Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiekowy kamper na start
Autor Wiadomość
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-11, 20:55   

xbartman napisał/a:
Przecież to brednie.
Kupisz z pękniętym przewodem hamulcowym to naprawisz to w pół godziny za parę złotych.
Kupisz z cieknącą budą to kupa roboty i druga kupa PLN-ów.
Przecież to oczywiste, ze nie miałem na myśli kupna auta z "gotowym" :roll: pęknietym przewodem, ale to, ze w 30 letnim aucie nieserwisowanym, może on w każdej chwili strzelić.

xbartman napisał/a:
Krótko mówiąc:
Problem z mechaniką - jedziesz do warsztatu których wiele i większość rzeczy naprawią od ręki.
Problemy z zabudową - albo działasz sam (jeśli masz umiejętności) dużo pracy, czasu, kasy albo szukasz wyspecjalizowanej firmy i robisz debet na koncie :-/ . Cytując klasyka "to nie są tanie rzeczy".

Aha!, już widzę te tabuny uczciwych i fachowych mechaników robiących kompleksowy przegląd od ręki i za półdarmo. :haha:
Nie twierdzę, że "sucha buda" jest bez znaczenia. Uważam tylko, ze koledzy tutaj demonizują ten problem, patrząc z perspektywy "zasobniejszej kieszeni". jak to mówią syty głodnego nie zrozumie.
Można mieć zupełnie udane wakacje kamperem w np. Chorwacji nawet jak się okaże, że kamper cieknie. Jak się rozkraczysz na autostradzie i za holowanie z naprawą zapłacisz więcej niż auto jest warte, to już nie.

xbartman napisał/a:
Mechanikę łatwiej sprawdzić przy kupnie i łatwiej naprawić. Z zabudową już nie tak prosto. Żeby dobrze obejrzeć trzeba by sporo porozkręcać i wciskać jakieś kamery endoskopowe w zakamarki.
To zależy co się umie. ja tam za cholerę na sinikach się nie znam a kamerę za 6$ z aliekspresu mogę wciskać w różne zakamarki :-P No i rozkręcanie nie jest ani trudne, ani drogie.
Jakiś forumowicz oferował tu auto za 19000 z kompletnie wymienionym poszyciem chyba z 1990r. więc nie takie to znowu drogie rzeczy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-10-11, 21:05   

przewód może pęknąć nawet w nowiuśkim samochodzie, który ledwo co wyjechał z salonu...wiem to.
Wiek auta w przypadku kampera nie ma aż takiego znaczenia. Ważne czy zadbany. Jak pisałem miałem auto z 1977 r (kampera ) który mnie nie zawiódł a zwiedziłem nim "pół" Europy. Także sorki ale texty, że stary to zły to teoretycy piszą. Liczy się stan pojazdu, wiek to już kolejna gdzieś tam kwestia.

Koledzy dobrze prawią ...mechanikę, blacharkę (przy alkowach czy półintegrach) to każdy mechanik zrobi.
Szczelna zabudowa to komfort podróżowania. I ją trudniej naprawić, co nie znaczy , że sie nie da czy też , że nas to do bankructwa doprowadzi. Jest to tylko pracochłonne i to jest kłopot.

P.s. a mercedes nie bardzo, odpuść sobie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2017-10-11, 23:16   

Dajmy Wandererowi spokój,on wie swoje i będzie bronił grzybków w kamperze ,poczekajmy jak opisze na forum zawijanie kampera w folię ogrodową w Chorwacji we wrześniu a może należy wozić strech zamiast zapasowej pompy paliwa czy trytytek w kamperze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-10-12, 07:17   

jacek stec napisał/a:
będzie bronił grzybków w kamperze


:lol: kiedyś był ktoś taki jak mechooptyk, być może tak będzie uszczelniał i zaadoptuje tą medtodę w kamperach :oko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-12, 08:08   

Wieluniak_1 napisał/a:
Ważne czy zadbany


Zadbany to taki myty i czyszczony przed każdym wyjazdem? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-12, 08:34   

Wanderer napisał/a:
Budę zawsze mogę jakoś pouszczelniać w trasie, a jak się auto rozkraczy szczególnie za granicą, to koszty cie zjedzą. nie wspomnę już o bezpieczeństwie.





Chyba słowem kluczowym w tym zdaniu jest wyraz "JAKOŚ" .... jakoś uszczelnić to można sobie syfon pod zlewem w kamperze a dla pewności podstawić pod nim jeszcze wiaderko ...

