Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierunek Turcja we Wrześniu
Autor Wiadomość
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-11-14, 21:33   

Zdjęcia z Nemrut Dagi:

https://goo.gl/photos/9Vai39ZxzEqAb7Qp7

Pozdrawiam
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lukroman 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Meista 1991
Nazwa załogi: RomAnia
Dołączył: 05 Sty 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-14, 23:55   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Lukroman i Suliki,wydaje mi się ze tak to sobie piszcie na Pw,tu forum ogólne i każdy by cos poczytał ale sa tylko wzajemne pytania obu panów :!: :!: :zastrzelic


Rzeczywiście tak sobie piszemy, bo nie dostałem linku ani nie trafił do spamu, a mój adres na profilu jest aktualny. I - w przeciwieństwie do setek stron na tym forum - nie spijamy sobie piwa z dzióbków, lecz piszemy ogólnie o konkretach. Jak ktoś chce o konkretny konkret zapytać, to odpowiemy.
Co do Nemrut Dagi - myśmy wjechali od południowej strony, przez Karadut, po drodze minęliśmy hotel w budowie (lub porzuconej budowie :) ) i po noclegu na wypłaszczeniu podszczytowym zaparkowaliśmy przy restauracji. Na ten parking przyjeżdżają busy z Malatyi i Kahty. Po zapoznaniu się z posągami zjechaliśmy karkołomną trasą przez Kayadibi do Arsamei a potem do mostu Sewera i tumulusu Karakusa. To jest właśnie w Turcji najfajniejsze - brak zakazów i ograniczeń dla kamperów - wjeżdżasz sobie na 2000 pod sam szczyt, knajpka na miejscu, zwiedzanie zabytku z listy UNESCO za friko, przepiękne widoki na góry wokół - tak jest (lub było) jeszcze tylko w Rumunii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-11-15, 13:50   

I tak trzymać :) !

Może coś źle robię, pisałem emaila używając klawisza pod Twoim postem "email' z kopią do mnie. Kopie trafiały na moje konto na gmailu.

Po drugiej stronie ( od północy ) cisza i spokój, żadnych busów, droga dobra tylko bardzo stroma na ostatnich kilku km.

Też z chęcią odpowiem na wszystkie pytania, to nie była ostatnia podróż do Turcji.
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lukroman 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Meista 1991
Nazwa załogi: RomAnia
Dołączył: 05 Sty 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-15, 18:48   

Teraz Van (czy Wan)... Opisałeś gościnę u Kurdów w Tatvan, a mnie ciekawi, czy z Tatvan do krateru Nemrut Dagi prowadzi już asfaltowa droga? Strasznie tam pyliła się droga szutrowa... Bo ten wulkan to dopiero frajda: wjeżdżasz na 2500 m, zjeżdżasz do krateru 200- 300 m w dół, w niektórych miejscach możesz umoczyć opony w wulkanicznym jeziorze, w innych się wykąpać, a byli tacy, co zrobili tam grzybobranie ! No i do woli można nazbierać obsydianu, czarnego szkliwa wulkanicznego oraz innych skał (jeśli ktoś lubi petrografię). Nie doświadczyłem tam nocy, ale może jeszcze zdążę wrócić i zobaczyć gwiaździsty nieboskłon ograniczony ścianami krateru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***