Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie webasto montaż pod podłogą
Autor Wiadomość
artur3373 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Wilk
Dołączył: 25 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2024-03-12, 11:15   Chińskie webasto montaż pod podłogą

Wczoraj zamontowałem chińskie webasto (380zł z przesyłką), w zestawie jest wszystko co jest potrzebne do zamontowania.
Zamontowałem pod podłogą ponieważ szkoda mi było miejsca w schowku pod siedzeniem. Wcześniej pod podłogą miałem w tym miejscu zamontowany nadmuch zimnego powietrza z pod podłogi (do którego będę mógł wrócić w każdej chwili, odepnę rurę nadmuchową i przykręcę dmuchawę). Zdemontowałem dmuchawę i w to miejsce wpiłem się z webastem, nadmuch z webasta jest wpięty w rozprowadzenie nadmuchu ciepłego powietrza. Webasta będę używał tylko podczas jazdy do ogrzewania części mieszkalnej. W komplecie jest 10l zbiornik na ropę, dla mnie jest za duży, nie mam gdzie go zamontować, albo założę jakiś mniejszy pod podłogą albo wepnę się do układu paliwowego, jeszcze nie podjąłem decyzji.

IMG_20240308_124800.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,44 MB

IMG_20210531_174644.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,69 MB

IMG_20240311_162640.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1009,35 KB

IMG_20240311_170850.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,38 MB

IMG_20240311_171918.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 883,49 KB

IMG_20210531_175148.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 941,48 KB

IMG_20240311_171745.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 997,94 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-03-12, 12:35   

artur3373 napisał/a:
chińskie webasto (380zł z przesyłką), w zestawie jest wszystko co jest potrzebne do zamontowania.

Możesz dać info gdzie takie nabyć drogą kupna ? :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-03-12, 12:44   

Ja kupiłem za 400, to jest w miarę normalna cena. Szukaj na OLX na przykład, na Allegro będą droższe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2024-03-12, 12:46   

SlawekEwa napisał/a:
Możesz dać info gdzie takie nabyć drogą kupna ?
cena obecnie zacna, ale do 500 zl,. to jest od ręki na całym Alliexpresie i połowie Alledrogo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artur3373 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Wilk
Dołączył: 25 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2024-03-12, 13:00   

Allegro, 389zł
https://allegro.pl/oferta/ogrzewanie-postojowe-nagrzewnica-12v-5-8kw-diesel-z-tlumikiem-14180121059

p.s.
muszę Wam się do czegoś przyznać, mam je za 29zł
1. kupiłem za 361zł + przesyłka 29zł
2. podczas uruchomienia wyskakiwał błąd E8 i był wyciek paliwa
3. opisałem sprzedawcy problem, zaproponował 280zł na naprawę
4. odmówiłem, nie miałem pewności ile wyjdzie naprawa, chciałem zwrócić, odzyskać pieniądze i kupić dobre.
5. Sprzedawca zwrócił 360zł i nie chciał zwrotu
6. to rozebrałem, naprawiłem i mam za 29zł

problemem było niedokładne wspawanie rurki do palnika, ciśnienie paliwa było za niskie i wyskakiwał błąd E08, dodatkowo był wyciek



można je zamontowań na boku, ale tylko w pozycji gdzie zasilanie paliwem jest na górze, poniżej zdjęcie gdzie zamontowałem najpierw na boku ale zasilanie było poniżej wylotu i wlotu spalin i powietrza. Wtedy nie działało prawidłowo. Jak będzie mi się chciało to zmienię sposób montażu bo trochę te rurki wystające mnie denerwują. Na razie po testuję i zobaczę jak się sprawuje.

IMG_20240311_131320.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,17 MB

IMG_20240306_190908.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 930,82 KB

IMG_20240306_191121.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 742,35 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2024-03-12, 13:38   

Cytat:
Webasta będę używał tylko podczas jazdy

Przy takim montażu i użytkowaniu po pierwszej trasie cały kamper do sprzątania.
Pod autem w czasie jazdy jest przecież burza pyłowa, będziesz ten pył zasysał do wnętrza. Na wlocie musiałby być filtr powietrza jak do silnika. To akurat nie problem a i połączenie z webastem banalne.
Te webasta są raczej przeznaczone do wnętrza, przemyśl to jeszcze.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artur3373 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Wilk
Dołączył: 25 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2024-03-12, 13:49   

W praktyce się okaże, webasto będzie używane sporadycznie zimą. U mnie w tym miejscu miałem wcześniej zamontowany wentylator, który dmuchał zimnym powietrzem. Używałem go bardzo często podczas jazdy latem, nie zaobserwowałem żadnego brudu, a wentylator zawsze chodził na maksymalnych obrotach.

p.s.
Jeżeli ktoś korzysta z przedsionka to dzięki zamontowaniu webasta na zewnątrz może sobie ogrzewać przedsionek nim, wystarczy kupić sobie dłuższy przewód powietrzny i ogrzewanie przedsionka gotowe.
Ostatnio zmieniony przez artur3373 2024-03-13, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-03-12, 13:57   

Ja u siebie też zamontowałem pod podłogą, ale dałem mu obudowę z blachy i powietrze zaciągam dodatkową rurką z wnętrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2024-03-12, 15:10   

artur3373 napisał/a:
W praktyce się okaże, webasto będzie używane sporadycznie zimą. U mnie w tym miejscu miałem wcześniej zamontowany wentylator, który dmuchał zimnym powietrzem. Używałem go bardzo często podczas jazdy latem, nie zaobserwowałem żadnego brudu, a wentylator zawsze chodził na maksymalnych obrotach.



