Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkocja - sierpień 2017 - porady
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-07-28, 12:01   

Jak się wyrobię z mapką miejscówki toscanera, to ją udostępnię publicznie. Na razie w proszku, ale cały czas do przodu. Rzadko mam dostęp do internetu w górach.
Jak nie, a będziecie chcieli, to piszcie na PW albo szukajcie na blogu lub w relacji "tam nasz domek gdzie stoi złomek".

Wrzucam tylko miejscówki gdzie byłem i są za darmo. Sporadycznie koszt to jakieś pojedyncze funty lub eura. Do zimy może się wyrobię z przepisywaniem z laptopa i 3 nawigacji :haha:

Sporo miejscówek podałem we wpisach i cały czas dorzucam nowe. Link w stopce.


A tu powstająca powoli mapka na UK

miejscowki-toscanera-uk-cd.jpg
Plik ściągnięto 10799 raz(y) 109,25 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-07-28, 12:57   

Toscaner, pozwole sobie do Ciebie napisać w połowie przyszłego tygodnia z paroma pytaniami, jak Ci się uda dać nam troszkę informacji to będziemy wdzięczni...
;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-08-29, 12:32   

No i wróciliśmy...
5750 km zrobionych..
wrażeń jeszcze więcej....
kamperów w Szkocji tyle, że nie miałem pojęcia, że w ogóle tyle wyprodukowano na świecie.
Jeśli ktoś potrzebuje informacji aktualnych to zapraszam.
Jeśli chodzi o obawy dotyczące promów, uchodźców w Dunkierce i Calais to jest spokojnie, plaże puste, kontrole umiarkowane. Ani w Belgii, Niemczech i północnej Francji żadnych uchodźców nie widać (może troszkę w Antwerpii w kolorowych dzielnicach).
Nasz Peugeot J5 z 1989 z 2,5 Td dał radę bez żadnego problemu z całą trasą.
Dzięki wielkie za wszelkie wcześniejsze informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-08-31, 08:51   

Jeszcze z interesujących informacji - podliczyłem tankowania i średnie spalanie.
Na całej trasie wyszło 10,5 litra na 100 km. Prędkości przelotowe na autostradach to 90 km/h, zaliczone góry w Szkocji (ok. 700 km).
Samochód załadowany na maxa.
Przed wyjazdem wymieniony olej w silniku i skrzyni, po powrocie stan olei taki jak po wymianie. Regulacja pompy przeprowadzona przed wyjazdem okazała się strzałem w 10-tkę, bo silniczek sprawował się idealnie.
Oby tak zawsze.
Po mimo intensywnych chwilowych opadów w Highlandach - zabudowa szczelna i sucha, niestety musieliśmy suszyć dużą ilość ubrań po drodze, bo jak już padało to jakby ktoś wodę wiadrami lał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 331/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-05-28, 16:12   

orys napisał/a:
Tu jeszcze może się przydać:

Mapa kempingów w UK

Na stronie MOTORHOME WILDCAMPING jest więcej podobnych map, np.

Wild/Free Camping spots in the U.K. plus some paid for stops

Pubs Allowing Stop-overs

Też mogą się przydać. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2020-07-02, 11:47   

Hallou!!
Trochę odświeżę.
Czy ktoś zna aktualną sytuację pandemiową i warunki wjazdu na teren Wielkiej Brytanii i podróżowania kamperem po Szkocji.
Od 1.07 dopuścili loty na wyspy, a jak jest z wjazdem autem, promami, badaniami i testami?
Dzieki wielkie za wszelkie info.
pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2020-07-19, 05:41   

sweetek napisał/a:
Hallou!!
Trochę odświeżę.
Czy ktoś zna aktualną sytuację pandemiową i warunki wjazdu na teren Wielkiej Brytanii i podróżowania kamperem po Szkocji.
Od 1.07 dopuścili loty na wyspy, a jak jest z wjazdem autem, promami, badaniami i testami?
Dzieki wielkie za wszelkie info.
pozdrowienia


W Szkocji są jeszcze pewne ograniczenia, ale od 15 lipca możesz jeździć i kempingować. Z tego co wiem, żadnych kwarantann nie ma.

