Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[IRL] Krótkie weekendowe wypady
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran

Twój sprzęt: Nissan Interstar L3H3
Nazwa załogi: -MadMobile-
Piwa: 17/23
Wysłany: 2017-04-23, 00:59   

leszekk napisał/a:
Fajna relacja , brawo, ja chronicznie cierpię na brak czasu aleee też może się spotkamy .Pozdrawiam :lol:

A dziękujemy! Również pozdrawiamy!

PS. Odezwę się jutro :)

Lukasz76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 1.9TD Carioca 10
Piwa: 1/3
Wysłany: 2017-04-24, 09:05   

No super relacja ! Liscanor ma jeszcze jedną ciekawostkę ,. Jest ot świetne miejsce do wypłynięcia na ryby na ocean. Swój barak przy marinie ma pewien starszy już wiekiem rybak . Można się tam umówić na wyprawę na pół lub cały dzień . Łowienie tzw angling głównie na mintaja lub dorsza. Rybki potem zabieramy ze sobą ile tylko da rade unieść. Polecam !

video
KLIK
Postaw piwo autorowi tego posta

Mavv 
weteran

Wysłany: 2017-04-24, 18:53   

Lukasz76 napisał/a:
No super relacja ! Liscanor ma jeszcze jedną ciekawostkę ,. Jest ot świetne miejsce do wypłynięcia na ryby na ocean. Swój barak przy marinie ma pewien starszy już wiekiem rybak . Można się tam umówić na wyprawę na pół lub cały dzień . Łowienie tzw angling głównie na mintaja lub dorsza. Rybki potem zabieramy ze sobą ile tylko da rade unieść. Polecam !

video
KLIK

O, nie wiedziałem o tym. Myśmy swego czasu jeździli na południe od Kilkee łowić makrele z klifu lub jeszcze niżej na południe dorsze z brzegu.
Na łódź bym się wybrał, bo smak rybki złowionej przez siebie prosto z oceanu jest nie do podrobienia! :mrgreen:
Może się kiedyś wybierzemy do Liscannor do niego? :)

Mavv 
weteran

Wysłany: 2017-05-27, 06:34   

Powracam do pisania, bo mi się gdzieś urwało :)

Na obiad postanowiliśmy pojechać do miejscowości Ballyvaughan - tam, gdzie w lutym z dziećmi nocowałem. Tym razem jechaliśmy nieco inną trasą. W pewnym momencie zjeżdżaliśmy małą serpentyną. Drugi bieg i powolne staczanie się od wirażu do wirażu :) Na szczycie serpentyny zrobiony jest punkt widokowy, ale nie zatrzymywaliśmy się, bo już stały tam auta. Punkt ten nazywa się Corkscrew Hill (czyli można przetłumaczyć jako Korkociąg :) ).
Zajechaliśmy sobie nad zatoczkę, trochę poszwendaliśmy się po okolicy i zjedliśmy. W sumie rozleniwieni po obiadku, postanowiliśmy jeszcze sobie poleniuchować i napić się kawki i ruszyć w drogę. Jako iż mieliśmy trochę czasu, to wróciliśmy do domu lokalnymi drogami zamiast autostradą. Najpierw zjechaliśmy z drogi regionalnej (oznaczenie Rxxx) na drogę lokalną (oznaczenie Lxxxx). Często drogi lokalne mają szerokość jednego samochodu i mają po środku trawę. No i na nich zazwyczaj jest ograniczenie prędkości do 80km/godz! Ja je nazywam autostradami z pasem zieleni po środku :) Niestety nie mamy żadnych zdjęć z drogi.
Po kilkunastu chyba kilometrach dojechaliśmy do drogi głównej, krajowej (oznaczenie Nxx). Ale długo po niej nie jechaliśmy, bo najbliższy zjazd był naszym zjazdem, na drogę R. Drogą piękna, prowadząca przez pagórkowate, czasem zalesione a czasem bagniste tereny. Nazywają się te tereny Maghera Mountain Bogs. Jechało się wspaniale.

Aż dojechaliśmy do domu... Kolejny weekendzik zaliczony :)

Odpowiedz do tematu