Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukamy Kampera - spostrzeżenia mile widziane.
Autor Wiadomość
Litwik 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Szukam..
Dołączył: 19 Sty 2010
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-14, 18:19   Szukamy Kampera - spostrzeżenia mile widziane.

Witam,

Szukam kampera dla 2 osób podróżujących, raczej max 6m długości, rok powyżej 2000', zależy mi na niskim przebiegu. Najlepiej półintegra.
Cena max 100kpln, nie wyluczam aut za połowę tej wartości.

Mam kilka pojazdów, które wpadły mi w oko, może macie jakieś poszlaki co do poniższych egzemplarzy?

https://www.olx.pl/oferta...7cfa95;promoted
Integra to zapewne problem z częściami blacharskimi?

https://www.otomoto.pl/of...6-ID6zbwfA.html

http://allegro.pl/kamper-...81.html#thumb/2 możliwy jest tak niski przebieg ?

https://www.otomoto.pl/of...r-ID6z4KA2.html

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDoiiAe.html

https://www.otomoto.pl/of...6-ID6zbwfA.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2017-10-14, 21:26   

To co napisze to wyłącznie mój punkt widzenia.
Zakładając że chcecie jeździć we dwie osoby na pewno nie szukałbym alkowy (opory powietrza-większe spalanie/łatwo uszkodzić np. przez gałęzie kołując na kempingu); nie wiem jak wasz fit ale niektórzy narzekają na akrobacje przy wchodzeniu. Integra fajna ale problem jest nie tyle z blachą co z szybą. Sprawdź ceny szyb do integry - gruuuba kasa. Każdy posiadacz integry drży o przednią szybę. Przemyślcie sprawę - napisz coś o waszych oczekiwaniach.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-10-15, 07:09   

Kupujesz kampera i najważniejszy jest niski przebieg :?: jak w osobowych musi być ponizej 100 tak w kampie ok 50 max :evil:

Patrz na oczekiwania swoje , nie piszesz zbyt wiele.

Dla czego nie szukasz wersji z garażem , to jedno z lepszych rozwiązan w kamperach.

To że ma 8 tysięcy przebiegu nie znaczy że nie ztyrany bo mógł stać na całorocznej parceli na południu EU i buda będzie mocniej podjechana.
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mikie 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: ITINEO TB690
Dołączył: 20 Sty 2016
Piwa: 2/1
Skąd: RADOM
Wysłany: 2017-10-15, 13:51   

Witam
zaoferuję swój pojazd
Burstner Levanto A530
silnik 2.3 130km
pierwasza rej 2009
kupiony w salonie w Polsce
przebieg 48000
bezwypadek cena 99 000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-10-15, 17:38   

48 :-P
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawko13 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CI Horon 95XT
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Piwa: 2/2
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-10-15, 17:47   

czyli ok. 6.000 / rok.
To normalny (opłacalny ) przebieg przy własnym kamperze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Litwik 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Szukam..
Dołączył: 19 Sty 2010
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-15, 18:05   

Półintegra to najlepsza opcja - zgadzam się z tym, zauważyłem, że w przypadku alkowy są sporo droższe.
Pojazd ma służyć do max 2 tygodniowych wyjazdów, z przewagą 3-4dniowych długich weekendów po kraju :)


Garaż nie jest potrzebny, wypas wnętrza typu TV/piekarnik raczej też nie.
Zależy mi na zadbanym wnętrzu i koniu do bezstresowej jazdy - stąd widełki cenowe są bardzo szerokie.

Jest to mój pierwszy zakup kampera, nie sądzę, że będziemy biesiadować kilkanaście dni w jednym miejscu, raczej częste przejazdy, stąd celuję w wersje do 6m długości.

Bus Kamper odpada :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-10-15, 18:27   

Cytat:
Garaż nie jest potrzebny


Duży logistyczny błąd

. "Garaż", to podstawa. Raczej nazwał bym go : piwniczką, składzikiem, graciarnią, bagażnikiem.
Ale kamper to jak dom więc dom bez garażu, jak garaż bez kanału (w pojęciu narodowym)

Chyba, że kupując alkowę w niej urządzisz składzik.

Tylko nieliczni i na ogół "samce alfa" kamperowe bez garażu chwalą takie rozwiązanie. I bronią swoich wyborów, to normalne. :mrgreen:
Mówimy o "normalnym" kamperze.

Jadąc swoim po zakupy.... opróżniam w/w pomieszczenie, bo kto by wnosił torby przez wąskie wejście kampera.

