Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-22, 20:08   

Mimo wszystko, czułbym się spokojniej gdybym miał przy sobie zapasowe w dalekiej podróży :mrgreen:
Kilku kolegów miało wymieniane, może podajcie te numery, pewnie są podane w fakturze lub na zleceniu, porównajmy czy to był jeden numer katalogowy do wszystkich Ford 170KM automat?
Podajcie z faktur te numery katalogowe, chyba nie jest to info tajna :szeroki_usmiech

Jeśli nie wykorzystam to sprzedam dalej, towar raczej nie jest szybko psujący się
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-03-22, 22:57   

Pojedź do autoryzowanego serwisu chociażby na wymianę oleju to sprawdzą czy jest lub była akcja nawrotowa na wymianę wtrysków w Twoim aucie.Jest konieczność wyjęcia i sprawdzenia numeru katalogowego.
Nie zawracaj sobie głowy wożeniem "na zapas" wtryskiwaczy, bo nie wystarczy tylko wymienić ale trzeba jeszcze je zaprogramować. Takiej naprawy nie przeprowadzisz na plaży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-03-22, 23:09   

Uważam podobnie. Od czwartej wymiany zrobiłem już 40 tys . Nawet nie myślałem aby kupować jako części zamienne bo kto i gdzie to wymieni ??? Przecież trzeba komputer itd itd. Niestety w moim serwisie nie podawali jakie serie zakładali 3 razy a jaka jest założona na końcu. Masz nowego kampera i w tym czasie już nie było problemu z wtryskiwaczami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-23, 09:36   

Jurek Jurecki napisał/a:
Mimo wszystko, czułbym się spokojniej gdybym miał przy sobie zapasowe w dalekiej podróży :mrgreen:
Kilku kolegów miało wymieniane, może podajcie te numery, pewnie są podane w fakturze lub na zleceniu, porównajmy czy to był jeden numer katalogowy do wszystkich Ford 170KM automat?
Podajcie z faktur te numery katalogowe, chyba nie jest to info tajna :szeroki_usmiech

Jeśli nie wykorzystam to sprzedam dalej, towar raczej nie jest szybko psujący się




Przecież masz gwarancję to co się stresujesz, nawet jak się po dwóch latach gwarancja skończy to idzie przedłużyć o następny rok, koszt przedłużenia 350zł i tak wsumie do pięcu lat :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-23, 13:42   

W jaki sposób przedłużyć gwarancję o rok za 350,-pln, żeby obejmowała wtryskiwacze? chyba jakieś ubezpieczenie? podaj szczegóły i nazwy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-23, 15:35   

Jurek Jurecki napisał/a:
W jaki sposób przedłużyć gwarancję o rok za 350,-pln, żeby obejmowała wtryskiwacze? chyba jakieś ubezpieczenie? podaj szczegóły i nazwy




Gwarancję przedłużasz w servisie, najlepiej przy przeglądzie, wymiana oleju..... Jak nie będziesz robił przy przeglądzie to masz dodatkową opłatę za sprawdzenie auta 500zł plus 350zł przedłużenie gwarancji. Takie informację dostałem w servisie, Ja napewno przy końcu gwarancji to tak zrobię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2024-03-23, 19:24   

Jak sprowadziłem mojego z D to podjechałem do autoryzowanego serwisu w Gdyni bo auto miało rok. Mi powiedzieli, że dokupić gwarancję można tylko zaraz po zakupie. Wezwali mnie na akcje serwisową, sprawdzili wtryski i niby są ok. Przebiegu wówczas miałem 9tyś teraz mam 33tyś. Olej co rok lub 10tyś i tylko Millers XF Premium C2 ECO 0w30.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-03-23, 20:18   

peja76 napisał/a:
Jurek Jurecki napisał/a:
W jaki sposób przedłużyć gwarancję o rok za 350,-pln, żeby obejmowała wtryskiwacze? chyba jakieś ubezpieczenie? podaj szczegóły i nazwy




Gwarancję przedłużasz w servisie, najlepiej przy przeglądzie, wymiana oleju..... Jak nie będziesz robił przy przeglądzie to masz dodatkową opłatę za sprawdzenie auta 500zł plus 350zł przedłużenie gwarancji. Takie informację dostałem w servisie, Ja napewno przy końcu gwarancji to tak zrobię.


