Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Barcelona i Costa Brava - pierwsza podróż kamperem
Autor Wiadomość
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-06-12, 21:53   Barcelona i Costa Brava - pierwsza podróż kamperem

Witajcie :spoko

Po długich poszukiwaniach własnego domku oraz przygotowaniach wyprawy - udało się [hura]

15 czerwca jedziemy!

:kamp2

Ale od początku.

Jest nas dwoje - Aldona i Daniel. Jesteśmy małżeństwem 30+.
Swoje wyjazdy zaczynaliśmy z biurami podróży, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że to nie jest dla nas. Przyszedł czas na pierwsze próby kamperowania i wyjazd blaszakiem, na którym zorganizowaliśmy spanie na materacu i prymitywne miejsce do gotowania posiłków. Pierwszą samodzielną wyprawę zagraniczną zorganizowaliśmy do Chorwacji. Pojechaliśmy wtedy osobówką z namiotem :camp: i w ten sposób objazdowo zobaczyliśmy ją od południa do środkowej części.

W końcu dojrzeliśmy do zakupu kampera :hura

Poszukiwania trwały dość długo, bo około 8 miesięcy. Ciężko było coś kupić bez wielkich kompromisów, remontów i znacznych wydatków. W między czasie znalazłem społeczność CamperTeam-a i kampera na sprzedaż. Stanęło na VW T4, którym do tej pory jeździł Mariusz (westa76).

Następnie przygotowaliśmy autko pod siebie, wyposażyliśmy w niezbędne rzeczy i jesteśmy gotowi do drogi. :pilot

Zakładany plan podróży:



Naszym głównym celem jest Barcelona. Zamierzamy jej poświęcić kilka dni, a następnie wybrzeżem pojedziemy w poszukiwaniu relaxu na plaży. Dzięki opisom wypraw innych użytkowników zgromadziliśmy bazę miejsc do zobaczenia po drodze oraz kilka miejsc mamy od siebie.

Post będzie opisywał naszą wyprawę i przeżycia, aby tak jak my, inni podróżnicy skorzystali przy planowaniu swoich wypraw. Czy wpisy uda mi się zrobić w trakcie podróży, tego nie wiem. Jeśli nie to uzupełnię informację po powrocie.

Pozdrawiam czytających :spoko

Daniel
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-13, 07:51   

Sprawdź zrobiłam dopisek pod Barcelona.Na wykresie trasy nie widać czy jedziesz na Lyon,czy Milau.My jechaliśmy raz tak bo most Pont du Gard,a drugi raz dzięki Spaxsowi przez Milau bezpłatna autostrada do Bezires A 75
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-06-13, 09:14   

Basiu, Twoje wpisy śledzę na bieżąco :kawka: ,a dzięki temu mój zeszyt z miejscami i koordynatami zapełnił się momentalnie :pifko

Francję przejedziemy bez opłat, Lyon mijamy ponieważ wprowadzili winiety ekologiczne http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=27540 i czas zleciał, a ja zapotniałem jej kupić i już za późno na procedurę internetową :(

Most jest jedną z atrakcji, ale jeszcze nie wiem czy dołem, czy górą.

Wujek google przy wyznaczaniu trasy pokazuje, że A75 jest bezpłatna od Clermont-Ferrand aż do Bezires
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-13, 11:02   

Tak jest autostrada bezpłatna.Miejsce przy fabryce w Barcelonie jest dobre,sprzątają śmieci,ladne laweczki w stylu ławki w Parku Gurel.jest to piekna plaża ale jak my byliśmy to pył od fal zasolił nam auto. :stop: Zbyszek w maju czekal tam na nas jak my zwiedzaliśmy Barcelone.Park Gurel,w rejonie ławki o godz 8 zastawiają barierkami i strefa platna :stop: .park czynny jest do 22 lub 23.My podjechaliśmy późnym wieczorem,ludzie wchodzą ,my też i okazało się że zamknęli brame i ja z wnukami skakaliśmy przez mur 2,5 metra.dobrze ,że wnuk wysoki i ja i wnuczka przy jego pomocy pokonaliśmy go.Raniutko poszliśmy jeszcze raz.Parking duzy autobusowy,jest bezpłatny od 21 do 7,45 rano.Mozna spokojnie spać i 2 razy zwiedzić.Jedzie się dość ostro pod góre. :bajer Pisz na Pw co chcesz jeszcze,bo ja mam wszystkie koordynaty,a nie wszystko chce mi się wklejać na forum a przy GPS jest dużo klikania :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-14, 12:04   

Prócz Pw napisze Ci jeszcze gdzie masz targi.W sobote kolo plazy w EmpuriabravieN 42°14'25.72"i E 03°07'36.05".kupisz owoce i warzywa najlepiej w południe bo obniżają ceny.sa tez ciuchy np.,sterty nowych rzeczy po 1,2,3euro.Kupilismy sobie i wnukom ładne rzeczy bo za mało zabrałam letnich ciuchów,drugi w tym rejonie toPlatja D"Arow piątek/kampery niemieckie powiedzą gdzie/,podaje ci koordynaty na serwis i stanie na ulucy N41°48'37.94" E 03°03'26.94"
Zakupy codzienne chleb w Merkadonie/zielony napis/,no i lidlach,sa one w każdym trochę większym miasteczku :!: :!:

DSCN5024.jpg
koniecznie Monserat,fajnie było jechać kolejka
Plik ściągnięto 34 raz(y) 134,4 KB

DSCN5026.jpg
drugi posyój w De aro
Plik ściągnięto 34 raz(y) 121,65 KB

DSCN5039.jpg
piekna plaża w De Aro
Plik ściągnięto 24 raz(y) 125,74 KB

DSCN5052.jpg
LLaranca przy powrocie
Plik ściągnięto 28 raz(y) 127,95 KB

DSCN5055.jpg
w kierunku Francji
Plik ściągnięto 22 raz(y) 123,06 KB

DSCN5063.jpg
j.w
Plik ściągnięto 23 raz(y) 118,14 KB

DSCN5073.jpg
j.w
Plik ściągnięto 29 raz(y) 145,32 KB

DSCN5189.jpg
most koło Milau
Plik ściągnięto 29 raz(y) 90 KB

DSCN5201.jpg
drugi most
Plik ściągnięto 19 raz(y) 113 KB

DSCN5224.jpg
opactwu w Cluny
Plik ściągnięto 27 raz(y) 145,49 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-06-16, 07:19   

Basiu jescze raz dziekuję. Zakupy również się przydadzą. :dzieki
U nas:
Po przejechaniu 693 km, nocowliśmy w Zgorzelcu po Carrefourem. Ostatnie zakupy i w drogę. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***