Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl
Autor Wiadomość
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-03-11, 13:08   

cin0 napisał/a:


Gdyby ktos mogl napisac co mozna oczekiwac za 5 dych, tzn jakiego golego vana za 50k, to bylbym wdzieczny :) Chyba ze tu ktos takiego sprzedaje? Tu sie ludzie pewnie znaja, wiec raczej wieksza szansa ze nie kupie bubla...

Pozdrawiam serdecznie, milego!


Pare dni temu pojawił się na olx ducato 3.0 L4H2 granatowy z 2008 roku z udukumentowanym przebiegiem 88 tys km od pierwszego właściciela , salon polska , gośc wystawił go za 51900zł. Auto sprzedalo się w dwie godziny , chciałem jechać oglądac go ale juz było po wszystkim jak zadzwoniłem... podobno kupił ktoś właśnie pod budowe kampera. Kolega kupił podobne ducato z 2007 roku za prawie 40kzł pod koniec zeszłego roku z przebiegiem też śmiesznym bo 100kkm. Także trafiają się takie auta tylko trzeba być cierpliwym i szybkim , trzeba zadać sobie pytanie , czy się jeżdzi rocznikiem czy ważniejszy jest stan auta , bo za 50kzł można trafic cos fajnego ale będzie zdecydowanie starsze jak 2014 rok... Przeglądam ogłoszenia za takim ducato , w wyższym nawet budzecie jak Twoj i postawiłem sobie cel ze przegieg jak najmniejszy a rocznik schodzi juz na drugi plan... chcialoby się po lifcie ale w koncu lift można zrobić samemu w starszym roczniku :) . Ceny za auta uzywane teraz są jakies chore i to nie ważne czy osobówka czy dostawczy , czy kamper , a jak juz ma mały oryginalny przebieg w dostawczaku to nie wiedzą ile wołać za takiego....
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-03-11, 15:07   

Trochę zły moment sobie wybrałeś na kupowanie bazy pod kamperka .... a tak po prawdzie to chyba najgorszy jaki kiedykolwiek był. W tej chwili podaż dostawczaków nowych jest praktycznie zerowa . Na stanie nie ma już nic , a na zamówienie trzeba czekać po 10 miesięcy.
W związku z powyższym nikt , kto ma dostawczaka w dobrej kondycji nie próbuje się go pozbywać. Teraz to nie jest nawet kwestia pieniędzy , tylko realnej dostępności .
Sam chciałem wymienić jedną plandekę z firmy , na coś nowszego , ale jak się zorientowałem w sytuacji to się wycofałem ...... i całe szczęście, bo za samochód , za który jeszcze 3-4 miesiące temu mogłem wołać tak około 50tys netto (Movano, 2016, 170KM, plandeka 8 palet z kabiną sypialną Spojkar i przebiegiem 250tys km) , dzisiaj mogę wołać 85 tys netto i pójdzie w godzinę po wystawieniu ogłoszenia.
Pytasz co możesz kupić za 50tys .... wydaje mi się że teraz nic co było by te 50tys warte.
Jak trafia się okazja (wystawia ktoś nie zorientowany w aktualnej sytuacji) to i tak nie ma szans się załapać , bo w chwilę po pojawieniu się ogłoszenia wyłapuje ją jakiś handlarz .

Jeśli piszesz, że ani umiejętności ani kasa nie stanowią problemu w budowie i chcesz zrobić coś pod siebie (w założeniu do dłuższego użytkowania) , to zastanawiam się czemu tak nisko celujesz z samochodem ? Władowanie 50 czy 100tys PLN w zabudowę do samochodu wartego 50 tys (co dzisiaj realnie oznacza zajechanego i zmasakrowanego wiekowego dostawczaka) jest bez sensu. Jeśli nie chcesz kupić nowego gotowego bo nie odpowiada Ci jakość wykonania, i uważasz że zrobisz to lepiej , to buduj na nowej albo prawie nowej bazie , wtedy będzie to przynajmniej ekonomicznie uzasadnione.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-03-11, 16:17   

cin0 napisał/a:

Ja tylko chcialem nt bazy pogadac :)
Dzieki, pozdro :)


Ok 8-)

Udało Ci się przekształcić z podglądacza na na zadajacego pytanie i tu juz odniosłeś sukces :szeroki_usmiech

Jak nie polegniesz na marzeniach to napisz i pochwal się co Ci się udało ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/419
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-11, 17:08   

joko napisał/a:
Trochę zły moment sobie wybrałeś na kupowanie bazy pod kamperka .... a tak po prawdzie to chyba najgorszy jaki kiedykolwiek był. W tej chwili podaż dostawczaków nowych jest praktycznie zerowa . Na stanie nie ma już nic , a na zamówienie trzeba czekać po 10 miesięcy.
W związku z powyższym nikt , kto ma dostawczaka w dobrej kondycji nie próbuje się go pozbywać. Teraz to nie jest nawet kwestia pieniędzy , tylko realnej dostępności .
Sam chciałem wymienić jedną plandekę z firmy , na coś nowszego , ale jak się zorientowałem w sytuacji to się wycofałem ...... i całe szczęście, bo za samochód , za który jeszcze 3-4 miesiące temu mogłem wołać tak około 50tys netto (Movano, 2016, 170KM, plandeka 8 palet z kabiną sypialną Spojkar i przebiegiem 250tys km) , dzisiaj mogę wołać 85 tys netto i pójdzie w godzinę po wystawieniu ogłoszenia.
Pytasz co możesz kupić za 50tys .... wydaje mi się że teraz nic co było by te 50tys warte.
Jak trafia się okazja (wystawia ktoś nie zorientowany w aktualnej sytuacji) to i tak nie ma szans się załapać , bo w chwilę po pojawieniu się ogłoszenia wyłapuje ją jakiś handlarz .

