Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Autostar 425 - panel w szoferce
Autor Wiadomość
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-20, 12:26   Autostar 425 - panel w szoferce

Hej

Czy ktoś może miał coś podobnego u siebie, bo nie wiem do czego służą dwa włączniki po prawej stronie, oznaczone 1 i 2. Dwa pierwsze to oświetlenie salonu i łazienki, ale nie mam pojęcia, do czego są te pozostałe. Niestety instalacja jest dość mocno pozmieniana i pod podwoziem wisi pajęczyna, część kabli już wywaliłem, bo nigdzie nie prowadziły :-) Jakbym miał zgadywać to może to ogrzewanie (było wodne, gazowe) i coś jeszcze. Do pompy wody mam pstryczek na innym panelu w kuchni.

20231219_174411 (Niestandardowy).jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 395,89 KB

20231219_174416 (Niestandardowy).jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 404,01 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 12/20
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2023-12-20, 13:06   

Sprawdź ogólnie gniazdka i odbiorniki 12V (piecyk, kuchenka, gniazda). Z tego co zauważyłem to w ten sposób oznaczane na panelach są obwody 12V inne niż oświetlenie.

Włącz wszystkie możliwe odbiorniki i podłącz coś do gniazdek. Wyłączaj przełącznik i patrz co się wyłączyło, a co nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-20, 14:25   

No właśnie chodzi o to, że nie bardzo mam co sprawdzać :-) Wszystko działa mi bez tych włączników, bo pewnie było to poprzerabiane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-12-20, 14:52   

Jeżeli nie ma nad tymi przyciskami żadnych ikonek a jedynie cyferki to być może są to jakieś włączniki rezerwowe do których można podpiąć co się chce. Gdyby one sterowały fabrycznie jakimiś konkretnymi funkcjami to sądzę, że byłyby oznaczone. Zwłaszcza że, tak jak piszesz, wszystko działa bez nich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-20, 15:05   

Może tak być :-) Mam takie ksero z instrukcji do samochodu, gdzie są różne wersje tych paneli i opisane jest to jaki "dodatkowe obwody" czy jakoś tak. :-) Muszę to odkręcić i zobaczyć, czy w ogóle idą do tego jakieś kable. Jak już są to warto by było je wykorzystać zamiast dodawać nowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2023-12-20, 22:09   

1 załączał przycisk od spuszczania kibelka,2 nie pamiętam,chyba gniazda w tylnej części kampera,w każdym razie podawało prąd,te całkiem po lewej do ustawiania godziny i budzika i powinieneś mieć jeszcze do podglądu stanu i ładowania akumulatora,te nad kuchnią,to pompa wody,wentylator i oświetlenie kuchni i wskaźnik napełnienia zbiorników z brudną i czystą wodą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-21, 09:16   

daro35 napisał/a:
1 załączał przycisk od spuszczania kibelka,2 nie pamiętam,chyba gniazda w tylnej części kampera,w każdym razie podawało prąd,te całkiem po lewej do ustawiania godziny i budzika i powinieneś mieć jeszcze do podglądu stanu i ładowania akumulatora,te nad kuchnią,to pompa wody,wentylator i oświetlenie kuchni i wskaźnik napełnienia zbiorników z brudną i czystą wodą.


Wczoraj sprawdzałem zasilanie kotła alde, ale to nie to. Faktycznie zapomniałem o kibelku, bo jakoś podświadomie, kojarzyłem to z obwodem z pompy, sprawdzę.
Jakie gniazda masz na myśli, 230v ? W sumie to mam tylko gniazdo w kuchni, obok tego panelu od pompy, wentylatora i oświetlenia podszafkowego, te działają .
Podgląd napięć na akumulatorach też działa i chyba jest tam jakiś alarm niskiego napięcia, ale nie sprawdzałem jeszcze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2023-12-21, 15:43   

Zadzwoń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-12-21, 17:11   

Po pierwsze zadzwoń tak jak proponuje Daro. Jeżeli instalacja była wielokrotnie przebudowywana to nie masz wyjścia musisz sam sprawdzić jak przebiegają główne linie alternator akumulatory / te są pewnie oryginalne / ładowarka 230 v akumulator oraz panel sterowania. Zapewne ktoś przebudowywał sieć. Co tam wykombinował i co czym zasilał to już tylko wcześniejszy właściciel wie. Pomocne mogą być bezpieczniki energobloku które zamykają poszczególne obwody. Musisz to wszystko przetestować zanim zaczniesz używać. Istotna jest także sygnalizacja stanu akumulatora. Jeśli nie ma to przy kwasach można założyć miernik napięcia- będziesz wiedział jaki jest stan akumulatorów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***