Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzaje pryszniców w kamperku
Autor Wiadomość
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-02-05, 18:43   

SlawekEwa napisał/a:

Hiob przetłumacz gdzie to leci z tej rurki, bo ja z czasów jak w szkole obowiązkowym był język rosyjski.


Nie mam pojęcia jak oni to mają podłączone - domyślam się, że to może być połączone ze zbiornikiem na szarą wodę.

W końcu to tylko siku, płyn o bardzo ciekawych właściwościach. Moja żona, pielęgniarka, twierdzi, że w razie zranienia się w lesie lepiej ranę obmyć własnym moczem niż "źródlaną wodą", bo w wodzie zawsze są jakieś bakterie i możemy się nabawić zakażenia, a w moczu ich nie ma. Zwierzątka w lesie nie mają ubikacji i nie powodują skażenia środowiska, a przecież taki bizon, czy inny niedźwiedź ma potężny pęcherz. Zatem, myślę, nie ma problemu, by to trafiało do zbiornika na szarą wodę.

Jak to Ewa powiedziała na filmie, lepsze to, niż "pee bottle", a czasem jest taka sytuacja, że naprawdę nie ma dokąd pójść. Zwłaszcza, gdy się jest dziewczyną.

Zobaczę na Amazon czy coś takiego można kupić...

[...]

:shock:


Widzę, że mamy całkiem sporo produktów tego typu. Dla pań, dla panów i unisex. :wyszczerzony: Kilka przykładów:

https://www.amazon.com/gp...le?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.com/NU...id=O0EOK0Y6V9Q8

https://www.amazon.com/Ur...id=O0EOK0Y6V9Q8

https://www.amazon.com/Ma...h_thematic_sspa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2023-02-05, 19:42   

Zwierzątka w lesie nie mają ubikacji i nie powodują skażenia środowiska, a przecież taki bizon, czy inny niedźwiedź ma potężny pęcherz


A czy czasami zwierzęta nie piją tylko wody?
Ludzie to wiem że piwo, colę, soki itp :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-02-05, 19:50   

peja76 napisał/a:
A czy czasami zwierzęta nie piją tylko wody?
Ludzie to wiem że piwo, colę, soki itp :wyszczerzony:


Ja to jestem takie zwierzę, że też piję tylko wodę. :mrgreen: Ale tak na serio, to kłania się tu nasza "pani profesor od biologii" z ogólniaka. Nasz układ wydalniczy nie jest taki prosty, jak prysznic w moim vanie - i do pęcherza z nerek trafia już produkt mocno przetworzony, niezależnie od tego, czy pijemy tylko wodę, czy też trujemy się energetykami i colą. Choć zapewne jak jemy niezdrowo, to i nerki i wątroba i inne organy muszą walczyć z truciznami, utleniaczami, z nadmiarem fruktozy itd, itp i pewnie jakiś wpływ na to, co nasz organizm wydala mieć to musi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-02-05, 19:52   

Trucker Hiob napisał/a:
domyślam się, że to może być połączone ze zbiornikiem na szarą wodę.

No patrz kolega z CT, koneser Hiszpanii i Maroka odkrył, że Francuzi wpadli na taki sam pomysł i sikają pod prysznicem w swoich kamperach. Teraz omija z daleka zbiorowiska kamperów z rejestracją F na "dzikich miejscówkach :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2023-02-06, 10:54   

SlawekEwa napisał/a:
Trucker Hiob napisał/a:
domyślam się, że to może być połączone ze zbiornikiem na szarą wodę.

