Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tadeusz
2008-12-23, 18:27
Czechy
Autor Wiadomość
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-04-10, 19:11   

Cytat:
I do planu wycieczki dołożył bym jeszcze zoo Dvur Kralove i może spacer w chmurach w Dolnej Morawie

to ambitnie, my to spokojnie, chcemy mieć 3 dni na Pragę, chcemy troszkę zdjęć zrobić w Kutnej no i po drodze jeszcze znajomych górali odwiedzamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-10, 19:20   

W Pradze gdzie planujecie nocleg ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
coolzizi 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: SZEWCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2014
Piwa: 3/2
Skąd: Dobry Śląsk
Wysłany: 2017-04-10, 20:16   

Mieszkamy przy granicy. Czechy są naszym częstym miejscem wypadów. W ubiegłym roku mały rekonesans na urlopie ok. 1500 km po Czechach. Czeski Raj, Szwajcaria Czeska, Czeski Las no i długo wyczekiwana Szumawa oraz Palava z Lednica i i Mikulovem. W Majówka zaplanowana w okolicach Czeskiego Krumlova i kilka dni na Palawie. Czechy to piękny kraj i dobrzy ludzie, których miałem przyjemność spotkać podczas swoich wędrówek.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-04-11, 07:50   

Cytat:
W Pradze gdzie planujecie nocleg ?

właśnie nie wiem, chciałbym w jakimś spokojnym miejscu niedaleko starówki, ale tam są strefy ekologiczne a my nie mieścimy się w żadne ekologii. Znalazłem parę miejsc na googlach ale nic konkretnego. Musze poszukać jakiejś dokładnej mapy z rozrysem stref. Może ktoś ma jakieś fajne miejsca opracowane i w miarę aktualne?
Musze jeszcze jakąś nawigację na androida po Czechach znaleźć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2017-04-12, 15:08   

sweetek napisał/a:
ale tam są strefy ekologiczne

myślę, że większym problemem są raczej strefy płatnego parkowania - szeroko pojęte centrum miasta, chociaż przyznam, że nie wiem czy ta strefa ekologiczna zaczęła działać od stycznia, bo do końca roku to raczej cisza była.

Jeśli nie znajdziesz nic innego to sugerowałbym znaleźć jakąś miejscówkę blisko stacji metra - komunikacja działa tam wyśmienicie i max w kilkanaście minut jesteś w ścisłym centrum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2017-04-13, 09:46   

W Pradze byliśmy w zeszłe wakacje i mieliśmy problem z miejscem na campingu (odwiedziliśmy kilka, wszystko zajęte) - ponieważ jednak nie straszne nam stanie "na dziko" to zrobiliśmy tak jak sugeruje rjas i znaleźliśmy sobie zaciszny placyk na osiedlu poza centrum, dokładnie tutaj:

https://goo.gl/hZc6Tr

W budynku Billi który jest widoczny na zachód od miejscówki jest stacja metra - dojazd do centrum w piętnaście minut. Dodatkowo są tam sanitariaty gdzie można było wynieść kota i nabrać wody do konewki :)

Spędziliśmy tam dwie noce, nikt z osiedla się nie czepiał, cicho i spokojnie, po bułeczki do Billi można od samego rana :)
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-04-13, 09:50   

dulare napisał/a:
Spędziliśmy tam dwie noce, nikt z osiedla się nie czepiał


Pawle, potwierdzam sympatyczny stosunek Czechów do turystów. Gdziekolwiek byśmy nie zatrzymali się na nocleg, zawsze było miło i bezpiecznie, a przecież w ubiegłym roku sporo włóczyliśmy się po Czechach, głównie po pięknych Jesenikach.

:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-04-13, 10:21   

jesli ktoś jest zainteresowany to mam odpowiedź z Ambasady RP w Pradze, że nie wprowadzono od 1.01.2017 stef ekologicznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-04-16, 19:32   

A ja polecam Troje,niedaleko zamku sa ogromne parkingi,stalem tam i spokoj cisza w nocy,w dzien kilka k9ron trzeba zaplacic,chyba 60.Dojezdza autobus 112 (chyba,sprawdzew zdjeciach w domu),dojezdzamy do stacji przesiadkowej metra Holesovice (5 minut autobusem)a wiadomo ,metrem to juz wszedzie.A do zoo 300m piechotka

A jak nie chcecie na dziko,to wlasnie na Troi jest sporo przydomowych malych kempingow i osobiscie uwazam,ze to o wiele lepsza lokalizacja niz kempy na Cisarskiej Louce.Nawet jak przyjdzie dojsc z metra to na troje o wiele blizej niz na louke.Tam jest spoko,ale po pierwsze drogo,(placilem cos kolo 500koron za noc),a jak poplynie ostatni wodny tramwaj przed 21 to nie ma sie jak dostac,wiec nocne zwiedzanie odpada.A Praha swoj czar noca ma :spoko

Co do czechow i stania na dziko-w zeszlym roku bylem tam w sumie co drugi weekend,stalem gdzie popadnie,na lakach,w laskach,na parkingach pod zamkami,nad zaporami...Kilka razy zdarzylo mi sie,ze podjechala policja.Nic nie sprawdzali,postali z pol nocy,popilnowali i nad ranem pojechali.Raz jedyny miejscowy kolo Brna poradzil mi,ze kolo zamku Vevěři lepiej nie stac,bo w zeszlym roku kogos tam obrobili.Czesi jako narod sa specyficzni,ale jak sie ich pozna to daja sie lubic.Zyja wolniej niz my i maja "wyhuśtane" na wszystko,byle im z butami w ich zycie nie lezc,to stac mozna wszedzie.

edit:napisalem specyficzni,ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu.Nie kazdemu przypadna do gustu,znajomym co z nami jezdzili wiecznie sie cos nie podobalo.Ale jak czlowiek zrozumie,ze w restauracji trzeba zamowic najpierw piwo a potem drugie i po godzince obiad bedzie,ze kasjerka moze sobie chodzic po sklepie i nie musi pedzic od razu do kasy,bo Wy tam stoicie,ze jak przyjezdzacie na kemping po 20 to wlasciciel nie bedzie kolo was skakal,tylko nawet opieprzyc moze ze tak pozno,i jak zrozumiecie ,ze Czesi zyja przez to mniej stresowo,maja czas pogadac ze wszystkimi i o wszystkim,ze chyba kasa dla nich nie jest az tak wazna....
To polubicie ich i bedziecie czesto tam wracac
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-04-16, 20:16   

tom-cio, coś w tym jest...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-04-16, 20:23   

Ta Troja to wyglada apetycznie.... dzięki wielkie.
A napisze mi ktoś jeszcze jak radzi sobie z jakimś netem z telefona w czechach. Jaki pakiet, żeby miał z 1-2 Gb? Tak żeby na nawigację starczyło i jakies info via www.
;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-04-16, 21:16   

https://www.google.pl/map...38169,13z?hl=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-04-17, 16:44   

To ja tez dorzuce namiar na ten parking

https://goo.gl/maps/5Bj5xq7pLW12


dorzucam z tableta,mam nadzieje ze dobrze ustawilem pineske,ale jest tammcalkiem spoko.Na pozostalych,co AndiAt podeslal ,to stalem i na cisarskiej louce-niby ok ,ale drgo i kiepski dojazd wieczorem,camp Socol bylem -bezsensu totalnie -20 km od centrum chyba,dojazd pol godziny autobusem do stacji koncowej metra i potem 15 min metrem,no imna wieczorna prage nie ma szans,a tanio wcale nie jest,ten herzog na trojskiej nie bylem ,ale wlasnie o niego mi chodzilo i z tego co pamietam jest tam jeszcze chyba ze dwa,a ja stanalem na tym od zoo co podeslalem linka,w nocy pusty,w dzien sporo samochodow,ale to parking nie kemping.Pogonic nikt nie pogoni napewno,w czechach nie ma zakazu stania na dziko.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-04-17, 19:49   

Czytałeś już cały watek o Pradze bo gdzieś już przerobiliśmy to i było napisane gdzie spać i co zwiedzać :spoko
A z mapami to musimy w prawo i lewo ,przybliżyć i oddalić
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-04-17, 20:40   

znalazłem ten wątek o Pradze... super, dzieki.
My na dziko zupełnie, ale z 2 maluchów...
muszę znaleźć jeszcze gdzieś źródło wody, ale to najwyżej na stacjach...
no i jakoś z netem pomyślec co i jak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***