Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PANZERKAMPER budowa
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-19, 20:38   

toscaner napisał/a:
Tymi testami potwierdzasz to co od ponad 3 lata piszę, że z dobrą izolacją nie potrzeba dużej klimy, a to automatycznie znaczy, że taka klima pobierze niedużo prądu i to w ilości takiej, aby można było ten prąd dać z paneli. Czyli im więcej słońca, tym więcej chłodu. A kilka osób wyśmiewało ten pomysł i twierdziło, że nigdy się nie da zrobić chłodu ze słońca. :ok
Stawiam piwko za chęci :pifko
Wiesz przez te parę lat technologia poszła do przodu, ja jestem zaskoczony wydajnością tego małego Frala, dmucha jak szalony, z 3m czuć jeszcze chłodny zefirek. Mi to wystarczy już ze spokojem będę mógł zajmować nasłonecznione parcele. No i na italiańskich kampingach gdzie często słupek ma zabezpieczenie 3 lub 4A właściciele wypasionych klim dachowych są bezradni :mrgreen: . Często im robię show i odpalam ekspres mielący z przetwornicy, co cwańsi wieczorową porą wypinali mój kabel i wytykali w inne miejsce, myśląc że to moje gniazdo było wyjątkowe i dawało pierdylion watt :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-19, 20:44   

Czyli słupek, solar,.... a wszelkie ustrojstwo energochłonne via przetwornica?

Joko zmienił kompresor klimy na 12v, inna droga do.... loda. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-19, 22:07   

Bronek napisał/a:
Czyli słupek, solar,.... a wszelkie ustrojstwo energochłonne via przetwornica?

Joko zmienił kompresor klimy na 12v, inna droga do.... loda. :mrgreen:
I to jest właśnie postęp. Joko jak Juliusz Verne wyprzedził epokę, a my czytając nasze wypociny za 3 lata będziemy się tarzać ze śmiechu, bo takie klimy na 12V będą w Lidlu na wyprzedaży :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-08-19, 22:48   

Miałem napisać w temacie "kopie kamper", że lekarstwem jest mieć wszystko z 230V z przetwornicy i blacha nie kopie, ale mi się nie chciało. Dokładnie tak najlepiej. Za tydzień będę już miał zamontowane panele na dachu prawie 600W. Tracera 40A właśnie skończyłem montować. Pier...ne pudło, przy nim regulator PWM 30A, który kupiłem na zastępstwo gdy padł mi Tracer 20A, wygląda jak klocek lego :haha:
Wrzucę później fotki w moim temacie
Czyli panele powinny dawać do 30A, mam ładowarkę 30 czy 40A już nie pamiętam, brakowałoby teoretycznie tylko tej klimy i może agregatu i można żyć w kamperze kolejne kilka lat :haha: :haha: :haha:
Aha 4x4 by też się przydało i większa budka, i miejsce na ekran 150 cali do projektora :haha: :haha: :haha:
Może czas na 7,5T i 2 pięterka :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-20, 00:44   

[quote="toscaner"]Miałem napisać w temacie "kopie kamper", że lekarstwem jest mieć wszystko z 230V z przetwornicy i blacha nie kopie, ale mi się nie chciało. Dokładnie tak najlepiej. Za tydzień będę już miał zamontowane panele na dachu prawie 600W. Tracera 40A właśnie skończyłem montować. Pier...ne pudło, przy nim regulator PWM 30A, który kupiłem na zastępstwo gdy padł mi Tracer 20A, wygląda jak klocek lego :haha:
Wrzucę później fotki w moim temacie
Czyli panele powinny dawać do 30A, mam ładowarkę 30 czy 40A już nie pamiętam, brakowałoby teoretycznie tylko tej klimy i może agregatu i można żyć w kamperze kolejne kilka lat :haha: :haha: :haha:
Aha 4x4 by też się przydało i większa budka, i miejsce na ekran 150 cali do projektora :haha: :haha: :haha:
Może czas na 7,5T i 2 pięterka :bigok [/quote. A to to już megalomania, czasem duże jest wrogiem małego. Doświadczyłem tego pakując się na urokliwe miejsce, czyli, kamping La Secca, miejsce urokliwe. Wciskając się tam Pazerem plus przyczepa z moto razem około 10 m długości, było to dość mało komfortowe, a nawet nachalne, dlatego w pdzyszłym roku, jedziemy tam Nuggetem ze skuterem w środku ( trochę rozmonuję żeby wlazł)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2017-08-20, 06:55   

Cytat:

Miałem napisać w temacie "kopie kamper", że lekarstwem jest mieć wszystko z 230V z przetwornicy i blacha nie kopie, ale mi się nie chciało

Kłamczuszek :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-08-20, 08:32   

SlawekEwa napisał/a:
Cytat:

Miałem napisać w temacie "kopie kamper", że lekarstwem jest mieć wszystko z 230V z przetwornicy i blacha nie kopie, ale mi się nie chciało

Kłamczuszek :haha:


Oj, znalazłem lepsze rozwiązanie po 8 minutach, no i napisałem :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-20, 12:03   

