Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperowanie na pełen etat że stałą pracą
Autor Wiadomość
Staniek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Wrz 2023
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-09-06, 21:54   Kamperowanie na pełen etat że stałą pracą

Witam wszystkich, po dłuższym zastanowieniu, chciałbym spróbować swoich sił w kamperowanie, jednak nie wystrczy mi wyjechać na weekend czy nawet miesiąc, marzy mi się zamieszkać w kamperze na stałe, czy jest ktoś kto postanowił zrobić taki odważny krok, lub zna kogoś kto próbował? Wszelkie wskazówki będą cenne, z Dory dzięki !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-09-07, 09:27   

moim zdaniem wszystko co w nadmiarze przestaje być zabawne.

gdybyśmy nie mieli zimy czy docenilibyśmy uroki upałów?
a gdyby nie było lata czy cieszylibyśmy się śniegiem?

wyjazd jest fajny, bo jest odskocznią od codzienności, między innymi od pracy.
dla mnie pracowanie w kamperze to zaprzeczenie turystyki.
podróż to przygotowanie, wyjazd, powrót.

jeżeli wyjazd staje się codziennością, to dla mnie po jakimś czasie by spowszedniał i nie miałbym z niego żadnej radochy.

w kamperze wszystko jest inne, poza tym my staramy się w czasie wyjazdu być bez TV, radia itp.
bo jeżeli w kamperze mam mieć jak w domu, to po co wyjeżdżać?

jednak po jakimś czasie człowiek zaczyna tęsknić do normalnego domu i zwykłego życia.

no ale każdy jest inny.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-09-07, 19:07   

Po pierwsze musisz jeździć kamperem i sam się przekonać jak długo wytrzymasz i zaakceptować wszelkie niewygodności. Przy takich długich wyjazdach / a szczególnie zimowych gdzie dochodzi siedzenie w kamperze przez dużą cześć dnia/ okazuje się że powierzchnia jakby się kurczy. Ten problem mniej dotyka latem. W kamperze zdobywasz wodę, wyprowadzasz kota, szukasz miejscówki, robisz pranie, itd. W domu nie masz tych problemów bo dzieje się to bez Twojego zaangażowania. Ludzie pracują w kamperach zdalnie ale to staje się trochę stylem życia który nie każdy zaakceptuje/ ograniczenia/.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kompi 
zaawansowany

Dołączył: 06 Lut 2016
Piwa: 7/11
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2023-09-07, 20:20   

Wskazówki....
Na jakim etapie jesteś? Masz kampera? może wynajmowałeś? Ile czasu obecnie spędzasz w kamperze? Jesteś emerytem czy może dopiero się uczysz i masz takie marzenie.
Bez jakiegokolwiek info trudno dać jakieś sensowne wskazówki oprócz takiej: spełniaj swoje marzenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-09-07, 21:38   

Cyryl napisał/a:
moim zdaniem wszystko co w nadmiarze przestaje być zabawne.



Mam podobne podejście do tego tematu i wydaje mi się , że raczej większość właścicieli kamperów też tak ma. Gdyby było inaczej to odsetek tych, którzy rzeczywiście w kamperze mieszkają w stosunku do tych , którzy nimi jeżdżą tylko na wycieczki byłby większy.
W samym fakcie prowadzenia takiego życia nie widzę nic złego (wręcz przeciwnie), ale jak każdy, który kamperem już trochę pojeździł , jestem świadomy, że wymaga to pewnych predyspozycji , a przede wszystkim wielkiej pasji, która będzie silniejsza od wszystkich przeciwności.
Prawda jest taka że wielu ma takie pomysły i wielu by chciało , ale ostatecznie po rozeznaniu tematu robią to nieliczni.
Jak poczytasz forum to znajdziesz tu kilka osób , które prowadzą takie życie . Szukaj głównie tego co pisze Toscaner. On żyje i pracuje w kamperze "na pełny etat" od wielu lat i w temacie vanlife ma wiedzę większą od nas wszystkich tutaj razem wziętych :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-08, 23:18   

joko napisał/a:
Cyryl napisał/a:
moim zdaniem wszystko co w nadmiarze przestaje być zabawne.



. Szukaj głównie tego co pisze Toscaner. On żyje i pracuje w kamperze "na pełny etat" od wielu lat i w temacie vanlife ma wiedzę większą od nas wszystkich tutaj razem wziętych :spoko


Co za tajemną wiedzę ma nasz forumowicz, coś tam wie niezaprzeczalnie no ale nie demonizujmy, może się okazać że żyje w blaszaku nie z pasji a przymusu życie tak pokierowało,
Nie żebym go bardzo lubiał, nie widzę w tym stylu jak dla mnie fanu a raczej bezsens udowadnianie czegoś na siłę i walkę z wiatrakami, :mrgreen: tak ma tak wybrał, sporo wyważania otwartych drzwi
:szeroki_usmiech :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bogdaj 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Lip 2023
Piwa: 1/5
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2023-09-09, 06:05   

Aż mi się przypomniało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2023-09-09, 19:33   Re: Kamperowanie na pełen etat że stałą pracą

Staniek napisał/a:
Witam wszystkich, po dłuższym zastanowieniu, chciałbym spróbować swoich sił w kamperowanie, jednak nie wystrczy mi wyjechać na weekend czy nawet miesiąc, marzy mi się zamieszkać w kamperze na stałe, czy jest ktoś kto postanowił zrobić taki odważny krok, lub zna kogoś kto próbował? Wszelkie wskazówki będą cenne, z Dory dzięki !!!


Może film Vincenta trochę ci podpowie. Rozmowa z Czechem.

_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-09-11, 16:02   

joko napisał/a:
...Jak poczytasz forum to znajdziesz tu kilka osób , które prowadzą takie życie . Szukaj głównie tego co pisze Toscaner. On żyje i pracuje w kamperze "na pełny etat" od wielu lat i w temacie vanlife ma wiedzę większą od nas wszystkich tutaj razem wziętych :spoko


ja napisałem: "moim zdaniem".

trudno, abym przedstawiał zdanie innych.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***