Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwestia oddychania(tlenu) w busie przerobionym na "kamp
Autor Wiadomość
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-13, 22:17   

orkaaa napisał/a:
Ludzie zastaniecie się. Jak można spać w blaszanym kontenerze. Jak tylko wyjdzie słońce to tam będzie jak w piekarniku. Nie wspomnę już, że nie wyobrażam sobie mieszkać bez żadnego okna. Przecież to gorzej niż w trumnie.

A nawet latem nocą od blachy ciągnie zimnem.
orkaaa napisał/a:
I kolejna rada zanim cokolwiek zrobisz wrzuć sobie materac na pakę i zamknij się tam na próbę do rana jak dasz radę, to zrób to samo kolejnej nocy i poznasz odpowiedz na pytanie czy można spać i funkcjonować w konserwie bez okien.

W dobrym towarzystwie? Można. :wyszczerzony:

Ja dobrze wspominam tamten wyjazd i chętnie bym go powtórzył gdybym znalazł ku temu okazję. :)
Ale bez okazji - wybiorę wygodę prawdziwego kampera.

DODANE:
Gdyby budżetu brakło też bym pewnie kiedyś jeszcze pojechał blaszakiem. Wolność podobna jak w kamperze. Mniej mediów które trzeba zapewnić - ale więcej szukania toalet.
Wygoda ogólnie mniejsza niż w namiocie, choć to też zależy jaki namiot i jakie aspekty wygody są dla kogoś cenniejsze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-14, 18:31   

A ja powiem tak , jeżdziłem t4 holenderką w longu , zjeździliśmy nim pół europy , mam to auto nadal z sentymentu bo to jak członek rodziny już, zwłaszcza, że mam już go ponad 15 lat. Nie ma szyb w przestrzeni ładunkowej , nie ma szyb w tylnych drzwiach... specjalnie jak kupowałem auto to takie aby nie miało szyb w drzwiach z tylu, tylko oryginalną wytłoczkę blaszaną. Spaliśmy w nim w największe upały w Grecji , Chorwacji , Albanii i wielu innych "ciepłych" krajach... fakt miałem wyciętą szybę w ścianie działowej , w kabinie oba tylne okna z lewej jak i z prawej strony w drzwiach przesuwanych otwierane/odsuwane , w oknach włożone kratki wentylacyjne. Dało się wytrzymać w nim , dodam ze przestrzeń ładunkowa równo 2 metry , jedyne co mieliśmy z tylu to materace do spania i to wszystko , bagaże na tylnym siedzeniu , lodówka pomiędzy siedzeniami WAECO 21 litrów , reszta bambetli w przyczepce , jak trzeba było bo było za gorąco to jeżdził z nami wentylator taki domowy i bez problemu dało się spędzić tak 2 tygodnie w ciepłych krajach. Wspominamy z sentymentem te wyjazdy , nie ma co porównywać to do namiotu , bo komfort nie porównywalny , gdzie się chciało tam się stawało i od razu szło spać, deszcz mógł padać do woli. Mieliśmy na w razie co przystawkę z boku dostawianą, ale może, że trzy razy przez 7 lat jak ją mamy to ją rozłożyliśmy (a jeździła zawsze na każdy wyjazd z nami). Nadwozie w aucie nie jest szczelne więc o brak tlenu bym się nie martwił. Do dziś żona wspomina ciągle nasze wyjazdy t4 , a nie było to wielkie auto jak przykładowo ducato L4H2 podane w pierwszym poście. Kiedyś , jeszcze przed t4 jeździliśmy Boxerem L4H2 , auto bez jakichkolwiek okien , że ścianą działową pomiędzy "sypialnią" a kabiną pasażerską , też dało się normalnie funkcjonować , nie było toalety w nim , materace leżały na podłodze , przed materacami był stolik i krzesła składane , człowiek się cieszył z każdego wyjazdu wtedy też. Auto było dodatkowo ocieplone styropianem , spaliśmy w nim nawet zimą , bez żadnych udogodnień jak toaleta , kuchenka gazowa to była taka na kartusze , bez zbiorników na szarą , czystą wodę...

Lepsze to było niż namiot, a nawet wrzód w postaci przyczepy kempingowej... Zresztą jak bym miał do wyboru jechać pod namiot , czy jechać t4 i z tyłu spać to nawet bym się nie wahał , tylko opcja numer dwa by wchodziła w grę. Też dużo zależy od koloru nadwozia dostawczaka, my mamy t4 w kolorze srebrnym więc nadwozie się tak nie nagrzewa jak w jakimś ciemniejszym kolorze by był.

Takim zestawem jezdziliśmy , fotka gdzies z pod Ohrydy.
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***