Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW LT 2.5TDI przegrzewa się, przyczyna?
Autor Wiadomość
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-18, 14:22   VW LT 2.5TDI przegrzewa się, przyczyna?

Pacjent: 2.5TDI w VW LT. Przebieg około 500tys. Wskazówka w trakcie ostatniej trasy zaczeła pokazywać, że silnik się przegrzewa. Wskazówka skacze w oczach góra dół, zarówno w trakcie jazdy ze stała pędkościa jak i na postoju. Zegary w LT sa "mercedesowski" więc wykluczam awarię wskaźnika temperatury czy czujnika cieczy chłodzącej. Generalnie to jak ciut mocniej depne to ciut mocniej sie przegrzewa, jak na wolnych to temp spada do połowy, ale dalej podskakuje opada +/-2mm od środkowego połozenia. Przy jeździe pod górkę właczenie nagrzewnicy pomaga minimalnie obnizyć temperaturę co potwierdza moja teze o poprawności wskazań temperatury. Jeden mechanik mówi, ze to uszczelka pod głowicą i wystarczy ja wymienić bez planowania głowicy <zniesmaczony> ( można tak wogóle ? ). Drugi mechanior twierdzi, że jakby sie tak grzał to w sekundzie byłoby po silniku i to raczej czyunik lub wskaźnik oszukuje. A ja głupi juz jestem i nie mam pomysłu.
Pozniżej dwa filmy. Na jednym wskazówka na postoju, a na drugim przy stałej prędkości 75km/godz na prawie pusto po autostradzie. jakies pomysły?





_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-10-18, 14:42   

vwyogi napisał/a:
Jeden mechanik mówi, ze to uszczelka pod głowicą ...... Drugi mechanior twierdzi,
A może zacznij od termostatu .
vwyogi napisał/a:
Zegary w LT sa "mercedesowski" więc wykluczam awarię wskaźnika temperatury czy czujnika cieczy chłodzącej.
Gwiazda jest wieczna , nie psuje się ?.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-18, 16:50   

amples napisał/a:
vwyogi napisał/a:
Jeden mechanik mówi, ze to uszczelka pod głowicą ...... Drugi mechanior twierdzi,
A może zacznij od termostatu .



Już raz wymieniłem i pomogło na jedna trasę 1800km i na powrocie zaczęło mi sie dziać wyżej opisane. Ten co wyciągnąłem miał gumę uszczelniajacą odkeljoną od metalowej klapki. Tak się zastanawiam czy w tym nowym nie stało się to samo, tylko czy wskazania powinny tak szybko reagować.
Dodam jeszcze że mi zawór na nagrzewnice pod deską nie trzymał i wymieniłem na niwy oryginalny i to samo, dalej puszcza. Pytanie jest czy puszczająca głowica nie robi mi ciśnienia w ukladzie chlodzenia i nawet nowy zawór nagrzewnicy przepuszcza.

vwyogi napisał/a:
Zegary w LT sa "mercedesowski" więc wykluczam awarię wskaźnika temperatury czy czujnika cieczy chłodzącej.
Gwiazda jest wieczna , nie psuje się ?.


VW z tej ery są znane z tego że liczniki padają bo robią się zimne luty i wskazania poziomu paliwa i temp cieczy wariują
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamil Cz 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Benimar Europa 6000ST
Nazwa załogi: Kamil team
Dołączył: 03 Sty 2017
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2017-10-18, 18:30   

Wygląda na uszkodzenie elektryczne (zimny lut, słaba masa, wskażnik itp).
Przy uszkodzeniu uszczelki pod głowicą nigdy nie dochodzi do takich wachań temp.,a objawia się podwyższonym ciśnieniem w układzie chłodzenia,słabym lub brakiem odrzewania, wyrzucaniem płynu chłodniczego, spadkiem poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
Najlepiej jest sprawdzić i porównać temperaturę rzeczywistą plynu z wskazaną na desce rozdzielczej.
Otwórz zbiorniczek, włóż jakiś termomert (do 120 stopni),odpal silnik i obserwój.
Zwróć uwagę czy termostat się otwiera (chłodnica zrobi się ciepła) i przy jakiej temp.
_________________
Kamil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***