Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak klimy jaka alternatywa
Autor Wiadomość
Marcino84 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Kwi 2024
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2024-04-24, 12:31   Brak klimy jaka alternatywa

Na początek jako "nowy"się przywitam.
Cześć. Jako, że planujemy z rodziną nasz pierwszy wyjazd kamperem mam pytanie do doświadczonych kamperowiczów. Problem mam następujący. Po poszukiwaniach kampera do wynajęcia na okres wakacyjny, znalazłem auto, które mi odpowiadało i wpłaciłem zaliczkę za wynajem. Niestety po pewnym czasie kiedy postanowiłem obejrzeć go na żywo okazało się, że nie posiada on klimatyzacji stacjonarnej. Szczerze mówiąc, to nie zwróciłem na to uwagi, bo 99 procent kamp na wynajem ją posiada. Wynajmujący nic o tym nie wspominał. Tak czy inaczej wyjazd planujemy w wakacje do Włoch i pytanie co mogę zrobić, żebym nasz pierwszy wyjazd nie zakończył się klapą z powodu upalnych nocy. Macie jakieś sposoby?jakiś mini klimatyzator czy wiatraki...cokolwiek. dajcie znać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-24, 16:38   

Cześć 😀
Proponuję zanim pojedziesz do Włoch pożycz kampera na weekend. Jeżeli nigdy nie jeździłeś to musisz zdobyć doświadczenie w jeździe / 7 metrów/ i obsłudze kilku ważnych systemów: prąd, woda czysta i szara, wc oraz nauczyć się manewrowania czy wjazdu na kliny. Jak sam to przetestujesz zobaczysz co Ci jest potrzeba na wyjazd a co jest zbędnym balastem.
Rozumiem że jedziesz na kemping i na miejscu odpada Ci problem wody i WC bo korzystasz z łazienek na kempingu.
Temperatury. Jak nie masz klimy są inne sposoby. Po pierwsze stoisz w cieniu. Po drugie ją stosuję wiatraki. Zasilane z 12 v i wbudowanym regulatorem obrotów gdzie płynnie mogę ustawić nawiew. Na kemping możesz zabrać wiatraki na 230 v niektóre mają zbiornik na wodę i robią taką mgłę. Klimatyzatory przenośne takie do kampera zwykle są niewielkiej mocy i wymagają odprowadzenia gorącego powietrza.
Ja stosuję wiatraki i daję radę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-04-24, 18:14   

Uważam,że ważniejsza jest klimatyzacja kabinowa niż stacjonarna.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-04-24, 18:39   

Z "braku laku" można za parę stówek kupić tzw klimator. Działa to na zasadzie dmuchania powietrzem w kurtynę wodną. Nie wychłodzi kampera ale jednak dmucha schłodzonym powietrzem co jest dość przyjemne. Ma tę zaletę, że jest lekkie i wymaga niewielkiego prądu - parędziesiąt watów. Zawsze to jakiś ratunek przy dużych upałach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 20:03   

Nie rozumiem co wy macie z tymi klimami 15 lat jeżdżę kamperem na obydwóch mam i miałem Klimę a może ze 2 x ją użyłem znaczy dzieci, okna sobie szeroko otworzyć wieczorem chałupę wywieczyć i tyle, zamiast siedzieć w brzęczącym pomieszczeniu, jest też inna propozycja zrezygnować z wakacji, opamiętajcie się bo ręce opadają.
Przepraszam że się uniosłem, kuźwa karawaning to nie jest klima, a klimat jazdy dzicz i takie tam :wyszczerzony:
:spoko

IMG_20240424_200536.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 479,63 KB

IMG_20240424_201702.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 539,28 KB

IMG_20240424_201848.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 247,54 KB

IMG_20240424_204529.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,82 MB

_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2024-04-24, 20:46, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2024-04-24, 20:09   

Marcino84 napisał/a:
nie posiada on klimatyzacji stacjonarnej
Jak masz klimę dla kierowcy to się nie przejmuj brakiem tej drugiej. W nocy słońce nie świeci
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 20:12   Re: Brak klimy jaka alternatywa

Marcino84 napisał/a:
Na początek jako "nowy"się przywitam.
Cześć. Jako, że planujemy z rodziną nasz pierwszy wyjazd kamperem mam pytanie do doświadczonych kamperowiczów. Problem

Nie lepiej zapytać :szeroki_usmiech

Chłopaki chce 1raz w życiu mieć frajdę wielką, wypożyczyłem kampera, jesteśmy podekscytowani gdzie wybrać się w pierwszą podróż, jak ją zaplanować, chcemy mieć radość z podróży zobaczyć fajne miejsca, coś podpowiecie? jestem w te klocki :mrgreen:
No. Tak bym zapytał :oops:

:ok :mikolaj

:spoko :spoko :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 21:05   Re: Brak klimy jaka alternatywa

Marcino84 napisał/a:
Tak czy inaczej wyjazd planujemy w wakacje do Włoch i pytanie co mogę

Dobra jest plan by wakacje we Włoszech były niezapomniane, nie z powodu braku klimy :haha: a z powodu miejsc które zobaczysz, panowie i Panie co by tu mniej doswiadczonemu kamperowcowi podpowiedzieć
Mamy może pytanie do Ciebie jaki masz plan na Włochy? :bigok
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
przemo.d 
zaawansowany

Twój sprzęt: FORD 2.0 CI
Nazwa załogi: Przemo.D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2011
Piwa: 15/60
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-04-24, 21:10   Re: Brak klimy jaka alternatywa

Marcino84 napisał/a:
Tak czy inaczej wyjazd planujemy w wakacje do Włoch i pytanie co mogę zrobić, żebym nasz pierwszy wyjazd nie zakończył się klapą z powodu upalnych nocy. Macie jakieś sposoby?jakiś mini klimatyzator czy wiatraki...cokolwiek. dajcie znać


Włochy to nie Afryka :haha: a kamper to nie hotel 5 gwiazdkowy :spoko będzie Ci brakować bardziej: miejsca, prądu, wody. Klima stacjonarna nie będzie żadnym problemem bo i tak działa tylko na kempingu. A kto jeździ kamperem na kemping :lol: to może i ma taki problem-> nie wiem i raczej nie spróbuję. Jak zjedziesz do wody jak na fotkach Komplecika , otworzysz okna to nigdy nie jest za gorąco :lol: Jeszcze przykrywać będziesz się musiał ...Ale taka miejscówka na kempingu tak blisko wody to pewnie i cena Premium :haha:
może kup namiot, ze 3 pokojowy i wynajmij jakiegoś uchodźcę co by Ci poskładał ten namiot i wachlarzem pomachał. Ta klima stacjonarna to ogólnie do niczego niepotrzebny klamot.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 21:18   Re: Brak klimy jaka alternatywa

przemo.d napisał/a:
Marcino84 napisał/a:
Tak czy inaczej wyjazd planujemy w wakacje do Włoch i pytanie co mogę zrobić, żebym nasz pierwszy wyjazd nie zakończył się klapą z powodu upalnych nocy. Macie jakieś sposoby?jakiś mini klimatyzator czy wiatraki...cokolwiek. dajcie znać


Włochy to nie Afryka :haha: a kamper to nie hotel 5 gwiazdkowy :spoko będzie Ci brakować bardziej: miejsca, prądu, wody. Klima stacjonarna nie będzie żadnym problemem bo i tak działa tylko na kempingu. A kto jeździ kamperem na kemping :lol: to może i ma taki problem-> nie wiem i raczej nie spróbuję. Jak zjedziesz do wody jak na fotkach Komplecika , otworzysz okna to nigdy nie jest za gorąco :lol: Jeszcze przykrywać będziesz się musiał ...
może kup namiot, ze 3 pokojowy i wynajmij jakiegoś uchodźcę co by Ci poskładał ten namiot i wachlarzem pomachał. Ta klima stacjonarna to ogólnie do niczego niepotrzebny klamot.


Dobra dobra panowie ja się uniosłem ale nie o to idzie :bigok trzeba młodszemu stażem podpowiedzieć jak najlepiej Włochy ogarnąć kamperem latem :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 21:29   

Kazik II napisał/a:
Z "braku laku"......................... jest dość przyjemne. Ma tę zaletę,


Z braku laku :szeroki_usmiech Kaziczku co tam ciekawego we Włoszech widziałeś jakąś miejscówkę podrzuć bo tu się o ważnych rzeczach rozmawia a kolega głodny wiedzy, ja to o Toscani deczko, Gargano ciut, Garda też co nieco, można plan namalowa, :szeroki_usmiech ino trzeba wziąć pod uwagę że to wakacje, dzikie topowe miejscówki mogą być niedostępne w sezonie :)
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-04-24, 21:39   

Mam klimę i tak jak Komplecik użyłem z 2 razy ale do grzania w zimie na nartach :haha:
W lecie skorzystacie z klimy tylko jak jest słupek (oczywiście w wypożyczonym kamperze bo są owszem koledzy na forum co mają elektrownie w kamperach i prąd mogli by sprzedawać na kempingu :gwm ). Wydajność klimy w kamperze to też nie jakaś rewolucja, mam 3,5 KW i trochę pochłodzi ale zeby cały dzień w skwarze dała ochłodzenie to też tak ie działa. Zresztą będziecie też większość czasu poza kamperem. Jakie rozwiązanie, jeśli staniecie w osłoniętym drzewami miejscu to tak jak koledzy pisali zupełnie wystarczy. Trzeba też pamiętać że do upałów człowiek się przyzwyczaja i po paru dniach nie będziecie juz tak dotkliwie go odczuwali ale wtedy niestety ... trzeba będzie oddac kampera już do wypozyczalni. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-04-24, 21:41   

No i wprowadzić Komplecika w taki nerw to naprawdę wyczyn. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 21:50   

jarsta0001 napisał/a:
No i wprowadzić Komplecika w taki nerw to naprawdę wyczyn. :bigok

Nie nie nieeeeee..., :szeroki_usmiech ostrzej napisaliśmy kilka słów pytajacemu, tylko dla tego by temat odwrócić, zamiast skupić się na bzdecie klima
okaże się że młodszy stażem karawaningowym Kolega skupi się na sednie wakacji i nawet nie pomyśli o do niczego nie potrzebnej klimie :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 21:58   

jarsta0001 napisał/a:
są owszem koledzy na forum co mają elektrownie w kamperach i prąd mogli by sprzedawać na kempingu :gwm ).

:haha: właśnie :-/ o tym nie pomyślałem, faktycznie i jeżdżą na kempingi, ciekawe :-P co robią z prądem i czy mają Klimę :haha:
:mikolaj
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***