Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper do 3,5T czy powyzej 3,5T ?
Autor Wiadomość
Jemajs 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w planach
Dołączył: 07 Maj 2017
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-05-30, 08:19   Kamper do 3,5T czy powyzej 3,5T ?

Witam
To ze wieksze jest lepsze :) to kazdy wie,ale jak to jest w praktyce ?
Zawsze podobaly mi sie duze kampery,czy jednak nie ma z nimi wiecej problemow jak sa warte.Prosze o wypowiedzi.Interesuje mnie europa,Austrie moza pominac :)
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-05-30, 13:59   

Wszystko w tym temacie już było wielokrotnie wałkowane . A i tak nic z tych dyskusji nie wynika. Najlepiej kpić dwa. Ja tak zrobiłem.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-05-30, 19:45   

Co ci doradzić jak nie wiemy ilu was jest
Obecnie mam 6 m dł. w 2 osoby .Niby wszystko OK ale miejsca brak .Wyjazdy pt-niedz. no i urlop .Zaczynam myśleć o 7,45 m i alkowa a co z tego wyjdzie ? ale to plany na przyszły rok no i do 3,5 t :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jemajs 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w planach
Dołączył: 07 Maj 2017
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-05-31, 05:46   

Sedno pytania bylo w opisie tematu :wyszczerzony:
Chodzilo mi o jakies wieksze oplaty za przejazdy po autostradach,drogach_do 3,5t to jak z osobowka.
Wieksze oplaty na parkingach,placach.Jakies zakazy wjazdu ? Nie wiem co jeszcze ? Osoby posiadajace powinny wiedziec ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-05-31, 06:22   

Jemajs napisał/a:
Chodzilo mi o jakies wieksze oplaty za przejazdy po autostradach,drogach_do 3,5t to jak z osobowka.
Czytanie nie boli tylko zajmuje trochę czasu.
MAWI napisał/a:
Wszystko w tym temacie już było wielokrotnie wałkowane .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-05-31, 08:06   

Jemajs napisał/a:
Sedno pytania było w opisie tematu :wyszczerzony:
Chodziło mi o jakieś większe opłaty za przejazdy po autostradach, drogach do 3,5t to jak z osobówką.
Większe opłaty na parkingach, placach. Jakieś zakazy wjazdu ?

Sam sobie odpowiedziałeś, teraz tylko matma i liczydełko, ogólnie do 3,5T ograniczenia wewnątrz, powyżej 3,5T ograniczenia na zewnątrz... to z wad... a teraz zalety :ok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-05-31, 08:13   

W Szwajcarii na przejściu granicznym celnik "wyłuskał" mnie z rzędu pojazdów, poprosił o DR zobaczył że powyżej 3500, poinformował że to przejście tylko dla pojazdów do 3500 kg
Widać było że dobrze zna kampery i wiedział na jakiego zwrócić uwagę. Tak samo było w PL inspektor z ITD też dokładnie wiedział co jest grane choć w DR 3500 jednak zaprosił na wagę
Planując trasę dokładniej musisz zwracać uwagę na ograniczenia, a opłaty przy wszystkich kosztach kamperowania nie są aż tak duże jak niektórzy piszą ale za to jaki spokój i luksus zabierania nawet zbędnych gadżetów. Bez problemu zabieram np. ponton z silnikiem ok 100 kg.
Spakowani na dwa tygodnie cztery osoby z pełnym wyżywieniem i zbędnymi zgrzewkami wody waga ok.4200 wraz z załogą i kierowcą
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-05-31, 08:44   

amples napisał/a:
Czytanie nie boli tylko zajmuje trochę czasu.


A nie po to jest przypadkiem forum aby dyskutować? Po tylu latach CT już chyba wszystko zostało omówione to po co pisać?


