Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opel Hymer (zakup)
Autor Wiadomość
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2014-02-26, 22:49   

Opel,Mercedes ,Ford ,nieważne ale przyznacie że te autka miały tzw dusze. Utrzymane w orginalnym stanie mają wysoką cene
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MC-Maxim 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW LT Florida 1993
Dołączył: 26 Lut 2014
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2014-02-27, 12:59   

To troszkę ostudziliscie moje emocje. Jest na Otomoto też Mercedes z taką zabudową, ale jesli chodzi o aspekt wizualny to Opel wygrywa.

Ile Wam paliły te Hymerki na Oplu i gdybym takiego znalazł, to na co najbardziej zwrócic uwage przy zakupie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2014-02-27, 18:34   

nigdy nie sprawdzałem dokladnie ale benzyna dużo nawet do 15 litrow .Diesel ntm. był ekonomiczny ,palił mało .Jak już to tylko dizelka .Bardzo korozja żre całą konstrukcje bocznych scian oraz podłoge .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-02-27, 19:07   

Przy zakupie doradzam poza oczywiscie sprwdzeniu silnika,uzycia nie tylko oczu ale przede wszystki nosa !!!auta mozna dla oka troche porzadzic ale wilgoc przy starych mobilach jest problemem (pachnie-smierdzi jek w mokrej piwnicy,ZAPOMNIJ ) Na zewnatrz patrz na blache nie wiem jak to sie po polsku nazywa tutaj ALUFRAß chodzi o male pecherzyki powietrza pod lakierem jezeli je zeskrobiesz to zobaczysz male zardzewiale dziurki to jest nic innego jak zlom
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2014-02-27, 22:32   

Przede wszystkim to musisz lubic starocie .Jeżeli nie masz ku temu zamiłowania to odradzam .Jaki bys nie kupil to z tego rocznika będzie bardziej lub mniej posunienty ,każdy będzie wymagał wkładu pracy i miłosci.Ale z drugiej strony takie autko ci się odwdzięczy .kamperki z tych lat to już kult .Jak kiedyś trafie na takiego kamperka w miare orginała to kto wie czy nie kupie .Chociaż nie lubie staroci ale te kamperki maja cos co do nich ciągnie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcin traker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Hymer 91/Hobby460 /Peugeot Concorde
Dołączył: 14 Sty 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Piekary Śl
Wysłany: 2014-02-28, 08:22   

Martin B napisał/a:
Przy zakupie doradzam poza oczywiscie sprwdzeniu silnika,uzycia nie tylko oczu ale przede wszystki nosa !!!auta mozna dla oka troche porzadzic ale wilgoc przy starych mobilach jest problemem (pachnie-smierdzi jek w mokrej piwnicy,ZAPOMNIJ ) Na zewnatrz patrz na blache nie wiem jak to sie po polsku nazywa tutaj ALUFRAß chodzi o male pecherzyki powietrza pod lakierem jezeli je zeskrobiesz to zobaczysz male zardzewiale dziurki to jest nic innego jak zlom

alufrass -czyli utlenianie aluminium znane dobrze miłośnikom Land i Range Roverów potrafi przy dobrym lakierze pozostawić karoserie z dwóch warstw lakieru bez blachy między nimi :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymermobil z gwiazdą
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2010
Piwa: 130/5
Skąd: Józefów
Wysłany: 2014-02-28, 11:10   

...ile dusz, tyle zdań... może i ja dołożę, bo mając podobnego trochę wiem. Za podstawę przyjąłbym zdanie powyżej: musisz lubić starocie. Jeśli to przyjmiemy, to powinieneś szukać modelu na mercedesie - zapomnisz o kłopotach z częściami ale głównie dlatego, że się nie psuje i dziwnym trafem nie zużywa.Ja przez trzy sezony przejechałem 47 tys kilometrów zaliczając wiele tras od Norwegii po Albanię. Odstaw więc na bok zdanie, że starociem nie da się pojechać dalej. Mój ma 34 lata. Uszczelniłem pompę wody, zmieniłem 30 cm przewodu paliwowego i odrdzewiłem wnęki tylnych kół. NIC więcej.
Doradzałbym szukanie zadbanego, a nie pchanie się w poprawki - zaczniesz coś poprawiać, to konieczności poprawkowe się mnożą... Ja wygrałem na tym, ze był garażowany - bardzo ważne. zyczę powodzenia - J.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
patryk1983 
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Paź 2014
Wysłany: 2014-10-18, 21:13   Opel Hymer Bedford CF 97300 silnik

Witam,
Z góry przepraszam, że nie zacząlem od przedstawienia się, ale na razie słabo się tu ogarniam :) Jesli post dodaję w niewłaściwym miejscu- proszę przenieść.

W sierpniu tego roku pożegnałem się z Oplem Hymerem z 1979 roku (dokladnie Hymer Mobil Opel Vauxhall Bedford Blitz)

Staruszka posiadałem 8 lat i woził mnie dzielnie ok 350 km od miejsca zamieszkania (miał swoje fochy, wiadomo, ale nie przeciekał, no i jak już zapalił- to jechał) pozbyłem się go, bo jeździł z punktu A do punktu B, gdzie stacjonował potem przez 4-5 miesięcy i dawał wygodne spanie i mieszkanie, ale starsze dziecko zaczęło szkołę i o takich wyjazdach mowy już nie będzie, a kto ma ten wie- na 2- tygodniowe wakacje nie opłaca się go hodować. Tak więc z wielkim żalem go sprzedałem.