ale jak będziesz brał powietrze ze środka to szybciej nagrzejesz :)
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-03-12, 17:49   

artur3373 napisał/a:
Allegro, 389zł

Dzięki serdeczne za info :pifko
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2024-03-13, 22:02   

Dodam jeszcze, że tak odsłonięte webasto zostanie przy pierwszych opadach zalane wodą w czasie jazdy i go w ogóle nie odpalisz. Zerknij na YouTube na relację "Korsira" z czyszczenia webasta po zalaniu, a było dość solidnie zabezpieczone po wcześniejszych przygodach właściciela T4 "Odyna".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artur3373 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato Wilk
Dołączył: 25 Mar 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2024-03-14, 07:12   

U mnie w tym miejscu gdzie mam zamontowane webasto nie występują opady i zabrudzenia, miałem tam dokładnie w tym samym miejscu zamontowany wentylator do nadmuchu zimnego powietrza. Przez 4 lata użytkowania wentylatora nic złego się nie wydarzyło, nie zalało i nie zabrudziło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2024-03-14, 07:39   

1 - jak kogo stać to może se taki zamontowane chinabasta wymieniać co i rusz, kto bogatemu zabroni, tym bardziej, że taniocha. Kurz, woda to nie są ulubieni kumple tego urządzenia, ale eksperymentować można.
2 - pobór powietrza z pod auta i wtłaczanie go do kabiny to
utrata zdrowia lub życia jeśli pod tym autem będą również spaliny, bądź z tego chinabasto, bądź silnikowe, bądź auta z pracującym silnikiem stojącego w pobliżu.
3 - sposób montażu wydechu... hmy, internety są pełne zdjęć zapranych nagarem palników, zatkanych wydechów i innych skutków wynikających z prowadzeniem wydechu do góry. Być może to złe ludzkie języki działające na zlecenie WEBASTO czy innego EBERSPREHERA i anty reklama i fatamrugana czyli oszustwo optyczne (tu fotomontaż jaki) tych chinczyków.
A może jednak fakt?

Nie to, ze mam ochotę wchodzić z monterem, autorem wątku, w polemikę, każdy swój rozum ma i robi jak "umi" albo jak mu się wydaje, że potrafi. Daleki jestem od krytyki ludzkich pomysłów i ludzkiej pracy (szczególnie gdy efekty tej/takiej pracy w żaden sposób mnie nie dotykają/obciążają).
Zatem bez urazy, to nie krytyka. Wyłącznie wyrażenie własnej (przecież prawdopodobne, że błędnej) opinii
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-03-14, 08:33   

wlodo napisał/a:
Cytat:
Webasta będę używał tylko podczas jazdy

Przy takim montażu i użytkowaniu po pierwszej trasie cały kamper do sprzątania.
Pod autem w czasie jazdy jest przecież burza pyłowa, będziesz ten pył zasysał do wnętrza. Na wlocie musiałby być filtr powietrza jak do silnika. To akurat nie problem a i połączenie z webastem banalne.
Te webasta są raczej przeznaczone do wnętrza, przemyśl to jeszcze.


w niektórych mercedesach, Volvo i MAN-ach podobne ogrzewanie zasysa powietrze pod nogami pasażera.
mimo, że rzadko jeździ się w podwójnej obsadzie, pyłu jest tyle, że zapycha się kratka wlotowa, zacierają łożyska.
nie widziałem zamontowania podobnego ogrzewania poza nadwoziem (bez dodatkowej zabudowy) i raczej nieprzeznaczone jest do eksploatacji zewnętrznej, a pod podłogą, tak jak kolega wspomniał, jest to najbardziej dewastujące miejsce w samochodzie gdzie można cokolwiek umieścić.

jako że to urządzenie zbudowane prawdopodobnie na wzór Webasto lub Eberspächer (z jakimi miałem do czynienia) nie ma zabezpieczeń przeciw wodzie, a ma tam sterujący układ elektroniczny, potraktowane szprycą podczas jazdy w deszczu, skazujesz z góry na uszkodzenie.

to jakbyś umieścił w tym miejscu radio samochodowe - długo nie pogra.

tutaj masz pokazane podobne ogrzewanie pod podłogą kabiny Volvo (0,45 - 1,38), ale całkowicie zabudowane, może poszukaj w sieci takiej obudowy?



tu masz telefon do gościa zajmującego się ogrzewaniami, korzystam z jego usług od ponad 30 lat, jest najlepszy we Wrocławiu i zawsze chętny do porad, popytaj fachowca.


Andrzej Sakowicz 601 748 306
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-04-24, 00:27   

Ja też dałem webasto pod podłogę z powodu braku miejsca. Zasys powietrza do spalania wyposażyłem w filtr gąbkowy. Ssanie webasta spod zabudowy lodówki wewnątrz wozu. Nawiew rurami rozprowadzonymi pod podwoziem i potem przejście do kabiny w 2 miejscach.
Na razie się sprawdza. Na pewno jest ciszej niż by było wewnątrz.
Samo webasto osłonięte ekranami od wody i bezpośredniego pyłu.
Teraz bym dał obudowę bo widziałem u kogoś że idealnie pasuje chyba to
https://allegro.pl/oferta/skrzynka-narzedziowa-okragla-metalowa-ursus-c-360-14329824289?fromVariant=14329824289

duca38.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 590,09 KB

duca54.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 488,26 KB

duca82.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 291,64 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***