Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Macedonia- bezpieczeństwo nocowania na dziko.
Autor Wiadomość
Trampusie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Multiwan T4
Nazwa załogi: Ania i Janusz
Dołączył: 01 Maj 2017
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-01, 18:32   Macedonia- bezpieczeństwo nocowania na dziko.

Witam, po przeczytaniu Waszych postów na temat podróży do Grecji przez Serbię i Macedonię, dowiedziałem się, że Serbia jest bezpieczna, w miarę Ok (oczywiście rozsądnie), ale nie rozumiem dlaczego większość odradza nocowania w Macedonii na dziko. Kiedyś może bym nie zwrócił na to, aż takiej uwagi, ale od czasu, gdy chrobotanie zamka podczas snu na Czarnogórze mnie zbudziło mam zaburzenie mojego bezpieczeństwa. Czy faktycznie jest, aż tak źle z bezpieczeństwem ? Tak na marginesie, podróżujemy Multivanem nie (bez obrazy) rzucającym się w oczy kamperem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-05-01, 19:01   

Wszędzie możesz trafić na amatora cudzej własności.

W Macedonii spałem kilka razy w różnych miejscach i nie słyszałem o kłopotach podróżujących.Wielu kamperowiczów traktuje Macedonie jako kraj tranzytowy, a szkoda inny ale z folklorem :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trampusie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Multiwan T4
Nazwa załogi: Ania i Janusz
Dołączył: 01 Maj 2017
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-01, 19:12   

Też tak uważam i mam zaplanowane zwiedzanie z noclegiem (kilka miejscowości- czas nie goni, a Grecja poczeka), oczywiście na łonie przyrody.Nie wiem dlaczego, ale uważam, że te niby ,, biedne kraje" dają Nam( czytaj -tym co są chłonni zobaczenia czegoś) więcej,niż to co nadaje Tv publiczna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-03, 08:44   

Wszędzie może się coś przydarzyć. Przed zeszłorocznym wyjazdem do Portugalii też naczytałem się wiele o niebezpieczeństwach we Francji czy Hiszpanii i miałem trochę stresa, bo nocujemy głównie na dziko, ale nic się na szczęście nie przydarzyło. Chyba nie ma co przesadzać. Trzeba w miarę możliwości się zabezpieczyć i unikać miejsc szczególnie niebezpiecznych (np. duże miasta). Nic więcej zrobić się nie da. Trzeba liczyć na szczęście.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-05-03, 13:27   

Trampusie napisał/a:
........... więcej,niż to co nadaje Tv publiczna.


Zmień stację :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trampusie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Multiwan T4
Nazwa załogi: Ania i Janusz
Dołączył: 01 Maj 2017
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-03, 21:09   

Kolego MILUŚ- ,,Zmień stację",-rozumiem, że masz coś do powiedzenia na ten temat, rozwiń wątek swojego komentarza, podziel się swoimi spostrzeżeniami, udziel rad innym i mojej osobie, aby nie pisać wątków, na które Ty znasz odpowiedź. Byłeś napisz jak było, co przeżyłeś, a nie takie jakieś dziwne coś. Na tym portalu pytamy o konkrety, o przeżycia, doświadczenia, o mądrą radę, to nie fb, że pisze się, wstawia się fotkę, a wszyscy lajkują. Z obserwacji wiem, że nie na tym ta strona polega. Bez obrazy i złości, jak nie masz w tym temacie nic mądrego do powiedzenia, to nie nabijaj sobie postów, bo to nikomu nie pomoże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-05-22, 21:58   

Macedonia to mały uroczy kraj,wiele ciekawych miejsc,warto poczytać w info Macedonia najpiękniejsze miejsca.my co roku zwiedzamy stale cos innego i uroczego.piekne monastyry,Kuklica-skalne miasto,Ochrtyd ,kanion Matka,no i Skopje-stara czarszija.

maja fajne bazary warzywno owocowe prawie w każdym mieście,a najciekawszy był w niedziele w Negotinie.Wszystko w naszych relacjach z Grecja w tle.Barbara :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Trampusie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Multiwan T4
Nazwa załogi: Ania i Janusz
Dołączył: 01 Maj 2017
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-28, 19:48   

Barbaro i Zbigniewie Muzyk,czytam Wasze wspaniałe relacje z podróży i nie powiem, że nie zazdroszczę, ale Wasze opisy pomagają w planowaniu podróży i za to DUŻE DZIĘKUJĘ, również wielkie dzięki dla Mirekl61, który dzieli się swoimi dzikimi noclegami, wstawia mapki z gps, dziękuję Wam, dzięki Wam nasza trasa trochę zboczyła, ale nabrała kolorytu. Postaram się przed wyjazdem wstawić naszą podróż, trasę, to co zaplanowaliśmy zwiedzić, a później w czasie podróży relacjonować co zobaczyliśmy, jakie koszty, czy warto, żeby inni mieli możliwość zaplanowania względnie innej trasy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***