Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper 4x4 jaki?
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-22, 20:07   Kamper 4x4 jaki?

Byłem na targach w Nadarzynie i napotkaliśmy coś takiego jak F150 zabudowanego jako alkowa, bardzo miły Pan właściciel Konstruktor oprowadził nas po kamperze opowiedział jak to jest zrobione, wygląda to w pełni profesjonalnie, byłem zaskoczony ilością miejsca w środku nie brakowało przestrzeni, przemyślane rozwiązania, duża łazienka, piękny salon, wygodne spanie i podejrzewam że w terenie też można by się spokojnie poruszać
Byłem zaskoczony pozytywnie, meble może bym wykończył ciut innaczej i kolory wolę inne, rozmieszczenie tychże bardzo dobre
Co o tym myślicie
:ok

Screenshot_20240422_200814.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 167,82 KB

Screenshot_20240422_200922.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 165,52 KB

Screenshot_20240422_201034.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 82,69 KB

Screenshot_20240422_201141.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 70,83 KB

Screenshot_20240422_201243.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 109,18 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-04-22, 20:15   

Nosi Cię ???
Pogoda zmieni się, słoneczko zaświeci, w trasę ruszysz i rozchodzisz/rozjeździsz jakoś. Może?
Może na początek wyciągarkę i trapy dokup. Na pewno dają poczucie bezpieczeństwa.
Kamper może być " byle jaki" niemal. Przygoda i zapał się liczą. Czyli to co nie wróci już chyba.
Popatrz jak ta Ruda na Bałkanach się porusza - namiot na dachu, konkretne rowery i trasy na nich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-22, 21:02   

rakro1 napisał/a:
Nosi Cię ???
.............
Kamper może być " byle jaki" niemal. Przygoda i zapał się liczą. Czyli to co nie wróci już chyba.
Popatrz jak ta Ruda na Bałkanach się porusza - namiot na dachu, konkretne rowery i trasy na nich.

Troszkę tak

Może być bele jaki, ale ale jest ochota lewel wyżej, to co było to już było i niewiele się zmieni, ochota jest w prawo skręcić jechać bez większej obawy że po traktor trzeba dzwonić, nie żeby od razu po szyby w błocie ale tak chociaż delikatne kałuże wzniesienia no rozumisz w teren bezdroże i takie tam.
Wochom się :szeroki_usmiech podpytuje, kto pyta mniej błądzi :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-04-22, 21:42   

jechać bez większej obawy że po traktor trzeba dzwonić



Im więcej napędów i takich tam, tym dalej po traktor trzeba iść :diabelski_usmiech
Też oglądałem podobne sprzęty, nie były złe, jedyny minus tamtych że nie miały przejścia do zabudowy, tu na plus :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-22, 22:28   

peja76 napisał/a:
Im więcej napędów i takich tam, tym dalej po traktor trzeba iść

żeby to tylko po jeden :-P

_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-22, 22:44   

Robert a jak to wygląda jeśli chodzi o DMC bo 150-ki ciężkie są już w standardzie ?

Generalnie koncepcja nie jest zła pytanie tylko, czy te lepsze trochę właściwości terenowe są warte dużego jednak ograniczenia przestrzeni .
W porównaniu do standardowych kapsułek na pickup'a jest tu wprawdzie to przejście między kokpitem a zabudową, ale nie jest to to samo co w normalnym kamperku.
Przejście z kokpitu do zabudowy jest chyba mocno karkołomne . Jak tam się w ogóle przechodzi , po tym podłokietniku ?

Wydaje mi się, że jeśli już 4x4 to standardowy kamperek na jakimś Iveco 4x4 czy coś w tym stylu. Zabudowa jednak praktyczniejsza , normalne przejście do kabiny, no i obracane fotele .

