Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ubieracie się w górskie wyprawy latem
Autor Wiadomość
ludzik
trochę już popisał

Dołączył: 11 Lut 2016
Wysłany: 2022-07-21, 08:37   Jak ubieracie się w górskie wyprawy latem

Jak ubieracie się na górskie wędrówki latem? Pierwszy raz się wybieram w góry latem, czy wysoko jest dużo chłodnej? Bierzecie kurtki nawet w upał? Czym zabezpieczacie głowę przed słońcem? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
casper
trochę już popisał

Dołączył: 20 Paź 2015
Wysłany: 2022-07-21, 10:22   

Tak, nawet w upał mam w plecaku ciepłą warstwę. Czasami to polar albo bluza, czasami taka kurtka puchowa co się zwija do wielkości kieszeni więc jest mała i lekka.
Niby upał, ale wysoko może mocno wiać, to co innego niż na dole. A jak się jest spoconym to na postoju lepiej zarzucić bluzę na plecy. Świetnie sprawdzają się również kurtki trespass https://pzhgp-skoczow.pl/kurtki-trespass/
I zawsze sobie wyobrażam że gdzieś utknę i będę musiała spędzić noc w górach Więc minimum tą jedną warstwę biorę ze sobą.
I do tego zawsze mam pelerynę foliową taką za 5 zł z kiosku
Często też dorzucam do plecaka leginsy, jak wychodzę w krótkich spodenkach (też z powodu tego ewentualnego utkniecia i nocowania ). Niewiele ważą, a dobrze się czuję jak je mam.
Ostatnio zmieniony przez casper 2022-07-28, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-07-21, 11:14   

Zależy jak wysoko chcesz wędrować i w jakie góry? Jeśli np Tatry lub Alpy po szczytach to należy mieć ubiór na wszystkie 4 pory roku (przede wszystkim buty) . Oczywiście prowiant energetyczny i napoje. W Tatrach w środku lata wielokrotnie trafiałem na warunki zimowe i bez raków musiałbym się wycofać. Zabrać też należy dużo rozsądku i zaczynać trasę wcześnie rano żeby dzień był długi... :spoko
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2022-07-21, 14:42   

Zawsze coś ciepłego nawet w lato trzeba mieć w plecaku. Ja na głowie preferuję latem kapelusz, zawsze
to jakaś większa osłona przed słońcem. No i tak jak kolega Mazurek napisał wszystko zależy od tego w które góry się wybierasz, wtedy trzeba odpowiednio dopasować ekwipunek.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***