No tak to działa, ale tylko w przypadku kupienia podwozia w polskiej sieci dealerskiej. Nasze są kupione albo we Włoszech, Francji lub innych krajach, czyli tam gdzie robiona jest zabudowa. Ja mam przedłużoną gwarancję do 5-u lat i chyb 150 tys. km, ale musiałem to zrobić u dealera kamperów u którego kampera kupowałem i kosztowało to o ile się nie mylę około 1500 EUR.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-23, 20:39   

rjas napisał/a:
peja76 napisał/a:
Jurek Jurecki napisał/a:
W jaki sposób przedłużyć gwarancję o rok za 350,-pln, żeby obejmowała wtryskiwacze? chyba jakieś ubezpieczenie? podaj szczegóły i nazwy




Gwarancję przedłużasz w servisie, najlepiej przy przeglądzie, wymiana oleju..... Jak nie będziesz robił przy przeglądzie to masz dodatkową opłatę za sprawdzenie auta 500zł plus 350zł przedłużenie gwarancji. Takie informację dostałem w servisie, Ja napewno przy końcu gwarancji to tak zrobię.


No tak to działa, ale tylko w przypadku kupienia podwozia w polskiej sieci dealerskiej. Nasze są kupione albo we Włoszech, Francji lub innych krajach, czyli tam gdzie robiona jest zabudowa. Ja mam przedłużoną gwarancję do 5-u lat i chyb 150 tys. km, ale musiałem to zrobić u dealera kamperów u którego kampera kupowałem i kosztowało to o ile się nie mylę około 1500 EUR.



Dziwne, Ja kupowałem kampera dwa miesiące temu, to byłem wtedy z Vinem w salonie sprawdzić co i jak, wtedy dostałem taką informację, mój sprwadzany z DE,. Zobaczymy na jesień jak pojadę na servis, czy wtedy przedłużą. :spoko

Ps. Jak nie przedłużą to servisu nie zrobią, szkoda pieniedzy, sam zrobię lepiej jak oni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-23, 22:02   

Ja telefonicznie otrzymałem informację, po podaniu nr VIN, że niestety tylko na dwa lata jest gwarancja- samochód kupiony w PL i zaraz się kończy. I faktycznie wspomniał o 350,-pln ale jest to rodzaj jakiegoś ubezpieczenia na 12 m-cy i oczywiście nie obejmuje wtryskiwaczy i działa tylko w PL. Ktoś coś słyszał?

Dlatego zapytałem na forum o numery katalogowe wtryskiwaczy. Oczywiście sam ich nie wymienię i oczywiście wiem, ze wymaga to podłączenia do komputera serwisowego.....itp itd
Kilka lat temu w Austrii za wymianę alternatora zapłaciłem lekko licząc 3 razy tyle ile kosztowałoby to w Polsce, i to głównie spowodowane było ceną alternatora, oczywiście regenerowanego i to gdzie? na naklejce było wyraźnie Made in Poland. Sprawdziłem po powrocie do PL, przebitka na częściach ok 3 x w porównaniu do PL.
I dlatego zacząłem temat ewentualnego zakupu wtryskiwaczy w PL. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, a wprost na pewno przyspieszy i obniży koszt ewentualnej naprawy w trasie za granicą. Ktoś poda te numery? z ciekawości chcę sprawdzić ile kosztują w Fordzie a ile poza Fordem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-24, 08:37   

Jurek Jurecki napisał/a:
Ja telefonicznie otrzymałem informację, po podaniu nr VIN, że niestety tylko na dwa lata jest gwarancja- samochód kupiony w PL i zaraz się kończy. I faktycznie wspomniał o 350,-pln ale jest to rodzaj jakiegoś ubezpieczenia na 12 m-cy i oczywiście nie obejmuje wtryskiwaczy i działa tylko w PL. Ktoś coś słyszał?