Tyle, że wiele miejsc jest jeszcze pozamykanych - puby (poza ogródkami), restauracje (chyba, że na wynos), liczne toalety publiczne, atrakcje turystyczne.

Z drugiej strony do Szkocji wali teraz cała Wielka Brytania, bo z wyjazdami do Europy jest różnie, więc jadą do Szkocji.

Ja od czasów rozpoczęcia sie epidemi wylądowałem "na nocnej zmianie" i wieczorami jeżdżę prawie na Wyspę Skye i z powrotem (to jest jedna z najpopularniejszych tras turystycznych w Szkocji - Loch Lomond, Glencoe, Great Glen, Commando Monument, Eilean Donan Castle) i jestem w szoku, jaki jest tłok. Kempingi pękają w szwach - przynajmniej te, co z drogi widzę. Wszystkie przydrożne parkingi i zatoczki zapakowane samochodami i kamperami, parkują na trawie, na poboczach, na jezdniach. Poza kamperami wszędzie namioty, nawet na trawnikach na skwerkach w mijanych wioskach.Wszędzie jak się jedzie wieczorem widać widać ogniska, latarki, światła, nawet na oddalonych od drogi wzgórzach Ludzie w ogóle nie przejmują się zasadami, palą ogniska gdzie popadnie, śmiecą tak, że szlag mnie trafia... Nie wiem dlaczego im się wydaje, że jak zwijają kemping to wystarczy, że zapakują śmiecie w worki i zawiązane pozostawią tam, gdzie biwakowali i już jest OK... Te śmieci potem rozwalają po całej okolicy zwierzęta... Tak teraz wygladają brzegi Loch Lomond: https://photos.google.com/share/AF1QipO5oPnoaDIVoFwU55f_PvW65nuUfAV7bTpfdXsTZnBs3OdikMNWPjo30Rx1OHTllA?key=TVlGVmUxeC1JQV9jSGxOdnRxdktTWEhQTTZQRmtn

Jestem na paru zamkniętych grupach dotyczących dzikiego kempingowania w Szkocji i ludzie mówią, że tak jest wszędzie, nawet w najbardziej odludnych zakątkach.

Powiem szczerze: już się nie mogliśmy doczekać wyjazdu na jakiś fajny biwak, ale jak zobaczyliśmy, jak to wygląda, to sobie daliśmy spokój na razie - niech się to wszystko przewali. Mieszkam tu od 15-tu lat, jeżdżę tą trasą regularnie od 2007 i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Jestem szczerze wk*rwiony tym, co się tu się wyprawia, bo przez piętnaście lat w UK już się przyzwyczaiłem, że Brytyjczycy to straszni syfiarze, ale to jest jakiś nowy poziom tego szaleństwa.

My postanowiliśmy poczekać parę tygodni aż się to wszystko przewali (a w sierpniu jedziemy do Polski, więc pewnie się udamy w góry dopiero jak wrócimy).

Co może być dobre, bo pod koniec sierpnia dzieciaki wracają do szkół (przynajmniej w Szkocji, nie wiem jak jest w Anglii), więc może się trochę przerzedzi. A i wrzosy już będą na całego...

Podsumowując: można już przyjechać do Szkocji. Ale przynajmniej w najbliższym czasie nie polecam...

EDIT: żeby nie być gołosłownym: https://www.theguardian.c...ts-beauty-spots
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2020-07-20, 11:20   

dzieki wielkie za informacje.
Myśmy właśnie chcieli jechać na wyspę Sky i w ogóle na północ, no ale własnie...
niby urlop ograniczony, ale też nie chce mi się jechać 3000 km żeby siedzieć na śmietniku.
pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-07-20, 21:58   

sweetek za takie konkretne, świetne info należy się koledze orys "piwo"...nie wierzę , że potrafisz tylko brać ;)
Wielu kolegów docenia to, tylko Ty jakość dziwnie nie 8-)
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2020-07-22, 13:50   

:pifko :pifko :pifko
piwko mam nadzieje może da radę jakoś face to face....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***