Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miller
Autor Wiadomość
pawko13 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CI Horon 95XT
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Piwa: 2/2
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-04-08, 17:07   Miller

Witam,
szukam, szukam.
Trafiłem na Millera Toronto półintegrę z 2010 roku za 130 tys. zł. Po poczytaniu (również na forum) wiem że to zabudowa budżetowa i chyba już wycofana z produkcji (SEA) . Ponieważ odpowiada mi układem jestem na najlepszej drodze do sfinalizowania transakcji tylko troszkę się boję o ewentualna dostępność części i wytrzymałość i chyba cena troszkę zbyt duża.
Doczytałem też że swego czasu Kaimar czyli MTM Campery sprzedawał toto.
Proszę o opinie najlepiej użytkowników i oczywiście Kaimara.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-04-08, 19:06   

Toronto ma mój znajomy z Włoch (z tego co pamiętam to chyba rocznik 2011, ale mogę się mylić). W zeszłym roku spędziłem z nim prawie 3 tygodnie w podróży w Chorwacji i miałem możliwość porządnie ten sprzęt pooglądać. Znajomy chwalił sobie stosunkowo niską wagę w stosunku do gabarytów i nie pamiętam aby na coś specjalnie narzekał. Jak dla mnie to spory kamperek z całkiem fajnie rozwiązanym wnętrzem i jakoś nie specjalnie ta jego budżetowość rzuca się w oczy. Szafki wprawdzie proste, ale to nawet na plus , bo pewnie lżejsze i zajmujące mniej miejsca. Na pewno nie narzekał na skrzypienie i rozkręcanie się zabudowy , więc zakładam , że pod tym względem nie odbiega od średniej. Nie za bardzo rozumiem, czego boisz się w kwestii części, bo wszystkie kampery robione są z takich samych , paścianych komponentów , niezależne czy budżetowe , czy "markowe", podobnie beznadziejnie są składane i często w tych samych zakładach , przez tych samych pracowników.
Wszelkie awarie zabudowy usuwa się albo na gwarancji ..... albo samodzielnie :spoko
Ja już dawno doszedłem do takiego wniosku, że różnica między kamperami budżetowymi , a "markowymi" , opiera się głównie na bajerze ....... a jak w tym powiedzonku, ," dobra bejera ściąga łachy z frajera" :szeroki_usmiech
Jeżeli stan dobry, nie ma niespodzianek, to nie ma się co zastanawiać.
Cena pewnie do lekkiej negocjacji, choć osobiście nie uważam, że 130 koła za tej wielkości kampera z rocznika 2010 to jakaś przesada (oczywiście pod warunkiem, że nie jest to totalny golas do doposażenia, ani nie jest to jakaś przywózka w celach handlowych, bo wtedy pewny zonk). Generalnie kamperki poszły sporo do góry w ostatnich 2-3 latach , a kilkuletnie egzemplarze z pewnego źródła i w stanie adekwatnym do niskiego rocznika, nie należą do licznych ofert.

Tu masz na przykład dwa lata młodszy za 25 tys. więcej : https://www.mobile.de/pl/...e/242077676.htm
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-04-08, 19:40   

Cytat:
Ja już dawno doszedłem do takiego wniosku, że różnica między kamperami budżetowymi , a "markowymi" , opiera się głównie na bajerze ....... a jak w tym powiedzonku, ," dobra bejera ściąga łachy z frajera


W całej rozciągłości...
Ledy i uchwyt na kieliszki oraz gniazdo USB... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-04-09, 09:45   

Mam takie samo jak przedmówcy. W swojej karierze kamperowej miałem cztery kampery. Trzy pierwsze to Hymer. Obecnie użytkuję kampera marki Dethleffs z serii SanLight. 59L. Czyli tańsza wersja Dethleffsa . Kupiłem go nie dlatego ,że jestem fanem tej marki , ale dlatego ,że był dobrze doposażony i miał takie rozmieszczenie jak mi pasuje . Dobry solar , lodówkę .Mocny motor . Nie jest to sprzęt z którym pragnę się zestarzeć .Bo docelowo to >3,5 T.
Moja rada .Nie patrz na markę tylko na to co dla Ciebie jest priorytetem. Jeden stawia na wygodną łazienkę drugi na wygodne łózko , a jeszcze inny to żeby piekarnik był. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***