Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa wody
Autor Wiadomość
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-08-09, 10:02   

Jeśli były przeróbki poprzednich właścicieli, to pompka może być wszędzie, niekoniecznie jak w oryginale. Może jednak warto jechać na kanał.
Znajomy kupił starego vana do remontu - zbiornik czystej był pod autem i niedziałająca pompka ciśnieniowa na zewnątrz obok zbiornika, też pod autem. Taka rzeźba. Pompka była rozmrożona. Gdybyś miał podobnie, przenieś co tylko możliwe do zabudowy... dawaj zdjęcia, nie wstydź się...
ale zanim coś wymontujesz rób jak Ci napisali koledzy - sprawdź bezpieczniki i napięcie w kabelkach, również tych od wylewki, czy mieszalnika, czy co tam masz. Przyczyn nie działającej pompki może być wiele, pomimo, że pompka jest ok (zakładamy, że ona tam jest): np. poluzowane kabelki, lub jak wywala nowy bezpiecznik, to może być zwarcie w zawilgoconej instalacji zaworka w nieszczelnej baterii itd...
Powodzenia :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-09, 15:49   

duende napisał/a:
Jeśli były przeróbki poprzednich właścicieli, to pompka może być wszędzie, niekoniecznie jak w oryginale. Może jednak warto jechać na kanał.
Znajomy kupił starego vana do remontu - zbiornik czystej był pod autem i niedziałająca pompka ciśnieniowa na zewnątrz obok zbiornika, też pod autem. Taka rzeźba. Pompka była rozmrożona. Gdybyś miał podobnie, przenieś co tylko możliwe do zabudowy... dawaj zdjęcia, nie wstydź się...
ale zanim coś wymontujesz rób jak Ci napisali koledzy - sprawdź bezpieczniki i napięcie w kabelkach, również tych od wylewki, czy mieszalnika, czy co tam masz. Przyczyn nie działającej pompki może być wiele, pomimo, że pompka jest ok (zakładamy, że ona tam jest): np. poluzowane kabelki, lub jak wywala nowy bezpiecznik, to może być zwarcie w zawilgoconej instalacji zaworka w nieszczelnej baterii itd...
Powodzenia :spoko


Wszystko wydaje się być ok jedno mnie tylko zastanawia od od mieszalnika idą dwie żyły na jednej jest stały prąd a jak przekręce mieszalnik to prąd jest na obu żyłach czy to normalne ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-09, 15:56   

s0ny napisał/a:

Właśnie chadzi o to że wcale się nie załącza jak odkrece kran 😢

może to głupia uwaga, ale u mnie jak odkręce kran też nie bzyczy.. dopóki nie nacisnę guziczka na panelu który podaje zasilanie do pompy wody; to nowy kamper? czy jeździsz nim już długo i do tej pory działało? bo jeżeli dopiero poznajesz wyposażenie to się upewnij że pompa ma włączone zasilanie (na ogół na panelu sterowania/nad kuchenką/gdzieś na ścianie)

pozdrawiam
serwan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-09, 16:01   

serwan napisał/a:
s0ny napisał/a:

Właśnie chadzi o to że wcale się nie załącza jak odkrece kran 😢

może to głupia uwaga, ale u mnie jak odkręce kran też nie bzyczy.. dopóki nie nacisnę guziczka na panelu który podaje zasilanie do pompy wody; to nowy kamper? czy jeździsz nim już długo i do tej pory działało? bo jeżeli dopiero poznajesz wyposażenie to się upewnij że pompa ma włączone zasilanie (na ogół na panelu sterowania/nad kuchenką/gdzieś na ścianie)

pozdrawiam
serwan


Wszystko jest włączone
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-09, 16:03   

s0ny napisał/a:

Wszystko jest włączone

znajdź kogoś kto mieszka w pobliżu, podjedź, i we dwa piwa dacie radę znaleźć problem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krystian 
weteran

Twój sprzęt: SEA na Peugeot Boxer
Nazwa załogi: Krystian i Helena
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2008
Piwa: 13/21
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2017-08-09, 16:25   

s0ny napisał/a:


Wszystko wydaje się być ok jedno mnie tylko zastanawia od od mieszalnika idą dwie żyły na jednej jest stały prąd a jak przekręce mieszalnik to prąd jest na obu żyłach czy to normalne ?