Z tego F150 to nie jest żadna rasowa terenówka (nawet nie wiem czy ta wersja ma reduktor i blokadę mostu ?) , więc właściwości terenowe zapewne podobne do czteronapędowych dostawczaków.
Peja ma rację, z tą drogą po traktor :spoko
Wszystko ma swoje ograniczenia i każda terenówka w końcu zostanie w polu . Lepsze właściwości terenowe ośmielają i usypiają czujność :wyszczerzony:
Ja pojeździłem teraz Land Cruiser'ami w tym Omanie i momentami było nerwowo , właśnie z powodu tego ośmielenia. Marka-symbol pojazdu terenowego, a w praktyce granica możliwości dużo bliżej niż by się wydawało :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-23, 06:09   

Ja tylko podpytuje :oops: :wyszczerzony:
DMC z tego co Pan mówił było spoko do 3.5t, waga zestawu około 3t kręciła się na pusto.
Przejście do kabiny faktycznie nie jest idealne ale awaryjnie jest,
ten podłokietnik to 3 miejsce można zastąpić jakimś wygodniejszym stopniem zamiast trzeciego miejsca,.
Jeżeli chodzi o przestrzeń to autentycznie byliśmy w szoku teoretycznie a praktycznie na pewno bo siedzieliśmy w środku było go więcej i bardziej przestronne w porównaniu z obecnym moim kamperem i wygodniej to zasługa tego salonu z tyłu.
W kapsule Tishera spałem jedna noc wygodna alkowa nie brałem prysznica ale był w niej razem z kiblem, stół i ogólne wrażenie z kapsuly tak jak to nazywasz transformers lekki

Ten F150 wygląda z zewnątrz bardzo niepozornie po wejściu do środka jest super przestronny i wszystko w nim jest na miejscu, lodówkę ja osobiście wyciągnął bym z pod blatu kuchennego i umieścił obok szafy za łazienką, szafa ubraniowa bardzo duża
Minus i plus brak garażu w moim przypadku rowery na tylną ścianę bagażnik rowerowy elektrycznie opuszczamy coś by trzeba z tylnym kołem zrobić ino nie wiem co :-P

Są efy150 3.0dieselki :wyszczerzony:

Ja tylko grzecznie pytam podpytuje tak se dumam, może odezwie się praktyk 4x4 który jeździł w terenie i widzi bezsens takiego rozwiązania

Nie mniej zacny ten f150 do 3,5t

Bardzo podobne wnętrze :ok

https://youtu.be/yn2pawXbaFo?feature=shared

:spoko
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2024-04-23, 06:45, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-23, 06:21   

SlawekEwa napisał/a:
peja76 napisał/a:
Im więcej napędów i takich tam, tym dalej po traktor trzeba iść

żeby to tylko po jeden :-P


Oni dla oglądalność specjalnie je topią :mikolaj
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-04-23, 06:59   

Mam kolegę co ma taką Kapsułę na Fordzie, zadowolony jak bąk, sam ją robił.
Jest u nas firma w okolicy co podajesz wymiary (jedziesz autem) i takiego golasa do zabudowy Ci zrobią, Będziesz chciał to mogę dać Ci numer tel do Przemka i sobie pogadacie :ok

Plusem tej opcji jest to że tu jak zrobisz kapsułę pod siebie to możesz ją mieć dożywotnio, zmieniasz tylko auto. Następny plus to dużo ciszej w środku podczas jazdy, no i wrazie W zwalasz kapsułę i masz auto, naprzykład żeby jechać po węgiel :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-23, 08:05   

peja76 napisał/a:
Mam kolegę co ma taką Kapsułę na Fordzie, zadowolony jak bąk, sam ją robił.
........
Plusem tej opcji jest to że tu jak zrobisz kapsułę pod siebie to możesz ją mieć dożywotnio, zmieniasz tylko auto. Następny plus to dużo ciszej w środku podczas jazdy, no i wrazie W zwalasz kapsułę i masz auto, naprzykład żeby jechać po węgiel :wyszczerzony:


