Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sierpień 2023 Chalkidiki, Peloponez.
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-06-18, 19:36   

MILUŚ napisał/a:
Porównałem trasę z jednego z Termal kempingów na Węgrzech gdzie będziemy nocować do miejsca na Chalkidiki gdzie chcemy stanąc na dziko i :
- droga przez Serbię 1014 km ; 10,5 h / optymistycznie bez stania na granicach :chytry / i za samą Serbię ~34 EUR za autostrady w jedną stronę , opłat w Macedonii nie potrafię zliczyć .
- droga przez RO i BG - 1045 km i 14 godzin - e-winieta RO 14zł/7 dni ; e-winieta BG 36,35 zł/ 7 dni .
Oczywiście to moje wydumki ; jeśli ktoś ma inne przemyślenia/doświadczenia jestem otwarty na zmiany planów :mrgreen:







/


Miluś, można plan dojazdu przez Serbię i Macedonię zmodyfikować:
Na Węgrzech nocujesz w miasteczku koło samej granicy z Serbią np.w Morahalom . Następnego dnia granicę przekraczasz w Bački Vinogradi i przejeżdżasz całą Serbię na raz (bez problemu wykonalne, obwodnica Belgradu cała zaraz będzie otwarta), nocujesz w Macedoni bo jest bezpiecznie i tu tankujesz (w Serbi nie tankujesz wcale).

Opłaty za autostrady:

Serbia do Belgradu -980 Dinarów
Serbia od Belgradu na pd. - 2230 Dinarów
Macedonia- kat.2 !!! Pięć bramek = 12,50€

Przejazd przez Bułgarię to męka w porównaniu z Serbią i Macedonią.

Pozdrawiam :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/134
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2023-06-18, 20:11   

LukF napisał/a:
obwodnica Belgradu cała zaraz będzie otwarta....


Ty jako znawca europejskiego drogowego postępu prac autostradowych mógłbyś operować jakimiś bliższymi danymi :chytry
Czy przed wrześniem ? :diabelski_usmiech :chytry
A Twoja podana trasa godna zastanowienia :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-06-18, 20:23   

MILUŚ napisał/a:
LukF napisał/a:
obwodnica Belgradu cała zaraz będzie otwarta....


Ty jako znawca europejskiego drogowego postępu prac autostradowych mógłbyś operować jakimiś bliższymi danymi :chytry
Czy przed wrześniem ? :diabelski_usmiech :chytry
A Twoja podana trasa godna zastanowienia :mrgreen:


Obwodnica Belgradu może być otwarta przed wrześniem bo taki jest plan ale jest za wcześnie by podać konkretną datę. Dlatego napisałem "zaraz".
Dam znać w odpowiednim wątku jak otworzą :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-06-18, 20:34   

Wielokrotnie testowałem obydwa warianty, o których piszecie i zdecydowanie wybrałbym to o czym pisze LukF.
Nie ma nawet najmniejszej płaszczyzny porównawczej. Chodzi o szybkość, łatwość, brak zmęczenia. Jeśli jedziesz do Grecji a nie chodzi o jakieś sprawy do załatwienia po drodze czy zwiedzanie to tylko Serbia. Winieta na Węgry najlepiej przez internet, bez pośredników. Serbia "na strzała" ale jak nie to też bez strachu.
Najtańsze paliwo w Macedonii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2023-06-18, 20:59   

MILUŚ napisał/a:
Też rozważałem drogę przez Serbię ale czas oczekiwania na granicach, koszty paliwa i oplat autostradowych przeważyły za wyborem drogi przez RO i BG .Nie wspomnę o bandyckich zachowaniach lokalów na serbskich autostradach


Aż tak się zmieniło ja w 2014 roku spałam z dziećmi na parkingu autostrady w Serbi. I było spokojnie co prawda wtedy osobówka. 1000km przez Serbie :-/ to ja tego nie pamiętam myślałam że mało jest. No to trzeba rzeczywiście roWazyc inna trasę widzę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2023-06-18, 21:03   

MILUŚ napisał/a:
Porównałem trasę z jednego z Termal kempingów na Węgrzech gdzie będziemy nocować do miejsca na Chalkidiki gdzie chcemy stanąc na dziko i :
- droga przez Serbię 1014 km ; 10,5 h / optymistycznie bez stania na granicach :chytry / i za samą Serbię ~34 EUR za autostrady w jedną stronę , opłat w Macedonii nie potrafię zliczyć .
- droga przez RO i BG - 1045 km i 14 godzin - e-winieta RO 14zł/7 dni ; e-winieta BG 36,35 zł/ 7 dni .
Oczywiście to moje wydumki ; jeśli ktoś ma inne przemyślenia/doświadczenia jestem otwarty na zmiany planów :mrgreen:







/





604km mi pokazuje Navi przez Serbię :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-06-18, 21:20   

Ja preferuję nie nocleg w ok. Moraholam a przeprawiam się po dojechaniu wieczorem na granicę i śpię zaraz za przejściem, po stronie Serbskiej. Zaoszczędzam kilka godzin rano na ew. kolejkę.
Wieczorem jadę na główne Roszke Horgosz bo ew. kolejka już mi nic nie zmienia. I tak za chwilę idę spać.
Ale ja startuję z Dębicy po pracy, w piątek i akurat taki układ mi się sprawdza.
Powrót tylko Tompa lub lepiej Baćki Vinogrady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/134
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2023-06-18, 21:59   

angela_camp napisał/a:
.............