Nie ma takiego czegoś jak uszczelnienie dachu jakoś bo ta woda jest już w środku czyli przeszła przez konstrukcję , jest w środku ... to źle wróży . Jakoś to trzeba będzie zbajerować kupującego by tego nie zauważył bo nikt normalny nie kupi topielca tylko hobbiści za mała cenę a tych jak na lekarstwo :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gabriel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Paź 2017
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-10-12, 09:41   

Koledzy wymieniają się zdaniami, a ja tym czasem upatrzylem coś takiego
Fiat ducato Knaus 690 Kamper Camper 2.8 TD 128koni KLIMA serwo Solar Rampa Alu
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDpjqXp.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-10-12, 10:07   

Hej
Jeżeli ten kamper ma to wszystko i jeszcze jest do sprzedaży ....to rozumiem jesteś już w drodze by go brać....
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gabriel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Paź 2017
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-10-12, 11:26   

Teraz to mi ciśnienie podniosłeś. Spodziewałem się jakiś uwag , że to i tamto. A to może właśnie ten. Nie ukrywam spełnia nasze oczekiwania. Ale dopiero jutro mogę się ruszyć-praca. A czy ktoś z szanownych kolegów znawców tematu mięsa gdzieś w okolicy Pyrzyce gdzie stoi ten camper?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gabriel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Paź 2017
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-10-12, 11:28   

Przepraszam za literowke"mięsa ". Oczywiście mieszka miało być.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-12, 17:39   

Gabriel napisał/a:
Koledzy wymieniają się zdaniami, a ja tym czasem upatrzylem coś takiego
Fiat ducato Knaus 690 Kamper Camper 2.8 TD 128koni KLIMA serwo Solar Rampa Alu
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDpjqXp.html



postawisz gruchota na alu i od razu inaczej wygląda nawet jak jest poobijany ... na zdjęciach zawsze wszystko jest piękne :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-10-12, 17:58   

BIORCA napisał/a:
postawisz gruchota na alu i od razu inaczej wygląda nawet jak jest poobijany ... na zdjęciach zawsze wszystko jest piękne :)
Albo przykręcisz na parkingu niemieckie tablice - też od razu inaczej wygląda.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2017-10-12, 20:25   

Witaj!

po przeczytaniu wszystkich postów mam takie spostrzeżenie:
- mam prawie nowego kampera za ..... kpl zł , niech inni nie pchają sie ze złomami...
- zaczynałem od staruszków i wiem , że czasami stare jest dużo lepsze od nowego..
- umiem coś zrobić ( opinie tych najbardziej polecam !) i wiem , że starszy kamper czasami wymaga dużo pracy, ale za mniejsze kasę ma się to, co się chce i jest dostępne...
- naprawy silników są mniej kosztowne niż naprawy zabudowy czy kupna nowego wyposażenia wnętrza -
Kupno kampera - to najlepiej zakup po dokładnym sprawdzeniu zabudowy i przedziału silnikowego - najlepiej przez kogoś , kto zna sie na rzeczy. Bo tak naprawdę, czy różni sie kamper 5 letni od 20 letniego w wyposażeniu? Praktycznie ( w użytkowaniu) niczym! Więcej bajerów , które mogą się zepsuć!
Zobacz, przemyśl - poproś mechanika ( kamperowca)( no cóż , koszty) - nie bój sie swojej decyzji!
Przy ograniczonym budżecie trzeba wybierać i nie bój się tego!
POWODZENIA!!!! :spoko
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-12, 23:23   

BIORCA napisał/a:
Gabriel napisał/a:
Koledzy wymieniają się zdaniami, a ja tym czasem upatrzylem coś takiego
Fiat ducato Knaus 690 Kamper Camper 2.8 TD 128koni KLIMA serwo Solar Rampa Alu
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDpjqXp.html


postawisz gruchota na alu i od razu inaczej wygląda nawet jak jest poobijany ... na zdjęciach zawsze wszystko jest piękne :)

To właśnie miałem na myśli.
Dowiedziałeś się Gabriel , że twój pierwszy kamper, to będzie gruchot.

Jestem fanem serii książek o "Panu Samochodziku" (młodszym pewnie nic to nie powie :lol: ) Myślałem, że przesadza z tym naśmiewaniem się z jego wehikułu. Jednak nie. :diabelski_usmiech :shock: :-/

A zamiast mchu polecam szarą tasmę :diabelski_usmiech :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-13, 00:11   

Wanderer napisał/a:

To właśnie miałem na myśli.
Dowiedziałeś się Gabriel , że twój pierwszy kamper, to będzie gruchot.



z choinki sie zerwałeś ???? a co byś chciał za 19 tys ? kamper 27 lat nie może kosztować tylko 19 tys jesli nie jest gruchotem ... zresztą widać na focie , szkoda gadać .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***