Jak przekręciłeś pokrętło przy wylewce to uruchomiłeś pompę zanurzeniową.
_________________
Krystian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-08-09, 17:19   

s0ny napisał/a:

Wszystko wydaje się być ok jedno mnie tylko zastanawia od od mieszalnika idą dwie żyły na jednej jest stały prąd a jak przekręce mieszalnik to prąd jest na obu żyłach czy to normalne ?


To dość istotna informacja, bo wskazuje na pompę zanurzeniową montowaną w zbiorniku. One są załączane przełącznikiem w kranie.
Otwierając mieszalnik zamykasz obwód elektryczny a tym samy podajesz napięcie na pompę.
W takim razie szukaj dekla na górze zbiornika - tak pewnie dostaniesz się do pompy :wyszczerzony:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-09, 19:31   

Socale napisał/a:
Na górze zbiornika masz jeden duży zielony lub dwa duże czerwone lub... ale na pewno jest duże pokrętło/korek.


Jedyny duzy korek na zbiorniku mam na dole od spodu auta ale tak jak pisałem jest zasilikonowany i nie wiem czy go ruszać ale jak tego nie zrobię to się nie dowiem 😀
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2017-08-09, 20:59   

Zbiornik zamontowany do góry nogami?
Qrde, myślałem że konstruktorzy tylko moich kamperów to kretyni.
.
No dobra, schodzimy z tropu. Teraz o prądzie.
Jak otwierasz kran i "prąd" pojawia się na drugim kabelku, to ten właśnie kabelek ma ten prąd doprowadzić do pompy. Może i doprowadza, ale jak pompa nie ma "masy" to też nie ruszy. Wracamy do punktu wyjścia: szukamy pompy.
Na koniec okaże się że pompy w ogóle nie ma bo się komuś spodobała.
s0ny, nie odpowiadasz rzetelnie na wszystkie pytania kolegów, odpowiedzi na nie są znaczące. To Ty potrzebujesz pomocy.
Nikt na tacy 100% diagnozy nie zapoda bez odpowiedniego wywiadu, dlatego każdy błądzi i traci cierpliwość.
Piłka po Twojej stronie. Uzupełnij odpowiedzi na pytania i zapodawaj zdjęcia.
.
Ja się wyłączam bo nie wiem co mógłbym więcej napisać by bzdurą nie było.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-08-09, 21:13   

Socale napisał/a:
dlatego każdy błądzi

O... o... jak nie to podjedziemy do ciebie i Ci to naprawimy i będziesz musiał coś postawić :mrgreen:
Czy to panel z twojego bolida i masz 2 wylewki???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-09, 21:23   

duende napisał/a:
Czy to panel z twojego bolida i masz 2 wylewki???


Dokładnie ten panel ta zabudowa i dwie wylewki przepraszam jeśli nie odpowiadałem na pytania a co do zdjęć to nie mam kiedy ich porobić obiecuję się poprawić :)

Aha i jeśli macie ochotę to zapraszam a i do postawienia coś się znajdzie :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-08-09, 21:28   

s0ny napisał/a:

Aha i jeśli macie ochotę to zapraszam a i do postawienia coś się znajdzie :)


Gdybyś uzupełnił swoje dane to przynajmniej byśmy wiedzieli jak daleko mamy do Ciebie :-P
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2017-08-09, 22:05   

Łosz qrna...
A ja po świecie-necie grzebie w tych Concordach i wypatruję radosnej twórczości inżynierków a tu w awatarze paczem i widzem... Concord na busie! A to zmienia postać całkowicie, bierz zatem poprawkę na moje wypociny, zupełnie inna wyobraźnia stłumiła informację że masz "blaszaka".
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***