Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki impregnat do drewna
Autor Wiadomość
KiM 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: na razie przyczepa Hobby 560KMFe
Nazwa załogi: KiM
Dołączył: 24 Lis 2014
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-04-24, 21:57   

U mnie sprawdził się wosk z firmy OSMO jest naprawdę wydajny maluje się nim jak każdą inną farbą czy lakierem już 5-ty rok mija jak pomalowałem okna i drzwi i póki co nie widzę potrzeby malować czymkolwiek ponownie. Wcześniej te wszystkie marketowe wytrzymywały max. 2 lata na południowej stronie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-04-24, 22:20   

Sadolin :spoko najlepsza relacja ceny do jakości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elspasoo 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 2,8 Jtd Autostar Auros 448
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2010
Piwa: 4/5
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2015-04-26, 09:34   

Nie kupujcie żadnych Vidaronów, Sadolinów i innych marketowych wynalazków, firmy które budują domu z drewna , stolarze pracują na np chemii firmy Remmers. Sam miałem już dość tego badziewia które jest na rynku - Rammers tani nie jest , za to bardzo wydajny przez co koszty są zbliżone. Meble ogrodowe od 4 lat na dworze i poza przyciemnieniem koloru nic się nie dzieje . Stosowałem zarówno Lazury jak i chemię typu Lang Zeit
_________________
Ford Transit Westfalia Nugget '89 Swap na 2,3 16V + automat
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-04-26, 22:57   

Dziękuje wszystkim za wyrażenie opinii w temacie :ok
Pójdę drogą joko
Niestety firma STO już nie oferuje impregnatów do drewna na terenie Polski, ale handlowiec z Konina zajął się tematem, ściąga już wzornik z kolorami. Obiecał dostawę w ciągu 7-10 dni

Rozmawiałem też z polskim producentem Nanosystem . W poniedziałek wysyłają próbki swojego impregnatu do drewna i środka do mycia elewacji.
joko pomogłeś w podjęciu decyzji :) nawet nie wiedziałem ze nano wkroczyła do ogródka
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jankos650 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Maj 2015
Wysłany: 2015-05-26, 21:56   

Ja również polecam jak kolega elspasoo impregnat Remmers Lazur sam impregnowałem teraz nim szalówkę na domu, u mojej koleżanki z pracy dom i płot już 3 lata i nic się nie dzieje. Nie potrzeba pod niego żadnych dodatkowych podkładów gdyż sam zabezpiecza przed grzybami, siniznami itp. A malowanie nim to rewelacja, łatwo się rozprowadza, szybko schnie i jest bardzo wydajny. (Sadolin przy nim się chowa mam porównanie). Nie trzeba przed kolejną impregnacją matowić poprzedniej warstwy co zalecają np. we wszystkich lakierobejcach itp. Kolor jest naturalny uwydatnia słoje drewna a nie jak inne je zamalują na amen. U mnie akurat jest nieco ciemniejszy kolor: dąb rustykalny ale i tak świetnie uwydatnia naturalne piękno drewna :)
Kolego eMKa zastanów się tylko czy te nano coś po paru latach jak coś złego się stanie: kolor wypłowieje, złuszczy się czy coś da Ci się ponownie w łatwy sposób odświeżyć...
W przypadku remmersa na pewno a o tych nowych technologiach poszukaj jeszcze info żeby potem nie było niepotrzebnych frustracji ;)
P.S. Jakbyś kiedyś zmienił zdanie to mogę podać Ci namiary na gościa z moich stron co nim handluje ceny ma sporo niższe a impregnat świeży. Pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 90/174
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2017-02-12, 20:41   

marek89 napisał/a:
Osobiście bardzo polecę porady na stronie ....


coś mi tu spamem ... :-/
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***