Zależy od stylu kamperowania. Choć mam Prawo Jazdy C to wolę do 3,5 t. Dlaczego? Bo mniej kłopotu i formalności. Większa mobilność, możliwość wjazdu do centrum miasta itp. Jak zostanę kiedyś emerytem i będę chciał spędzać czas w kamperze bardziej stacjonarnie to pewnie kupię coś dużego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-05-31, 09:18   

Jak napisał MAWI i tak z tej dyskusji nic nie wynika , czy nie wyniknie, zresztą nie musi 8-) bo każdy ma inne kryteria.
Jeśli to tylko czy do 3,5t czy powyżej 3,5t to wariant 1 wygodniejszy, jeśli czy wpakować kilka osób do busa czy do np. integry, to bus odpada na przedbiegach, czy jeśli mobilność kontra pakowność, to zaczynamy się zastanawiać, bo czym starszy człowiek tym wygodniejszy i potrzeby się zmieniają, a jeśli kryterium to przeładowane 3,5T to "spokój ducha" może nam psuć wakacje... itp itd
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-31, 09:29   

Dyskusja o wyższości "Świąt Bożego Narodzenia" nad "Świętami Wielkiej Nocy" :) Ja wolę mniejsze kampery bo lubię wałęsać się po różnych dziurach tam gdzie taki duży nie wjedzie. Jeździmy w 2+1 na 5-6 tygodni i dajemy radę. Przecież czas głównie spędzamy na zwiedzaniu, plażowaniu, wycieczkach rowerowych, a nie siedzeniu w kamperze. Kamper do spania nam głównie służy. Co innego gdybyśmy w tym kamperze chcieli zamieszkać na dłużej wtedy inne potrzeby są.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-06-01, 06:38   

Póki co jedyne ograniczenie wagowe które mnie złapało i nie mogłem znaleźć objazdu (mam DMC 7,5) to parking pod Biedronką. Dużo częściej niż DMC ogranicza mnie wysokość. Autostrady faktycznie drogie wiec nie jeżdżę. Przynajmniej wtedy kiedy ja płacę... Poza tym na autostradach nic ciekawego poza WC BUS nie znalazłem. Co innego na drogach wzdłuż autostrad...
Dla kamperów o DMC > 3,5t polecam nawigację SYGIC, w specjalnej wersji dla RV dożywotnia licencja kilkadzieiąt euro. Można wprowadzić DMC i gabaryty. Póki co tylko raz próbowała mnie wcisnąć pod zbyt niski most, ale był obniżony na czas remontu więc trudno o błąd winić mapy...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-06-01, 16:20   

Są ludzie którzy lubią rzeczy małe i nie dotyczy tylko camperów i w,g tych genetycznych przypadłości
żyją .
Ludzie od rzeczy dużych preferują wszystko co duże .
Dobrze o tym wiedzą marketingowcy.
Ja mam ograniczenia w postaci żony ona od małych ja odwrotnie i tak kompromis ok 8 mb 4,5 T
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jemajs 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w planach
Dołączył: 07 Maj 2017
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-06-02, 06:03   

Dzieki za wypowiedzi.
@Swistak chyba najlepiej wyjasnil.
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy ''duzych'' Wybierajac sie w trase po europie gdzie sprawdzacie jakie i za co sa oplaty.Moze jest juz taka stronka ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-06-02, 06:19   

Wiarygodne metody są dwie - spytać przez CB TIR-owców którzy mają zawsze świeże informacje, albo najlepiej tuż przed wyjazdem sprawdzić na stronach PZM-ot lub bezpośrednio na stronach operatorów. Wstyd powiedzieć, ale jeśli chodzi o rzetelność info na stronach i wiedzę podczas obsługi klienta - najgorzej wypada nasz polski VIA TOLL... Niemcy póki co jeszcze bez opłat, Austria - formalności uproszczone do minimum, Włoch i Słowenia - bramki, Węgry to jazda bez trzymanki i paragony niewiele krótsze niż trasa którą chcemy przejechać, ale przynajmniej jest alternatywa dla wynajmowania urządzenia.... Ale to info z zeszłego roku.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***