Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes Sprinter 96'
Autor Wiadomość
Agat 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Piwa: 22/12
Wysłany: 2017-12-04, 19:40   Mercedes Sprinter 96'

Witam wszystkich czytających.

Myślę o sprzedaży mojego kamperka. Jest to całkowita samoróbka a proces jego budowy został opisany tutaj:
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=26440

Chciałbym uzyskać za niego cenę 20 tys zł ale nie ukrywam że przy takiej zabudowie nie ma czegoś takiego jak "ceny rynkowe" zatem to bardzo indywidualna sprawa i podobnie indywidualnie podchodzę do jego ceny. Rozważę każdą rozsądną propozycję. Myślałem nawet o czymś w rodzaju "licytacji" ale nie ma takiej regulaminowej możliwości. Zatem jeśli ktoś będzie miał ochotę na taki pojazd to niech śmiało dzwoni i proponuje swoją cenę.
Powiem tylko że nie licząc mojej pracy auto kosztowało mnie około 35 - 40 tyś zł. ale to ile jest warte dziś to zupełnie inna sprawa.

Opisywał wnętrza nie będę bo można zerknąć w temat budowy a tam są wszystkie szczegóły. Jest to ręczna i nieprofesjonalna zabudowa więc pozostawia wiele do życzenia. Wszystko działa i jest sprawne ale myślę że ktoś kto kupi powinien liczyć się z tym, że porobi sobie sam i po swojemu.

Mechanicznie auto jest bardzo OK. Silnik, skrzynia, most itp super. W ostatnim czasie ( powiedzmy 2 m-ce ) wymienione: pompa wtryskowa po regeneracji ( 1000 zł ) , wszystkie świece żarowe ( 400 zł ), wtryskiwacz sterujący nowy Bosch ( 1400 zł ) , podpory wału 2 szt. (300 zł) , opony nowe zimowe 4 szt. (1000 zł) , akumulator pokładowy kwasowy głębokiego rozładowania 150 Ah ( 1400 zł ) , wszystkie oleje i wszystkie filtry ( ok. 300 zł ), przełącznik zespolony świateł pod kierownicą ( 200 zł ) i pewnie kilka innych pierdółek o których nie pamiętam.

WADY: Blacharka: jest jak jest - a zupełnie dobrze nie jest. Powłoka ma kilka ognisk lub dziur. Tylne drzwi bardzo słabo. Koniecznie trzeba pospawać podłużnice z tyłu. Ponadto nie działa ABS - pompa jest ok - albo kable tył prawy albo czujnik. Więcej grzechów nie pamiętam...

Podsumowując: auto świetnie mi służy. Na wiosnę planowany ma generalny remont z rozebraniem do gołego i naprawdę gruntowną naprawą.
Jednakże w ostatnich dniach pojawiła się opcja finansowania zakupu znacznie młodszego auta i dlatego rozważam opcję zmiany. Dlatego podkreślam że cena za auto jest sprawą drugorzędną. 20 tyś zł to cena wyjściowa i jestem skłonny do rozsądnej rozmowy.

Kontakt pod numerem telefonu: 605 606 002.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu