Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wożenie paliwa w kamperze w Europie
Autor Wiadomość
mischka 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs
Piwa: 16/21
Wysłany: 2017-08-10, 12:27   

Ekonomia to drugorzędna sprawa, ja mam mały bak to wole nosić niż się prosić.
Tak jak Roberto, napisał każdy robi jak uważa :-P i chyba nie ma sensu udowadniać kto ma rację :ok

daniels 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Piwa: 4/5
Wysłany: 2017-08-10, 23:18   

Roberto napisał/a:

Najlepiej być pięknym, młodym, zdrowym i bogatym... :diabelski_usmiech

Skąd Ty tyle o mnie wiesz? :oops: Jedynie niezbyt dobry strateg paliwowy ze mnie :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta

marekoliva 
weteran

Twój sprzęt: Był, jaki i kiedy będzie sam nie wiem
Piwa: 27/17
Wysłany: 2017-08-10, 23:41   

5 litrów wożę zawsze, dużo miejsca nie zabiera, przydało się raz na rumuńskich peryferiach.

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "

stef 
zaawansowany

Twój sprzęt: Kamper T4 EuroSky 550
Piwa: 34/12
Wysłany: 2017-08-10, 23:55   

daniels ma rację - assistance rozwiązuje dużo problemów.
Ja osobiście paliwa nie wożę - choc akurat dziś kumpel w robocie o to właśnie pytał pytał.
ale nie woże bo nie nawidze zapachu ropy. Zawsze i wszędzie ją wyczuję. Poza tym mam dość dużą rezerwę.

A co do problemu połączonych zbiorników. Zrób instalacje taką jak montują rosjanie w UAZach. Tam są dwa zbiorniki połączone ze sobą. Ale pomiędzy nimi jest zawór trójdorżny. Tzn ma podłączenia do dwóch zbiorników i trzeci przewód leci do gaźnika. Zaworem otwierało się pobór paliwa z lewego lub prawego zbiornika. Dodatkowo można było jeszcze zamknąc na zero i jest blokada rozruchu :) a na paliwie z gaźnika daleko nie zajedziesz.
Dzięki temu najpierw pobierasz paliwo z jednego zbiornika, potem z drugiego i masz rozwiązany problem z poziomem. Dodatkowo przy wskaźniku paliwa był przełącznik dzięki któremu można było wybrać który gaźnik mamy monitorować - lewy czy prawy.

To jest ten zawór:

Johny_Walker 
Kombatant

Twój sprzęt: Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Piwa: 32/18
Wysłany: 2017-08-11, 10:35   

vwyogi napisał/a:
michal_olk napisał/a:
Jak rozumiem pomysł wożenia paliwa wynikał raczej z przyczyn ekonomicznych.

ekonomiczny? :?
róznica w cenie miedzy PL a "europą zachodnia" to 1,5pln albo i mniej x10 litrów = 15pln. Czy naprawde jest sens wożić bańke z paliwem i sie z nia pierdzielić za 15PLN??? Lpiej piwa wziąć

Sens jest głównie z powodu bezpieczeństwa. Wskaźnik paliwa może się zepsuć - zdarzyło mi się na włoskiej autostradzie. Mając kanisterek mamy pewną rezerwę.

Sens ekonomiczny też jest 20 l paliwa po 4 zł zamiast po 7 to 60 zł oszczędności w Turcji. Jeśli do tego dodam mój powiększony zbiornik 120l to razem jest 140 paliwa po 3 zł różnicy = 420 zł. Jestem bardzo biedny i dla mnie to są niewyobrażalnie duże pieniądze. To prawie cały miesięczny zasiłek 500+. :-)

Bronek 
Kombatant
Wygląd i Nick potrafią zmylić

Twój sprzęt: MLouis McVan1 2012r Ducato MJ115
Piwa: 235/435
Wysłany: 2017-08-11, 13:18   

20 kg paliwa z 17 kg koła zapasowego, agregacik m/w te 1 kw 15 kg, 60 kg rowerów, druga butla z gazem 13 kg. i inne "ruchomości" które asekurują ułatwiają i zapewniają....

A i woda 20% zbiornika czy full lub ekstra zbiornik H2O?

Co zabrać, gdy żona też chce jechać? :diabelski_usmiech

czy rower z pustą bańką, czy woda full czy paliwo?

Każdemu wg potrzeb i możliwości..

Jak ktoś woli cztery stówy i zostawić np rower, to jego sprawa.

Ostatecznie można przeładować kampera i mieć wszystko w :dupa , też wyjście. Ta filozofia jest co raz bardziej bliska.... z konieczności.

vwyogi 
zaawansowany

Twój sprzęt: VW T4 Multivan '02 + James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Piwa: 17/11
Wysłany: 2017-08-11, 14:22   

Johny_Walker napisał/a:
vwyogi napisał/a:
michal_olk napisał/a:
Jak rozumiem pomysł wożenia paliwa wynikał raczej z przyczyn ekonomicznych.

ekonomiczny? :?
róznica w cenie miedzy PL a "europą zachodnia" to 1,5pln albo i mniej x10 litrów = 15pln. Czy naprawde jest sens wożić bańke z paliwem i sie z nia pierdzielić za 15PLN??? Lpiej piwa wziąć

Sens jest głównie z powodu bezpieczeństwa. Wskaźnik paliwa może się zepsuć - zdarzyło mi się na włoskiej autostradzie. Mając kanisterek mamy pewną rezerwę.

Sens ekonomiczny też jest 20 l paliwa po 4 zł zamiast po 7 to 60 zł oszczędności w Turcji. Jeśli do tego dodam mój powiększony zbiornik 120l to razem jest 140 paliwa po 3 zł różnicy = 420 zł. :-)

a miec a nie miec to jest 840pln :?
A gdzie w Europie diesel kosztuje 7pln? Najdrożej w Norwegii 6,45pln ( żródło:http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on ) choc można zatankowac za 5pln ,a przecięż po drodze mamy inne kraje z ceną niższą więc takie licznie nie ma sensu. Rozmiem zjechac w takiej Francji z autostrady na Auchan i zatankować zamiast po 1,3eur za 1,05eur i na 120 litrach kasa jest, ale wozenie bańki nie ma sensu. Szkoda pierdzelenia

Odpowiedz do tematu