Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błękitny Fiat Ducato 3.0 L4H2 do przebudowy
Autor Wiadomość
kubas72 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2021
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-06, 23:26   

emicargo napisał/a:


Ściana grodziowa nie traci homologacji po wymontowaniu okna. W sprawie ważenia, diagnosta nie ma racji. Nie zmieniasz przeznaczenia pojazdu więc przeglądy wykonujesz tak jak do tej pory.
Czyli dla samochodu ciężarowego (dostawczego). To co masz w przestrzeni ładunkowej nie powinno interesować diagnosty. Warunkiem jest zostawienie oryginalnej ściany grodziowej.

Grodź chcę pozostawić ale okno nie grzeszy urodą dlatego chcę je wywalić. Opinia diagnosty trochę mnie osłabiła. Dzięki za info.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubas72 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2021
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-07, 00:02   

Cześć, w moim systemie podgrzewania wody i ogrzewania podłogowego zastosowałem elektrozawór z BMW i działa tak jak się spodziewałem. Bez napięcia obie nitki są otwarte. Płyn z webasto ogrzewa dwa obiegi. Problem jest w długości obiegów. Podgrzanie wody to ok 2 Mb, ogrzewanie podłogowe to ok 35 Mb. Jak podaję napięcie zamyka grodź na wymiennik płytowy lub na podłogówkę. Nie wiem jak połączyć elektrozawór z webasto aby sprawnie kierować gorący czynnik tam gdzie jest potrzebny. W chłodne dni przy pracy ogrzewania podłogowego wystarczyłoby pewnie zwolnić grodź na wymiennik i mam ciepłą wodę ( ale to by oznaczało stałe podawanie napięciami aż do otwarcia grodzi). W lecie chciałbym mieć tylko ciepłą wodę bez niepotrzebnego podgrzewania podłogi. Czy ktoś wie jak to pogodzić? :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emicargo 
doświadczony pisarz


Dołączył: 13 Maj 2012
Piwa: 4/2
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 2022-12-07, 08:16   

Gdybyś buł w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. zapraszam - podaruję ci ścianę grodziową bez okna. :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubas72 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2021
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-07, 08:41   

Już zabrałem się za zabudowę grodzi ale dziękuję za ofertę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubas72 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2021
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-04-23, 21:20   

Pozdrawiam forumowiczów. Ostatni czas nie były dla mnie łaskawy a i praca dokuczała, dlatego nie mogłem się pochwalić postępami. Mimo wszystko nie przespałem zimy. Ociepliłem grodź i okleiłem laminatem. Wykonałem sofkę, którą mogę rozłożyć jako dodatkowe spanie o szer 110 m. W sofie zamontowałem wysuwany stolik o wymiarach 100 x 32. Myślę o jego poszerzeniu w takim starym stylu (stół rozkładany) oraz sporą szufladę. Na razie szukam inspiracji. Podpora pod stół główny z podestem również wykonałem. Zastosowałem nogę Logan. Przygotowałem formatki do szafek górnych ze sklejki i po oklejeniu laminatem mam lekkie banany. Czy ktoś poradzi jak sobie poradził z tym zjawiskiem? Po uzupełnieniu środków chcę albo wzmocnić formatki po lewej stronie dodatkowymi listewkami albo przyklejeniem laminatu. Nie wiem co może temu zaradzić. Tym bardzie, że wykonałem również dwie półki w tej technice dodając poprzeczki o wys 2,5 cm aby ograniczyć wypadanie rzeczy z półek i one również lekko są wygięte.

IMG_1201.jpeg
Plik ściągnięto 716 raz(y) 92,27 KB

IMG_1199.jpeg
Plik ściągnięto 716 raz(y) 82,41 KB

IMG_0970.jpeg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 309,21 KB

IMG_1200.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 235,47 KB

IMG_1202.jpeg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 301,71 KB

IMG_1203.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 406,22 KB

IMG_1158.jpeg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 250,7 KB

IMG_1194.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 173,2 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubas72 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2021
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-07-31, 23:15   

Sezon w pełni to i korzystam ze słońca. Jak mam czas to pracuję przy projekcie, na bekendy :szeroki_usmiech wyjeżdżam za miasto. Van nie jest jeszcze gotowy ale i takim się cieszę. Gotuję na indukcji (fotowoltaika prawie 800 W) prądu styka, podpiąłem wodę z pompą 1.2 Bara. I tutaj mam zagwostkę. Trochę słabe ciśnienie. W tym tygodniu sprawdzę, czy da się wykąpać. Ciepła woda z wymiennika płytowego. Lodówka na 230 V i tutaj nie widzę problemu. Przygotowałem takie box-y na rowery. Też do testów.

IMG_1473.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 384,97 KB

IMG_1511.jpeg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 369,21 KB

IMG_1445.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 345,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***