Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkarpackie 2014
Autor Wiadomość
Kropka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Złomek
Nazwa załogi: nayerbani
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lis 2013
Piwa: 27/10
Skąd: Szkocja/Bieszczady
Wysłany: 2014-11-10, 18:47   

Bravo! Przepiękna relacja z moich stron :) Ehh, aż zatęskniło się za domem :(
_________________
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-11, 21:59   

Gośka napisał/a:
I tak na marginesie to już wiem Agostini, że byliście na południu ;) , ale zastanawiam się gdzie tym razem, może …. Albania ??? :chytry O nie, trochę poszperałam i chyba była Italia :(

Niestety... nie była to ani Albania, ani Italia. ;) Gośka, ale dlaczego „Italia” z wykrzywioną buźką? :shock: :)

Nie ma tu żadnej tajemnicy. W tym roku zapragnęliśmy przeżyć, bez szwędania się i zwiedzania, jedynie, jedną wieeelką nuuuudę.
Pojechaliśmy szukać jej, tak Zbyszku, do Chorwacji. I znaleźliśmy... :ok na Hvarze. ;)
_________________
Basia i Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-11-12, 10:01   

Cześć, ta wykrzywiona buźka to dlatego, że myślałam że byliście w Albanii, ale potem czytając forum stwierdziłam, że się jednak pomyliłam i byliście we Włoszech. I tu znów kucha, bo Chorwacja. Moja piękna Chorwacja, ale już tam byłam wielokrotnie z namiotem jak Chorwacja była jeszcze tania, dlatego ten kierunek sobie chwilowo odpuściłam. Ciągnie mnie jednak Albania, więc myślałam, że będę miała od Ciebie fajną i obszerną relację z tego kraju.

A tej wielkiej nudy to Wam trochę zazdroszczę.

Pozdrawiam :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-11-12, 11:49   

Do Albanii warto się wybrać, aby zmienić swoje wyobrażenie o tym kraju. :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alekug 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renaułt Traffic
Dołączył: 20 Gru 2014
Piwa: 14/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-11-11, 09:48   Podziękowanie !

Piękna relacja z Podkarpacia !!!! Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2019-08-18, 21:10   

Gośka napisał/a:
Arłamów - hotel, w którym w okresie stanu wojennego był internowany Lech Wałęsa. Obecnie w bezpośrednim sąsiedztwie PRL- owskiego hotelu znajduje się nowoczesny 4 gwiazdkowy „HOTEL ARŁAMÓW”.

W latach 70. XX w. na terenach zniszczonej wsi powstał Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów. W oficjalnych dokumentach rządowych oznaczany był kryptonimem „W-2" („W-1" to Łańsk koło Olsztyna). Oprócz Arłamowa ośrodek obejmował tereny wsi: Borysławka, Grąziowa, Jamna Górna, Jamna Dolna, Krajna, Kwaszenina, Łomna i Trójca, łącznie 23 000 ha. Całość otoczono wysokim na 3 m ogrodzeniem z siatki o długości ponad 80 km. W ogrodzenie wkomponowane były przejścia dla zwierząt, tak skonstruowane, by dało się przejść tylko w kierunku do środka. Wewnątrz ogrodzonego terenu znalazł się także rezerwat Turnica. Wszystkie drogi dojazdowe zamknięte były stalowymi szlabanami i strzeżone przez uzbrojone patrole wojskowe. Ośrodek służył jako miejsce polowań dla elity partyjno-rządowej oraz ich gości z „bratnich krajów”. Dla nich też zostało zbudowane specjalne lotnisko Krajna w pobliżu Birczy, na którym to terenie od 2012 funkcjonuje lądowisko Arłamów.
Po wprowadzeniu stanu wojennego, w Arłamowie internowany był na początku 1982 r. przewodniczący „Solidarności”, Lech Wałęsa. W 1989 r. ośrodek rządowy uległ likwidacji, a dawny hotel został przejęty przez gminę Ustrzyki Dolne. Posterunki przy wjazdach przetrwały do połowy 1991 r.
W 1996 hotel wraz z budynkami gospodarczymi i przyległym terenem został zakupiony przez Fabrykę Urządzeń Mechanicznych „KAMAX” z Kańczugi. W 2012 r. utworzono spółkę „Hotel Arłamów SA” i rozpoczęto rozbudowę ośrodka. Zbudowano nowy obiekt, który nosi nazwę „Hotel Arłamów”, zaś w jego pobliżu uruchomiono pole golfowe, ośrodek jeździecki, narciarski, boisko i park linowy - http://pl.wikipedia.org/



Byłem tam,jakby ktoś się wybierał jest miejsce do noclegu i możliwość podpięcia się pod prąd,za dwie dorosłe i dwójkę dzieci,50 zł za dobę,aczkolwiek baseny takie sobie,jedynie ten na zewnątrz z widokiem na pasmo górskie z wodą gorącą jest tego wart.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***