peja76 drogi karawaningowcu nasz przyjacielu :spoko tu baza ASTRAL Halo na łączach :haha: :spoko
!!!! To nie jest kapsułka tego się nie da rozdzielić proszę przyjrzyj się dokładnie :szeroki_usmiech tym zdjęciom z pierwszego wątku
To jest alkowa bardzo niska jak na 4x4 z dużym zbiornikiem na wodę np. Ma też np. Kibel 70L, zadarty tył by go nie urwać na prawie płaskiej wyboistej drodze, ma prześwit akuratny, nie wspomnę o wykonczeniach takich jak łączenie kabiny oraz osłona ramy, jak dla mnie wykonane tak profesjonalnie że fabryczne osłony mogą po lekcje do Pana konstruktora się udać, mówię całkiem serio, mam praktykę 30letnią :haha: w porównywaniu rzeźby z oryginałem ;)
To jest zabudowa trwałe związana z podwoziem :-P
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2024-04-23, 08:37   

nie wiem czym praktyk. Przez lekko 40 lat tłuczenia po terenie (nie pisze tylko o szutrach , leśnych czy polnych drogach, raz (literalnie raz) korzystałem z traktora, ale i to dlatego, że do najbliższego drzewa po rozwinięciu wszystkich lin i taśm (a miałem ich sporo, w sumie ze 60 m) zabrakło... pół metra. Ale to tylko "raz" zawdzięczam, pomijając rozsądek i pewne umiejętności wynikające z praktyki (ktoś mógłby powiedzieć, że lenistwo i wygodnictwo płynące coraz szerszym strumieniem wraz z wiekiem) dodatkowemu wyposażeniu auta a to... niestety WAGA. Waga i jeszcze raz waga. Chcąc zmieścić się w 3.5 t trzeba iść na kompromis, albo faktycznie bardziej cieszy nas teren i dojazd do miejsc gdzie mało kto dojeżdża i poranna kawę pijemy w miłej ciszy i samotności albo chcemy mieć chałupę na kołach z TiVi, klimą i mebelkami: tektura w okleinie. Zatem 1 waga i faktyczne przeznaczenie pojazdu, albo doposażysz albo... traktor prędzej czy później. 2 - estetyka. Przeczochranie takich kabin (cienkie ścianki, wystające okna) przez krzaczory niestety bardzo źle robi owym ścianom i okienkom. Włażenie w takie cudo w ubłoconych butach i ciuchach to też pewien niosący za sobą skutki mały problem. Oczywiście można nie wjeżdżać w krzaczory, unikać zjeżdżania z twardego, z daleka omijać bezdroża, tylko po co wówczas taki wydatek jak terenowe podwozie i kapsuła za pierdyliad złociszy czy innych eurasów.
Generalnie albo potrzebujesz terenówki z funkcja mieszkania i to faktycznie podnosi mobilność i możliwość dotarcia do miejsc oddosobnionych, albo masz chałupę na 4 pędzonych kółkach za ciężki piniądz z wątpliwą możliwością wykorzystania zdolności terenowych podwozia.
Zatem czas przemyśleć kwestię raz potrzeb, dwa kosztów. Tu nikt Ci nie pomoże, to Twoje przemyślenia i Twoje decyzje.
Waga początkowa, koszt doposażenia i znów waga owego doposażenia.
Faktyczne przeznaczenie i liczenie się ze spadkiem (dosyć gwałtownym) estetyki (zatem i wartości) w przypadku faktycznego użytkowania w warunkach terenowych.
Jednym z podstawowych elementów doposażenia do jazdy terenowej, nawet tego lekkiego terenu, to opony. Opona terenowa z kilku powodów nie lubi szybkiej jazdy, z kilku tych samych powodów takiej jazdy również nie lubi powożący. Nawet 4x4 na szosowych oponach nie radzi sobie z mokrą łąką.
Pomijając koszta (jak ktoś ma do dyspozycji stosowne środki na swoje zachcianki/hobby/ potrzeby to nie musi pytać, spełnia swoje zachcianki i już) zastanów się gdzie byś takim autem chciał wędrować. Bo to pytanie zasadnicze.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-04-23, 09:00   

Komplecik,

Robert, jak ja lubię te Twoje nowe tematy: o niczym a jednak ludzie piszą :bajer

Mam nawet swoją teorię: Ty nic nie planujesz zmienić/ kupić. To Twój zakamuflowany sposób na to by forum nie umarło :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-04-23, 09:57   

