Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio FM słabo odbiera stacje radiowe podczas jazdy.
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-02-25, 10:02   

joko napisał/a:
Radio FM w samochodzie to sprzęt z tej samej grupy co odtwarzacz kasetowy czy CD :-P
Szkoda czasu na szukanie powodu jego nie działania .
Radio internetowe daje lepszą jakość , większy wybór i możliwość słuchania nawet w dalekiej zagranicznej trasie
...

FM to również DAB+ które jakością brzmienia wyrywa z kapci, natomiast internetowa Trójka... no nie da się słuchać, okrojona nędza brzmieniowa :-/
Internet w Niemczech na autobahnie w porównaniu do Polski praktycznie nie istnieje, oni są 100 lat za Polską jeśli chodzi o tą "łączność" w trasie.
No ale nie rozkminiamy tu "jakie radio" lepsze, tylko tytuł i problem założyciela tematu :bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-25, 15:37   

Miałem ten sam problem. Czego nie próbowałem i nie robiłem. W końcu jestem krótkofalowcem! Dopiero jak kolejna wymiana radia nie pomogła dotarła do mnie oczywista oczywistość!!! Po cholerę mi jakieś staroświeckie FM skoro jest internet!!! wgrałem odpowiednie aplikacje i mam co tylko mi się marzy! Łącznie ze stacjami country z USA, które uwielbiam!!! A jak żona czy wnuk się nudzi to se puszcza na ekran kabarety z YT. Po co mi jakieś tam FM ??? Jednocześnie mam odsłuch z navi na głośnikach radia a jak chce widok mamy to wystarczy kliknąć!!! Trzeba mi było stracić kilka stówek by zmądrzeć - czego życzę również autorowi posta. PS. U mnie winna jest alkowa. Wystawienie anteny poza obrys alkowy - FM jak DAB!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/123
Skąd: Bawaria

Wysłany: 2023-02-25, 19:55   

Socale napisał/a:
Internet w Niemczech na autobahnie w porównaniu do Polski praktycznie nie istnieje, oni są 100 lat za Polską jeśli chodzi o tą "łączność" w trasie.
pełna zgoda, internet poza większymi aglomeracjami jest do :dupa
Natomiast DAB/DAB+ do wyboru do koloru, tego mi brakuje gdy jestem w Polsce.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mumers 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Kamper LMC 2003 Fiat Ducato 2,0TD
Dołączył: 06 Sty 2019
Piwa: 1/3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2023-02-25, 23:48   

lechd napisał/a:
te radio internetowe to dobry pomysł, a czy wiecie ile MB danych pobiera ?


To zależy od jakości, standardowo jest to 128 kbps co daje ok. 58 MB na godzinę. 64kbs daje 28,8MB na godzinę, także trzeba sobie policzyć w zależności jak długo planujesz słuchać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-26, 00:39   

Pytanie jeszcze do czego kto używa radia ?
Jak do słuchania wiadomości czy jakichś audycji słownych , to tym bardziej radio internetowe ma większy sens ..... zwłaszcza za granicą ..... no chyba że ktoś lubi po niemiecku ....... albo węgiersku :-P
Jak do słuchania muzyki .... to już w ogóle bez sensu . Zamiast słuchać tego co lubi redaktor prowadzący , albo co jest aktualnie "top" , wolę zapuścić swoją listę w Spotify.

W wielu nowych samochodach radia FM już nie uraczy (nawet w opcji).
Teraz standardem staje sie Android Automotive (nie mylić z Android Auto) w którym do uruchomienia radia internetowego , Spotify, Youtube , Netflix, czy wielu innych mediów nie potrzeba nawet smartfona (aplikacje instaluje i uruchamia się bezpośrednio w samochodowym systemie infotainment ).
Radio FM za chwilę skończy tak jak TV naziemna , czyli jako przestarzała alternatywa dla nielicznych, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą korzystać z nowszych rozwiązań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-26, 00:46   

Socale napisał/a:
natomiast internetowa Trójka... no nie da się słuchać, okrojona nędza brzmieniowa :-/


Trójki to nie da sie teraz słuchać nawet w DAB :-P
Tej muzyki, którą puszczano kiedyś w trójce można sobie posłuchać w Spotify ..... i to tego i wtedy kiedy chcemy...... a nie kiedy chce tego redaktor muzyczny :spoko
Tutaj Koledzy mają problem z odbiorem w ogóle jako takim .... a Ty Wojtku mówisz o jakości :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***