O ile będziesz miał wybór, (o ile), to garaż jest moim zdaniem b. ważnym elementem. Im relatywnie większy tym kamper staje się przyjaznym funkcjonalnym bardziej.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris201 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: W planach alkowa
Nazwa załogi: Kris, Monia, Mimo i Maja
Dołączył: 05 Lis 2016
Skąd: Będzin
Wysłany: 2017-10-15, 18:51   

Witajcie,
Zgadzam się z Bronkiem, kamper bez garażu będzie po prostu mało praktyczny, bo wg mnie w drogę zabiera się trochę "rupieci" i gdzieś musi znaleźć się miejsce na rzeczy lekkie ale przestrzenne, np. krzesełka, leżaki, stolik, rowery [chyba że jest bagażnik zewnętrzny, choć osobiście wolałbym rowery mieć w garażu niż za samochodem z kilku powodów].
Taka "graciarnia" jest zwyczajnie przydatna zawsze.
Sami jesteśmy mocno zainteresowani zakupem kampera za jakieś 1,5 roku, czyli latem 2019 i gdy zrodził się ten pomysł, byliśmy niemal przekonani że będzie to alkowa.
Na tą chwilę, po przeczytaniu setek postów i wypowiedzi szanownych koleżanek i kolegów z CT, przeanalizowaniu wielu "za i przeciw", raczej będzie to właśnie półintegra.
Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, i żeby je poznać choć trochę z bliska wybieramy się na CCShow do Nadarzyna. To wg nas świetne miejsce i moment żeby mocno doprecyzować swoje oczekiwania.
Powodzenia w poszukiwaniach, 3mamy kciuki :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2017-10-15, 19:13   

Jak dla 2 osób - to półintegra i dobrze byłoby jak Bronek mówi z garażem . My mamy półintegrę bez garażu i jakos dajemy radę bo jest duży schowek pod łózkiem a i tak czasami brakuje przestrzeni bagażowej. Ale rowery juz z tyłu na rampie- dobrze bo nisko do pakowania lub opcja na skuter. Poza tym same plusy- dośc niskie spalanie - u nas 9-9.5l/100km co jest bardzo dobrym osiągiem przy moich dośc szybkich jazdach. Silnik 2.5 TDI 116KM daje sobie doskonale radę równiez w górach. O jeśli chodzi o przebieg - to wszystkich zaskoczę bo w samochodzie z rocznika 1996 - jest napewno orginalny przebieg 79.000 km. Możecie nie wierzyc - ale własnie tak jest / zaznaczam że samochodu nie sprzedaję :ok / Jedyne co brakuje to większej lodówki / na chłodne piwko :diabelski_usmiech / i inne wiktuały -potrzebne na wyjazdach. Ja bym obejrzał tego pólintegrala z Twojego linku. Bardzo sensowny układ wnetrza + jasne meble , no i ten mały przebieg - jak dla mnie same plusy. Sprawdzic historię auta -dokładnie obmacać- lub jechac z kimś znającym sie na rzeczy. Życze owocnych zakupów!!! :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-10-15, 20:16   

Bronek napisał/a:
O ile będziesz miał wybór, (o ile), to garaż jest moim zdaniem b. ważnym elementem


Jeśli nie będzie tak jak wyżej to - półintegra z dużym boxem na dachu, "spalnia" po stronie wejścia, na zimne piwo wystarczy ci chłodziarka między fotelami kabiny kierowcy(taka made in Biedronka). ;) :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-16, 06:42   

Każdy układ ma wady i zalety. Jakby było inaczej to produkowano by tylko 2 rodzje kamperów. Półintegry i integry z garażem, i kiblem ze stony lewej oraz dużymi lodówkami. A wszystko ponad 7 m.

Producenci nie sa idiotami ,dlatego każdy może wybrać co mu pasuje. Mnie np. wszystko odwrotnie. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawko13 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CI Horon 95XT
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Piwa: 2/2
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-10-16, 09:04   

Dyskusja o rodzaju zabudowy z gatunku o wyższości świąt....
Każdy musi znaleźć swoją , pod względem wyglądu, wygody i potrzeb.
Aktualnie mam alkowę bez garażu , ale z dużym bagażnikiem pod kanapą ( dostęp z zewnątrz i od środka.) Garaż chciałbym na skuter.
Alkowa wygodna, kameralna i ładowna, ale... kręgosłup już nie ten do włażenia po drabince. Jak chcesz mieć wygodnie to szukaj oczko większego niż Ci się wydaje. To co podają na 4 osoby jest idealne dla 2. Do 6 metrów trochę ciasno , pomyśl o 6,30 - 6,50. Jak chcesz więcej jeździć niż stać to sprawdź możliwość szybkiego rozstawiania się ( może pneumatyka na kołach) i zwijania ( tu dostęp do bagażnika ).
Rowery na bagażniku z tyłu to najczęstsze rozwiązanie i jakoś pomimo różnych wojaży nie mam z tym złych doświadczeń. Ważne żeby rowery nie blokowały okna albo dojścia do kasety WC.
Oprócz stanu technicznego ( i tu możesz oczekiwać pomocy) to Ty musisz pojechać, wejść , usiąść i pomacać. Jak się podoba i się dobrze w nim czujesz to kupuj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***