Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont ,malowanie Adria 360
Autor Wiadomość
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-13, 21:31   

panele solarne za grosze nie wiem co o tym myśleć ?
Pytałem tu wcześniej bez odzewu o panel 230W za 110eu bo cena wydawała mi się bardzo atrakcyjna ale co myśleć o tym za 100EU 500Wat ? toż to regulator będzie droższy :) a gdzie akumulatory.

Panele bez defektów używane 240Wat 58eu -> http://bit.ly/2nXmoiG
Pannello Fotovoltaico Policristallino 230W 55eu -> http://bit.ly/2CdxxPp
Pannelli fotovoltaici mono 200 wat 54 € -> http://bit.ly/2iZYxd1
Nowy panel poly 260 wat 97Eu -> http://bit.ly/2AhS7gf

-perfetti senza difetti Usati come nuovi di 4 anni di vita, poly 260 marca "solar word" e "trina solar" 80 €
-poly 250W con leggere bave ma perfettamente funzionanti marca "solar world" prezzo 63 euro http://bit.ly/2AjUqzA
itd. itd. itd.

Mają tego całe palety ale sprzedają też pojedynczo, kurcze ja w swego staruszka nie chciałem tak inwestować ale przecież takie panele mają wielką niezaprzeczalną zaletę dają cień na alkowie :mrgreen: i jest sporo chłodniej.
Tylko się obawiam wiatru nie jak będę jechał bo to pikuś , tylko wiatru bora która w Trieście często osiąga ponad 200km.h i mi to zerwie w cholerę razem z dachem i szkód narobi.

Edit:
kupił mym taki mono 200 wat 54 € bez defektów i nawet fakturę dają + tani regulator z ali za 20eu i by było
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-12-13, 21:52   

pasza napisał/a:
to zerwie w cholerę razem z dachem i szkód narobi.

A co zamierzasz je w pionie mocować :haha:
pasza napisał/a:
kupił mym taki mono 200 wat 54 € ....... + tani regulator z ali za 20eu i by było
Napięcie ich 37V tanim nie ob-gonisz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lwojtek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs T6501 Advantage Elegance
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Kwi 2017
Piwa: 7/2
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-12-13, 22:11   

pasza napisał/a:


Dzięki, ciekawe czy dostanę gdzieś wazelinę.

Okresowo spryskaj uszczelkę smarem w spraju i guma będzie elastyczna a zamknięcie kasety szczelne.
http://center-camp.pl/pl/...p-thetford/2040

smar.jpg
Plik ściągnięto 1641 raz(y) 20,34 KB

Ostatnio zmieniony przez lwojtek 2017-12-13, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-13, 22:19   

amples napisał/a:
A co zamierzasz je w pionie mocować :haha:

Ja byś widział borę 240km.h na żywo to byś się nie nabijał , oskalpuje mi świeżo wycackanego kampera ,blacha z dachu wraz z panelami odfrunie :)

Widziałem całe połacie zerwanych blach z budynków po borze.

amples napisał/a:
Napięcie ich 37V tanim nie ob-gonisz.

Niby tak ale jest coś na ali za 18E co obrobi i niby nawet MMPT i nie chodzi o ten znany hit z wyświetlaczem.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-12-13, 22:43   

pasza napisał/a:
na ali za 18E co obrobi i niby nawet MMPT
Powodzenia , tylko nie bądź zdziwiony gdy max co wyciągniesz to 5A
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-14, 06:21   

Dokładnie...Po co największe waty z solara jak regulator to "spapra"...
Akurat regulator jest tu najczęściej najdroższy, bo najważniejszy...
Aku też nie tanie...

A dobre zamocowanie paneli to też ważna sprawa :)
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-14, 10:16   

Misio wiem wiem tylko szlag mnie trafia jak widzę ten chory ewidentny układ, niby są fajne regulatory i w dobrej cenie ale dolicz przesyłkę wartości regulatora i już koniec pieśni.
20-30Eu za wysyłkę kosteczki gdzie rzeczy 10x większe/cięższe wysyłka gratis, co to jest jak nie jakaś zmowa?
A jutro tama pęknie i będą po 30-35Eu z wysyłką bo to ich realna wartość nie więcej.

Wszystko kleję na wurstelkiem, kleiłem całą skorupę, uszczelniłem okna otwory,pokleję listwy/styropian to i panele też przykleję.

Tracer 3210A vs 3210CN są jakieś istotne różnice prócz tego co widać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-14, 10:50   

Zebys sie tylko nie zdziwil jak po roku wszystko ci sie zacznie rozpadac, bo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Ty przeczytaj dokladnie karte katalogowa produktu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-14, 11:05   

wirefree napisał/a:
Zebys sie tylko nie zdziwil jak po roku wszystko ci sie zacznie rozpadac, bo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Ty przeczytaj dokladnie karte katalogowa produktu.


Właśnie że czytałem i akurat do tego co wymieniłem nadaje się wyśmienicie, zresztą polecili mi go technocamper-trieste i bardzo klęli na silkaflex.
Wprawdzie chcieli mi go sprzedać za 24Eu tubka a ja kupuję po 5,70 :spoko ale byłem tam tylko u nich na zwiadzie i naobiecywałem czego to ja u nich nie kupię za setki EU w zawyżonych cenach x5 ,cieszyli się tłumaczyli to i ja się cieszyłem z nimi :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubanski 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-12-14, 14:22   

Mam zerowy interes w naprowadzaniu na słuszną drogę,tym bardziej że raz już napisałem na ten temat.
Środek nie przeznaczony m.in. do PE, PP, PTFE, PMMA,PC,kauczuku silikonowego i STYROPIANU.
Nie stosować w połączeniu z lakierami żywicznymi,żywicami alkidowymi.
Do plastiku i drewna powinno się stosować primer.
Oczywiście można spróbować skleić wszystko. :satan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-14, 15:03   

kubanski napisał/a:
Mam zerowy interes w naprowadzaniu na słuszną drogę,tym bardziej że raz już napisałem na ten temat.
Środek nie przeznaczony m.in. do PE, PP, PTFE, PMMA,PC,kauczuku silikonowego i STYROPIANU.
Nie stosować w połączeniu z lakierami żywicznymi,żywicami alkidowymi.
Do plastiku i drewna powinno się stosować primer.
Oczywiście można spróbować skleić wszystko. :satan


Nie przeznaczony do styropianu powiadasz a co to jest jak nie poliester do którego jest zalecany? itd. itd. itd.

