170758.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 223,97 KB

20161024_170948.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 214,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-10-29, 21:26   

oddać czy bierzesz ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***