No patrz kolega z CT, koneser Hiszpanii i Maroka odkrył, że Francuzi wpadli na taki sam pomysł i sikają pod prysznicem w swoich kamperach. Teraz omija z daleka zbiorowiska kamperów z rejestracją F na "dzikich miejscówkach :chytry


Za Wikipedią:
W skład moczu wchodzi:

96% wody
2,5% azotowych produktów przemiany materii (mocznik, kwas moczowy, amoniak)
1,5% soli mineralnych (chlorki, fosforany, węglany)
minimalne ilości innych substancji, np. barwników żółciowych (nadają moczowi kolor, zapach i smak)

Powiedzmy, że EDIT - w tym miejscu było: „sikniesz sobie” a teraz jest »»» siknie sobie człowiek dziennie 2 litry. Tak oto te 4% (niby szkodliwych) powiedzmy w zbiorniku szarej o pojemności 40 l. stanowią 1/500 jego zawartości. Chyba dobrze policzyłem :haha:
I taka ciekawostka jeszcze:
Mocz można przetwarzać na wodę pitną przez destylację, aby przeciwdziałać odwodnieniu. Odbywa się to na przykład na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), aby móc zaopatrzyć astronautów w kosmosie w wystarczającą ilość wody pitnej. :spoko [/u]
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Ostatnio zmieniony przez Spax 2023-02-07, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-06, 11:05   

poprzedni prezydent Brazylii apelował w ramach oszczędności wody, aby właśnie sikać pod prysznicem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-02-06, 15:07   

Spax napisał/a:
Powiedzmy, że sikniesz sobie dziennie

a dlaczego to ja mam sikać do szarej, mam nowy porządny kibelek Thetforda, sikaj sobie sam jak coś nie tak z :wc:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mierzejski 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 17 Sie 2022
Piwa: 11/4
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2023-02-07, 02:50   

decumanus napisał/a:
Należy systemowo piętnować nawet mgliste pomysły nie posiadania pełnowymiarowej łazienki.
MOIM SKROMNYM ZDANIEM.
R


Ej! ;-)

Ja własnie powolutku buduję (jestem na etapie ogarniania bazy, ale plany już mam skrystalizowane) i nie będę miał pełnowymiarowej łazienki. Szkoda mi miejsca na coś, gdzie się spędza może 1% czasu. U mnie prysznic i kibel będą schowane i odsłaniane w razie potrzeby tylko.

Że nie będzie ścianek? Kamper jest dla nas dwojga, my się już na golasa widzieliśmy :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2023-02-07, 10:22   

SlawekEwa napisał/a:
a dlaczego to ja mam sikać do szarej

Oj tam, oj tam - poprawiłem :-P
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-02-07, 11:01   

A czy to nie jest tak, że latem po dwóch dniach szara woda ostro capi? To po kilku godzinach w ciepłym zbiorniku z resztkami poprzednich "kąpieli" zostaje wzbogacona jak borowina;) i nie nadaje się zbyt dobrze do powtórnego użytku bez osmozy lub podobnych kłopotliwych zabiegów. Jasne można czystą wodę nawet łatwiej uzyskać z powietrza ale czy o to chodzi podczas kamperowania by usługiwać oczyszczalni ścieków?
:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-02-08, 02:25   

Skwarek napisał/a:
A czy to nie jest tak, że latem po dwóch dniach szara woda ostro capi? To po kilku godzinach w ciepłym zbiorniku z resztkami poprzednich "kąpieli" zostaje wzbogacona jak borowina;) i nie nadaje się zbyt dobrze do powtórnego użytku bez osmozy lub podobnych kłopotliwych zabiegów...


Gdzieś tam wcześniej podlinkowałem film, na którym jacyś ludzie testowali wodę w swoim prysznicu o zamkniętym obiegu. Wkleję go jeszcze raz. Ich prysznic jest inny niż mój - używają tej samej wody do kilkukrotnej kąpieli. Na końcu filmu mówią, że kąpią się sześć razy w tej samej wodzie.

Moim zdaniem to jest zbyt skomplikowany układ, dlatego nasz prysznic nie ma żadnego zbiornika - czysta woda, zamknięty obieg, a po kąpieli woda wylewana jest po prostu na zewnątrz. Jeśli w miejscu, gdzie parkujemy, nie wolno, czy nie wypada tego zrobić, woda jest wylana do butli, podłożonej pod rurkę wylewu pod autem. To tylko ok. dwa litry, lub cztery, gdy użyjemy do płukania nowej, czystej wody.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***