Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasy w Staruszku???
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-03-16, 07:34   

.Misio. napisał/a:

W kamperze podłoga jest drewniana - jak do niej przykręcimy to może być problem.


dlatego trzeba przykręcać tam gdzie pod drewnianą podłoga jest metalowa rama i po problemie wytrzymałościowym :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-04-12, 22:58   Proces pasów zakonczony!!!

Należę do osób,które szanują i doceniają wszystko co leciwe i piękne dlatego z wielkim bólem duszy przebudowałem środek swego Hymermobila. Remont ten wymuszony był bezpieczeństwem moich dzieci-brak pasów bezpieczenstwa pasażerów z tyłu.Ze względu na mała dostępnośc miejsca wewnątrz zmuszony byłem umocować siedzenia na nadkolach.Zespawałem klatkę z płaskowników i kątowników 4mm, która nałożona na nadkole nie obciąża ich. Klatka ta została dokręcona do ramy samochodu(wykorzystałem uchwyty połączenia ramy auta z podłogą) Nastepnie zabudowałem to wszystko solidną deską i dokręciłem do klatki siedzenia. Siedzenia obrotowe z Citroena Evasion(90zł sztuka).Jest bezpiecznie i przedewszystkim bezpiecznie. Co do reszty to zabudowa drewniana, która kilka kg dociążyła auto ale bardzo mi się podoba. Do tylnej kanapy dobudowałem przedłużenie aby mogły spać na niej 2 osoby, wysuwana sklejka spod materaca, którą ograniczaja siedzenia. Czas przeróbki ok 7dni gdzie jeszcze przy okazji zrobiłem porządek z instalacją elektryczną i wodną. Koszt całości 300zł(deski,kątowniki były na stanie) Pozostaje jeszcze temat stolika. Orginalny zajmuje za duzo miejsca i nie ma gdzie go odłożyc gdy jest niepotrzebny. Może ma ktoś jakiegoś pomysła na składany stolik.

1.jpg
pospawana klatka dokrecona do ramy auta
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 37,44 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 37,79 KB

3.JPG
Rozłozona kanapa do spania
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 39,17 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 39,1 KB

5.JPG
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 77,11 KB

6.JPG
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 80,48 KB

7.JPG
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 38,73 KB

8.jpg
na scianie niewyczyszczone brudy
Plik ściągnięto 13180 raz(y) 41,62 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-13, 08:36   

Rolka pasów i górne mocowanie jest w konstrukcji fotela?
Fajnie to wyszło :ok
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BolMiech 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Mobil 540
Dołączył: 19 Gru 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-04-13, 08:53   

Tak rolka pasów jest w konstrukcji fotela.To już jest mój patent, gdyż siedzenia z integrowanymi pasami(citroen C8,Fiat Ulisses itp) sa siedzeniami nie obrotowymi.Mi zależało na jednym i drugim a to już wyższa półka cenowa siedzeń dedykowanych strikte do kampera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZEJK 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD BAVARIA
Nazwa załogi: Grab Klan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Piwa: 202/260
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-04-13, 22:15   

Witam!!!!!!!
Świetny pomysł i wykonanie, bezpiecznie dla dzieci.
Oczywiście :pifko się należy.
SZEJK
_________________
Pozdrawiam SZEJK

Ten co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
Dr. Mateusz Grzesiak

Moje poprzednie i aktualna karawana:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tmk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Sie 2017
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-06, 13:13   

Kandydując do nagrody złotej łopaty - chciałbym odkopać temat.

Jestem w przeddniu zakupu kampera - czegoś na Ducato I (itp.). W każdym, którego oglądałem (a także w niekórych młodszych ducato) jeśli są już pasy to 2-punktowe biodrowe, głównie statyczne.

Eliminuje to możliwość zamontowania fotelika, a muszę gdzieś posadzić dzieciaki w wieku 1,5 oraz 4,5 roku.

O ile z młodszym nie mam większego problemu - większość ram kanap, do których zamocowane są pasy 2-punktowe bez problemu da radę wzbogacić o odpowiednią "belkę" ISOFix i zamontować BEZPIECZNIE fotelik, po odpowiednim dodatkowym zmocnieniu tej ramy. O ile oczywiście w 20-30 letnim kamperze można mowić o bezpieczeństwie.

Niestety z większym dzieckiem będzie problem - nie ma na rynku fotelików Isofix z własnymi pasami powyżej 15-18kg masy dziecka. Nie chcę ryzykować samych pasów biodrowych.

Rozwiązanie, które zaporponował BolMiech wydaje się idealne - ale ja planuję mniejszą zabudowę (ok. 5m), na 4 osoby. Stąd też chętnie dowiem się czy ktoś z Was ma jakieś inne sposoby instalacji fotela z pasami aby nie tracić kanapy (tej ze stolikiem)?

Myślałem nad dodaniem do stelaża kanapy konstrukcji stalowej, z pionową belką, na której umieściłbym 3 punkt mocowania pasów. Odpowiednia rama powinna zapewnić sztywne utrzymanie fotelika w przypadku kolizji/gwałtownego hamowania.
Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie i mógłby podzielić się poradami?

Niektóre foteliki >15kg w swych pozaeuropejskich instrukcjach dopuszczają również mocowanie 2-punktowymi pasami statycznymi. Nie mniej - moim zdaniem sama oryginalna rama kanapy wygląda wątpliwie i oryginalnym pasom bym nie zaufał.

Będę wdzięczny za porady.

Przy okazji BolMiech - czy możesz opisać jak połączyłeś pasy i obrotnicę w swych fotelach?

Dzięki!

Pozdr!
Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-11, 06:43   

1) Są oryginalne ramy (do młodszych kamperów) z 3punktowymi pasami.
2) Przy mówieniu o pasach itd...pamiętaj jeszcze, że dużym zagrożeniem nie jest tylko źle zamocowany pas ale tez inne elementy z kampera - podczas wypadku bardzo często składają się meble itd...i to jest bardzo duże zagrożenie...
3) Może podejdź do jakiejś firmy co robi zabudowy busów - może oni coś podpowiedzą.
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***