Rozpoczynam test poboru KWh. Temp zew. 22 w cieniu, kamer stoi w słońcu za 2h będzie częśiowo w cieniu stojąc od rana w słońcu w kamperze było 23 stopnie centralnie w samym środeczku zabudowy. Klimatyzator ustawiony na 18 stopni przez watomietrz. Star kompresora pik krótki zarejestrował się 750W. Za 4h sprawdzę odczyty. W kamperze zostawiłem dwa termometry jeden w centralnej części drugi na wyrku 3 m od klimatyzatora
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-08-20, 13:04   

Pocieszyliście mnie, bo jak pytałem niedawno o klimę z 12V to raczej głosy były przeciw. Niestety w Klima-Borki nie znaleźli dla mnie terminu i musiałem eksperymentować.

https://goo.gl/photos/pWrCCC4G2MAGcRdC6

Pomijając, że sama klima z Castoramy (820W) nie chodzi jak powinna (czasem nie włącza się kompresor mimo przekroczenia temperatury nastawy) i że jeszcze nie mam ładowania akumulatora zabudowy z silnika, to wygląda to dość optymistycznie :)

(może macie kogoś sprawdzonego do podłączenia drugiego akumulator przez przekaźnik sterowany alternatorem w okolicach Tczew-Trójmiasto?)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-20, 15:58   

Test zakończony, 4h temperatura obniżona o 4 stopnie, 3 metry od klimatyzatora było 20,1 stopni ( to był tył auta i na końcu testu akurat tam słońce najmocniej grzało, dużo ciepła dostawało się przez zamknięte okienko fiamma z wiatrakiem , brak osłony termicznej) . Przez cztery godziny klimatyzator zużył 1371Wh. Może wyniki nie są porywające ale w aucie było wyraźnie chłodniej niż na zewnątrz. Dla moich potrzeb jest Ok, jestem zadowolony :spoko . W upał taka maszynka zapewni komfort termiczny i napewno usunie z atmosfery kamera sporo wilgoci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-08, 11:21   

To zagadnienie czyli MUSZELKI, FLARESPACE, POSZERZACZE (jak zwał tak zwał) rozpocząłem w innym dziale, ale pomysł już się wykrystalizował. Robię formę żeby potem wytwarzać takie ustrojstwa pozwalające uzyskać w wąskim blaszaku typu Sprinter, VW LT wyrko w poprzek o wymiarach około 210 cm. Szukałem wzoru kształtu że by nie robić osobnych form na stronę Lewą i Prawą, no i żeby jeszcze nie były to tylko odstające miski. Kształt jak na focie mi się podoba, jak ktoś coś namierzy w necie jakiś wzór to proszę o wklejenie w tym wątku. :spoko

La strada space.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 130,42 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-08, 17:42   

takiego na złombolu dogoniliśmy

t_20161006_161905_208.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 51,22 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-08, 20:05   

każda fota cenna, natchnienia szukam :spoko dzisiaj cały dzień przy kompie gugluje i podpatruje :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2017-10-08, 20:42   

Kiedyś tez nad takim poszerzeniem myślałem aby zrobić formę do wykonania z żywicy w włukna szklanego .Wiem że przy dzisiejszej technologii CNC nic prostrzego dać kawał styropianu i obrobić na kształt .Jednak to są koszty .Moim zdaniem tanim kosztem formę taką można wykonać z takiej oto wanny .Wannę tą obciął bym jakieś 5 cm od dna po obwodzie i 5 cm od góry po obwodzie rozciął na krzyż dosztukował brakujące elementy do poprzebnego wymiaru poprzez donitowanie pasków np sklejki lub laminatu całość wyszpachlował i forma gotowa .Mamy ładne 4 powtarzalne zaokląglenia i rant do montażu .Przy odrobinie pracy super forma .http://allegro.pl/kastra-wanna-kubel-budowlany-murarski-90l-ogrodowy-i6599196322.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-08, 20:53   

IAAN napisał/a:
Kiedyś tez nad takim poszerzeniem myślałem aby zrobić formę do wykonania z żywicy w włukna szklanego .Wiem że przy dzisiejszej technologii CNC nic prostrzego dać kawał styropianu i obrobić na kształt .Jednak to są koszty .Moim zdaniem tanim kosztem formę taką można wykonać z takiej oto wanny .Wannę tą obciął bym jakieś 5 cm od dna po obwodzie i 5 cm od góry po obwodzie rozciął na krzyż dosztukował brakujące elementy do poprzebnego wymiaru poprzez donitowanie pasków np sklejki lub laminatu całość wyszpachlował i forma gotowa .Mamy ładne 4 powtarzalne zaokląglenia i rant do montażu .Przy odrobinie pracy super forma .http://allegro.pl/kastra-wanna-kubel-budowlany-murarski-90l-ogrodowy-i6599196322.html


Spokojnie, z formą sobie poradzę, teraz szukam wzoru żeby model wykonać i chcę żeby oprócz wartości praktycznej było to też ładne oraz możliwie opływowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***