Powiedz mi bo to naprawdę jest to bardzo interesujące jaki ty masz tym cel aby siać taką dezinformację zresztą nie tylko ty, a to że są primery do wszystkiego to mnie to zwisa i powiewa.

tłumaczenie:
Zastosowanie:
Do najróżniejszych zastosowań klejenia i uszczelniania w szerokim zakresie materiałów, takich jak metal, malowane powierzchnie, drewno, kamień, cement i tworzywa sztuczne (poliester i sztywne PCV)

https://translate.google.com/?hl=pl#auto/pl/Applicazione%3A%0APer%20i%20pi%C3%B9%20svariati%20impieghi%20di%20incollaggio%20e%20sigillatura%20in%20un'ampia%20variet%C3%A0%20di%20materiali%20quali%20metallo%2C%20superfici%20verniciate%2C%20legno%2C%20pietra%2C%20cemento%20e%20materie%20plastiche%20(poliestere%20e%20PVC%20rigido)
Jest nawet film i nie widzę aby tam primer stosowali do drewna itp.
https://eshop.wuerth.it/Adesivo-strutturale-Incolla-Sigilla-INCOLLA-SIGILLA-BIANCO-300ML/08901001.sku/it/IT/EUR/

Psia mać naganiacze pospolici zaraz by wyskoczyli z swą propozycją, prostackie do bólu i do przewiedzenia.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-14, 15:44   

No fakt fajne toto tylko wiesz o tym ze Wurt jako taki niczego nie produkuje? Oni tylko firmuja swoim logo produkty innych producentow i wcale bym sie nie zdziwil jakby to byj jakis sikaflex.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubanski 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-12-14, 15:54   

Nicht mit Kunstharz-Lacksystemen (Alkydharz) in Verbindung bringen. Nicht geeignet für PE, PP, PTFE, Silikongummi, Styropor und weich gemachte Kunststoffe. Es ist darauf zu achten, dass für eine sichere Verklebung eine Mindestklebstoffdicke von 3 mm eingehalten wird. Um optimale Verklebungsergebnisse zu erzielen, ist der Einsatz von Würth HaftPlus Produkten unerlässlich. Dies ist vor allem bei kritischen Untergründen wie Buntmetallen (Kupfer) und verzinkten Materialien unbedingt zu beachten. Zum Glätten Würth Dichtstoff-Glättemittel verwenden.

jak byś nie łapał to krótkie tłumaczenie bez translatora powyżej.

https://eshop.wuerth.de/Produktkategorien/Konstruktionsklebstoff-Klebt-und-Dichtet-Power/14013005041104.cyid/1401.cgid/de/DE/EUR/

W Anleitung-wskazówki.Ale ty wiesz lepiej.

koko napisał/a:
Z autorem szkoda dyskutować Za nim zada pytanie już zna odpowiedż i podpowiadający to głupek i nic nie wie.
Przecie on przejechał tysiące km zjeżdził i wyremontował kilka camperów A w ogóle to ten typ tak ma że
WIEMLEPIEJ :stop:


Tym naganiaczem to mnie rozśmieszyłeś.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-14, 18:22   

Nie mam generalnie mądrzejszym ode mnie nic doradzać , ale zrobię wyjątek.
Jak ten Würth jest taki dobry to powiedz mi Pasza dla czego nie stosują go producenci zabudów kempingowych?
Tyle w temacie. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-12-14, 18:55   

Andrzej 73 napisał/a:
Nie mam generalnie mądrzejszym ode mnie nic doradzać , ale zrobię wyjątek.
Jak ten Würth jest taki dobry to powiedz mi Pasza dla czego nie stosują go producenci zabudów kempingowych?
Tyle w temacie. :spoko


Czyli nic w temacie nie napisałeś, bo ja nie wiem czego używają producenci zabudów i dlaczego akurat tego,dlaczego robią specjalnie błędy konstrukcyjne używają podłych materiałów itd.

Ja tego nie wiem jak ty wiesz to mnie oświeć, zresztą mnie to nawet nie interesuje i nie jestem tu po to aby bronić jakiej tam korporacji, uznałem że wystarczająco dobre, mam dostęp tanio to używam ot tyle.
A tu tylko mieszanie niepotrzebnie w głowie że to nie tak to źle qwa gdybym ja tych doradców słuchał to bym nic nie zrobił a kamper by się rozpadł.
To nie jest jakaś kosmiczna technologia, to już PRL mieli o wiele lepsze materiały i konstrukcje, z czego wy tu chcecie robić za ekspetów z kleju do styropianu czy listewek z drewna :) nie uważasz że to śmieszne a zwyczajnym butaprenem by się zalepiło i by było wytrzymalsze od tego co producenci serwują..

ps.
Ty też nie zauważyłeś oczywiście bezczelnego kłamstwa "specyfikacje innego produktu" ale za to dołączyłeś się do wymądrzania/pouczania próbując mi bezczelnie imputować że to ja się wymądrzam ciekawe to wszystko.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2017-12-14, 19:42, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***