[quote="Komplecik"]
peja76 napisał/a:
Mam kolegę co ma taką Kapsułę na Fordzie, zadowolony jak bąk, sam ją robił.
........
Plusem tej opcji jest to że tu jak zrobisz kapsułę pod siebie to możesz ją mieć dożywotnio, zmieniasz tylko auto. Następny plus to dużo ciszej w środku podczas jazdy, no i wrazie W zwalasz kapsułę i masz auto, naprzykład żeby jechać po węgiel :wyszczerzony:


peja76 drogi karawaningowcu nasz przyjacielu :spoko tu baza ASTRAL Halo na łączach :haha: :spoko
!!!! To nie jest kapsułka tego się nie da rozdzielić proszę przyjrzyj się dokładnie :szeroki_usmiech tym zdjęciom z pierwszego wątku

Mój drogi przyjacielu :bigok ale Ja to wiem że to co załączyłeś na zdjęciach to nie kapsuła :ok może nie mam takiego dużego doświadczenia jak ty w karawaningu, ale na targi już parę lat jeżdzę, jak i po naszym pięnym kraju i paru innych 8-) wieć trochę widziałem.
Chciałm poprostu nawiązać do tego że można również iść w stronę kapsuły jak i zabudowy na PICKUPA :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-23, 10:21   

bert napisał/a:
nie wiem czym praktyk. Przez lekko 40 lat tłuczenia po terenie...........
Pomijając koszta (jak ktoś ma do dyspozycji stosowne środki na swoje zachcianki/hobby/ potrzeby to nie musi pytać, spełnia swoje zachcianki i już) zastanów się gdzie byś takim autem chciał wędrować. Bo to pytanie zasadnicze.


Zawsze będzie czas na pełen ofroud :szeroki_usmiech na razie mam ochotę zjechać z asfaltu i nie myśleć cz z trawy wyjadę
Zastanawiam się co można jeszcze chcieć więcej niż w tym F150
Zwykłym kamperem strach odbić nawet w najmniejsza przecznice wypada przewidzieć co tam może nas zaskoczyć , ostre podjazdy też było by dobrze pokonać, nie będę jeździł i specjalnie topił jak Turcy UNIMogi ale na łąkę to bym wjechał chętnie :szeroki_usmiech
Takie tam najprostsze abc ofroud u :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-23, 10:28   

[quote="peja76"]
Komplecik napisał/a:
peja76 napisał/a:
Mam kolegę co ma taką Kapsułę na Fordzie, zadowolony jak bąk, sam ją robił.
........
Plusem tej opcji jest to że tu jak zrobisz kapsułę pod siebie to możesz ją mieć dożywotnio, zmieniasz tylko auto. Następny plus to dużo ciszej w środku podczas jazdy, no i wrazie W zwalasz kapsułę i masz auto, naprzykład żeby jechać po węgiel :wyszczerzony:


peja76 drogi karawaningowcu nasz przyjacielu :spoko tu baza ASTRAL Halo na łączach :haha: :spoko
!!!! To nie jest kapsułka tego się nie da rozdzielić proszę przyjrzyj się dokładnie :szeroki_usmiech tym zdjęciom z pierwszego wątku

Mój drogi przyjacielu :bigok ale Ja to wiem że to co załączyłeś na zdjęciach to nie kapsuła :ok może nie mam takiego dużego doświadczenia jak ty w karawaningu, ale na targi już parę lat jeżdzę, jak i po naszym pięnym kraju i paru innych 8-) wieć trochę widziałem.
Chciałm poprostu nawiązać do tego że można również iść w stronę kapsuły jak i zabudowy na PICKUPA :spoko

Kapsuły nie kupię i za darmo nią a i choćby doplacali nie będę jeździł wisi to okrutnie na tylnej osi a przodek jest w górze, jeśli już to oryginał np. Hymer 4x4, o blaszakach też myślałem, ten ford bardzo mi się podoba bo po prostu niby mały a bardzo przestronny tego faktycznie nie da się opisać, ja widziałem dotykałem podchodziłem jak pies do jeża i na koniec byłem w szoku ze tak może być fajne
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***