Został mi po nim dodatkowy silnik- cudem zdobyty jako baza części, więcej informacji tu:

http://allegro.pl/silnik-...4699102558.html

Gdyby ktoś poszukiwał- to zapraszam. Kto go ma, ten wie, że każda drobna awaria równa się tragedii :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kucyki40 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 14 Mar 2014
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-02, 18:15   

:spoko
ne bój ta takowych
/to Merc w anglii /jak w Japoni Mitsubischi

Mam kilku źnajomych na Południu - co tymi smigaja a źe od lat im sie nie psują to cźęści nie sźukaja.
Ogłasźana od 10 000 to warte gdyź to Hymer- y, które nowe sa ponad 300 000
W PL cźęsci są, to Opel;Frontera ,Omega,Record.i to samo Isuźu 4x4
Buda alu wiec nieźnisźcźalna i podwoźie rama więc nie źawadźa sie jak w kamperach najnowsźych źbyt niskich.
WART polecenia;b miękki, sźklanki ź sźafek nie spadaja, Cieplutki w ximie prxy -20C wewn +30C źa sprawa org Truma 4.5kw. latem chóodno gdyź ma iźoterme i prźestronny nie jak wsźystkie ciasne na baźie busów.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kucyki40 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 14 Mar 2014
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-02, 18:18   

:spoko
ne bój ta takowych
/to Merc w anglii /jak w Japoni Mitsubischi

Mam kilku źnajomych na Południu - co tymi smigaja a źe od lat im sie nie psują to cźęści nie sźukaja.
Ogłasźana od 10 000 to warte gdyź to Hymer- y, które nowe sa ponad 300 000
W PL cźęsci są, to Opel;Frontera ,Omega,Record.i to samo Isuźu 4x4
Buda alu wiec nieźnisźcźalna i podwoźie rama więc nie źawadźa sie jak w kamperach najnowsźych źbyt niskich.
WART polecenia;b miękki, sźklanki ź sźafek nie spadaja, Cieplutki w ximie prxy -20C wewn +30C źa sprawa org Truma 4.5kw. latem chóodno gdyź ma iźoterme i prźestronny nie jak wsźystkie ciasne na baźie busów.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2015-03-02, 19:04   

kucyki40 napisał/a:
Buda alu wiec nieźnisźcźalna


Mam pod "opieką" takiego kamperka od kolegi.
Ze względu na stalowy szkielet nadwozia buda bardzo trudna do naprawy i niestety "zniszczalna"
Części trudno dostępne ale pojazd prosty jak budowa cepa. wadą jest mały rozstaw kół co przy dużym prześwicie i bardzo miękkim zawieszeniu czyni samochód niestabilnym. Pamiętacie że to już jest naprawdę zabytek. Zmorą są hamulce - wszystkie bębnowe , nie dość że słabe to każdy ciągnie w swoja stronę. Technicznie to najbliżej do Żuka. Fajna zabawka dla majsterkowicza ale na dalsze wyprawy to bym raczej nie polecał.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-24, 19:31   

CHyba takiego właśnie dziś widziałem w Gdańsku - na rejestracji CSW.
Wyglądał przyzwoicie, jechał dość statecznie no i wyglądał na ulicy ...strasznie staroświecko. Ale super, fajnie że na chodzie.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pannet1 
doświadczony pisarz
Big Road

Twój sprzęt: Hymermobil Eriba6os i Hyundai H150epoxyAlkowa
Nazwa załogi: 1A
Dołączył: 20 Lis 2011
Skąd: Skawina
Wysłany: 2015-11-03, 18:11   Camperuje takim i nic s nie psuje

Silnik b cichy/ pali 14 to n dużo bo F Tranzit spala 16
B ciepły w jesienno zimowe wypady; nie jak kampery na bazie busa -ciasne i słabo izolowane.
Mam dużo części to jeśli ktoś szuka;to można pisać.Pozdrawiam :spoko
ps; jest taki kGdanska za 3500/ bez silnika do remontu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pannet1 
doświadczony pisarz
Big Road

Twój sprzęt: Hymermobil Eriba6os i Hyundai H150epoxyAlkowa
Nazwa załogi: 1A
Dołączył: 20 Lis 2011
Skąd: Skawina
Wysłany: 2015-11-03, 18:12   Camperuje takim i nic s nie psuje

Silnik b cichy/ pali 14 to n dużo bo F Tranzit spala 16
B ciepły w jesienno zimowe wypady; nie jak kampery na bazie busa -ciasne i słabo izolowane.
Mam dużo części to jeśli ktoś szuka;to można pisać.Pozdrawiam :spoko
ps; jest taki kGdanska za 3500/ bez silnika do remontu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kucyki40 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 14 Mar 2014
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-07, 20:00   Mój taki sam od zakupu w 2011 nic nie nawalał

Polecam; karoseria alu nie rdzewna / i nie tak jak tu inni piszą że sciany rdzewieją i rama.Rama od ciężarówki bardzo gruba nię nierdzewnana/ silnik Blitz= Błyskawica Bedford /części sa na str; www.erzatzteile.de Zamieszkiwanie idealne; sucho i przytulnie nawet w deszcze.
Mój mogłabym sprzedać za 13000zł z bliźniakiem wyrejestrowanym / dawcą części

Kamp1z rej z lewej i Kamp2 wyrejestro z prawejBliźniaki.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 263,78 KB

20170801_141553.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,71 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***