Dlatego zapytałem na forum o numery katalogowe wtryskiwaczy. Oczywiście sam ich nie wymienię i oczywiście wiem, ze wymaga to podłączenia do komputera serwisowego.....itp itd
Kilka lat temu w Austrii za wymianę alternatora zapłaciłem lekko licząc 3 razy tyle ile kosztowałoby to w Polsce, i to głównie spowodowane było ceną alternatora, oczywiście regenerowanego i to gdzie? na naklejce było wyraźnie Made in Poland. Sprawdziłem po powrocie do PL, przebitka na częściach ok 3 x w porównaniu do PL.
I dlatego zacząłem temat ewentualnego zakupu wtryskiwaczy w PL. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, a wprost na pewno przyspieszy i obniży koszt ewentualnej naprawy w trasie za granicą. Ktoś poda te numery? z ciekawości chcę sprawdzić ile kosztują w Fordzie a ile poza Fordem.



A widzisz, tego Mi ta miała Pani nie powiedziała, w poniedziałek też zadzwonię i dopytam.
Co do wtryskiwaczy, jak kupisz to bankowo się nie spierniczą :ok :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-24, 15:17   

Daj znać co usłyszysz.

cyt:
Co do wtryskiwaczy, jak kupisz to bankowo się nie spierniczą :ok :spoko

Oby tak było :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-25, 14:52   

Jurek Jurecki napisał/a:
Daj znać co usłyszysz.

cyt:
Co do wtryskiwaczy, jak kupisz to bankowo się nie spierniczą :ok :spoko

Oby tak było :wyszczerzony:




Dzwoniłem do salonu i tel odebrała miała Pani, powiedziała to co napisałem, poprosiłem żeby wysłała Mi na Mail potwierdzienie tego co Mi powiedziała, mówi nie ma potrzeby wszystko jest na stronie i tam mnie skierowała.

https://www.googleadservi...AmEQ0Qx6BAgLEAE

Więc sobie poczytałem :wyszczerzony: i wyczytałem co ty pisałeś :ok Więc dzwonię jeszcze raz i pytam czy ona czytała jakich aut dotyczy gwarancja, mówi że nie, to mówię proszę doczytać i dać znać czy dobrze przeczytałam :bajer . Po czasie dzwoni i przeprasza :kwiatki: że wprowadziła mnie w błąd, faktycznie jak pojazd sprowadzany to gwarancji nie można przedłużyć, ALE jeszcze raz wzieła VIN i mówi że pójdzie do Mistrza :shock: i spróbują coś wykombinować.
Coś się dowiem, dam znać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-03-26, 09:19   

Dzięki za info potwierdzające. Daj znać jak będą nowe informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
  Wysłany: 2024-04-12, 19:52   

[quote="Jurek Jurecki"]Dzięki za info potwierdzające. Daj znać jak będą nowe informacje.[/quote


Dziś zadzwonili do mnie z Forda :shock: dostali inoformację że mogą Mi przedłużyć gwarancję, jednak jak pisałeś to nie jest gwarancja ale ubezpiecznie które działa tylko w Polsce.
Takie mnie nie interesuje bo w Polsce to ja sobie poradzę, zagranicą też ale już więcej pierdzielenia.
Ogólnie jak przemyślałem temat to Mi wystarczy dobry asistant, mamy 1200km za granicą i w Polsce bez limitu, więc w sumie mam około 1600km, najgorzej Hiszpania, reszte krajów gdzie jedziemy to na luzie nam wystarczy :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***