Jeśli piszesz, że ani umiejętności ani kasa nie stanowią problemu w budowie i chcesz zrobić coś pod siebie (w założeniu do dłuższego użytkowania) , to zastanawiam się czemu tak nisko celujesz z samochodem ? Władowanie 50 czy 100tys PLN w zabudowę do samochodu wartego 50 tys (co dzisiaj realnie oznacza zajechanego i zmasakrowanego wiekowego dostawczaka) jest bez sensu. Jeśli nie chcesz kupić nowego gotowego bo nie odpowiada Ci jakość wykonania, i uważasz że zrobisz to lepiej , to buduj na nowej albo prawie nowej bazie , wtedy będzie to przynajmniej ekonomicznie uzasadnione.

Denerwujesz mnie :) , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje, :szeroki_usmiech

Właśnie o tym w 100% chciałem powiedzieć, jak zawsze się nie udało i tradycyjne zje.... Ka

Kilka razy nieudolnie mówiłem że niewspółmiernie inwestować spore środki w zabudowę do słabego techniczni i rocznikowo dostawczaka

Nowe dzisiaj też nie jest idealnym rozwiązaniem akcyza po zabudowie jest wysoka, chyba że Man i Mercedes mają 2.0 ale dostępność tak jak piszesz około rok czekania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-03-11, 17:19   

Komplecik napisał/a:
Denerwujesz mnie , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje,


:dewil no wiesz nie wszyscy byli "ministrantami" :diabelski_usmiech

ja to sie jąkam i pisze z fona więc muszę to minimalizować :bigok
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/419
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-11, 17:26   

Bim napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Denerwujesz mnie , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje,


:dewil no wiesz nie wszyscy byli "ministrantami" :diabelski_usmiech

ja to sie jąkam i pisze z fona więc muszę to minimalizować :bigok


No tak ministrantem powiadasz, no nie byłem :mrgreen:

:szeroki_usmiech
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/419
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-11, 17:35   

Do tego można by wkładać graty :mrgreen:

Screenshot_20220311_173338.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 165,34 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2022-03-11, 21:09   

Może gotowca w dobrej cenie . Tylko to czekanie prawdopodobnie :haha:

https://clever-mobile.de/#all-in

https://www.youtube.com/watch?v=GxR08boQggo
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-03-12, 09:45   

Komplecik napisał/a:
Do tego można by wkładać graty :mrgreen:


Doliczając VAT to wychodzi ponad stówkę czyli drugie tyle ile zakłada założyciel wątku :wyszczerzony:
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/419
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-12, 15:54   

sterciu napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Do tego można by wkładać graty :mrgreen:


Doliczając VAT to wychodzi ponad stówkę czyli drugie tyle ile zakłada założyciel wątku :wyszczerzony:


Założyciel wątku ma gdzieś finanse On jest ewidentnie uczulony na wszelakich fachowców wszystko robi sam, za 50 tyś któryś z kolegów słusznie podpowiedział że fajnego blaszaka może kupić z 2007roku, potem i tak trzeba będzie akcyzę 18% po przebudowie zapłacić, wydaje się bardziej logicznym dać 100 mieć pojazd 12lat młodszy i zaoszczędzić 15% na akcyzie po przebudowie.
Przeciętna zabudowa kosztuje 100tyś zł, czy warto ją pchać do samochodu z 2007roku

To autko ma 16tys km pochnie jeszcze :szeroki_usmiech

Tak sobie myślę :mrgreen:

Ciekawe ile taka łazienka do blaszaka kosztuje?

Screenshot_20220312_160239.jpg
Najlepsza łazienka do blaszaka
Plik ściągnięto 1 raz(y) 111,34 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jawi13 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Kamper z wielkiej promocji:GoMarket FR67112
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Piwa: 3/9
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2022-03-14, 13:32   

andi at napisał/a:
Może gotowca w dobrej cenie . Tylko to czekanie prawdopodobnie :haha:

https://clever-mobile.de/#all-in

https://www.youtube.com/watch?v=GxR08boQggo
Na filmie cena 0d 29.900 euro .A czemu czegoś takiego nie ma mobile .de ? Najtańszy Clever na tym portalu ponad 40 tyś euro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2022-03-14, 14:11   

cin0 napisał/a:
...Ej, to jesli podobny budzet to faktycznie trafilo Ci sie mega... moglbys powiedziec jaki przebieg miales?

Kupowałem w 2013 roku, autko było z 2009, z przebiegiem 220kkm.
_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***