604km mi pokazuje Navi przez Serbię :lol:


Tak ; ale ja pisałem o odległości między kempingiem w H a parkingiem w GR :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2023-06-18, 22:50   

Dzięki za podpowiedzi. Jadę w pojedynkę, więc pewnie zanocuję po węgierskiej stronie i przeskoczę za dnia. Czy w październiku też bywają kolejki na granicy?
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2023-06-19, 00:00   dojazd do Grecji

Witam ANGELA CAMP---czytałem Twoje relacje z Forum Karawaningowego--bo też tam byłem
i nadal jestem.
Wczoraj powróciłem z Grecji--od 16.05.23.
Wyjazd od wielu już lat możliwy na dowód os.
Potrzebna ZK--dzisiaj już--biała // Macedonia //--na granicy dla zapominalskich możliwośc zakupu---ceny nie znam.
Serbia--od wielu lat spotykałem próby --na odcinku-Belgrad-Nisz // 230 km // zatrzymania
pojazdu poprzez sygnalizowanie defektu auta---teraz--nie.
Absolutnie NIE reagować na te sygnały i nie zwracać uwagi na tego dającego znaki.
Suszarki pod wiaduktami // cień //i przy dojazdach do bramek.
Ceny winiet.
Serbia--31 E--płatnosć na 2 bramkach--
Macedonia---590 denarów--w euro więcej--kurs niekorzystny
Przy zakupie paliwa bez prolemu płatnosć w euro // 60 denarów //, kartą .
Wymień 10 E i na bramki wystarczy--wymieniają bez problemu // lepiej jednak zapytać //
Na połowie trasy masz bazar w m. Rosoman // zjazd z autotr. 4 km // --po prawej stronie
przy wjeżdzie do miasteczka--ceny to połowa cen w Grecji--warzywa , owoce-alkohol.
Gevgelija--miasto graniczne---motel Vardar--parking-tanie -pyszne jedzenie --spokojny nocleg
Jeżeli jedziesz na Chalkidiki to dalej droga prosta -ja jechałem dalej i zdecydowanie polecam
autostradę.
Dylemat dla wielu z naszego Forum--droga do Grecji --Bułgaria -RO.---czy Serbia-Macedonia ?
Znam b. dobrze te drogi---
Dla mnie to duże nieporozumienie--tylko dla tych Bułgaria którzy chcą zaoszczędzić---ale kamper mocno to odczuje i da znać w warsztacie przy płaceniu.
Macedonia--najtansze paliwo---ja płaciłem 1.05 E i przy powrocie 1.07 E.
W Grecji od 1. 375--do 1,6 E na autostradzie.
Jeżeli masz inne pytania to proszę pisz , albo tutaj , lub na PW ---w środę jadę do Piasek
i tu już nie mam zasięgu w PL---za tydzien wracam i już jestem do ew. dyspozycji.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2023-06-20, 16:28   Re: dojazd do Grecji

jarek49 napisał/a:
Witam ANGELA CAMP---czytałem Twoje relacje z Forum Karawaningowego--bo też tam byłem
i nadal jestem.
Wczoraj powróciłem z Grecji--od 16.05.23.
Wyjazd od wielu już lat możliwy na dowód os.
Potrzebna ZK--dzisiaj już--biała // Macedonia //--na granicy dla zapominalskich możliwośc zakupu---ceny nie znam.
Serbia--od wielu lat spotykałem próby --na odcinku-Belgrad-Nisz // 230 km // zatrzymania
pojazdu poprzez sygnalizowanie defektu auta---teraz--nie.
Absolutnie NIE reagować na te sygnały i nie zwracać uwagi na tego dającego znaki.
Suszarki pod wiaduktami // cień //i przy dojazdach do bramek.
Ceny winiet.
Serbia--31 E--płatnosć na 2 bramkach--
Macedonia---590 denarów--w euro więcej--kurs niekorzystny
Przy zakupie paliwa bez prolemu płatnosć w euro // 60 denarów //, kartą .
Wymień 10 E i na bramki wystarczy--wymieniają bez problemu // lepiej jednak zapytać //
Na połowie trasy masz bazar w m. Rosoman // zjazd z autotr. 4 km // --po prawej stronie
przy wjeżdzie do miasteczka--ceny to połowa cen w Grecji--warzywa , owoce-alkohol.
Gevgelija--miasto graniczne---motel Vardar--parking-tanie -pyszne jedzenie --spokojny nocleg
Jeżeli jedziesz na Chalkidiki to dalej droga prosta -ja jechałem dalej i zdecydowanie polecam
autostradę.
Dylemat dla wielu z naszego Forum--droga do Grecji --Bułgaria -RO.---czy Serbia-Macedonia ?
Znam b. dobrze te drogi---
Dla mnie to duże nieporozumienie--tylko dla tych Bułgaria którzy chcą zaoszczędzić---ale kamper mocno to odczuje i da znać w warsztacie przy płaceniu.
Macedonia--najtansze paliwo---ja płaciłem 1.05 E i przy powrocie 1.07 E.
W Grecji od 1. 375--do 1,6 E na autostradzie.
Jeżeli masz inne pytania to proszę pisz , albo tutaj , lub na PW ---w środę jadę do Piasek
i tu już nie mam zasięgu w PL---za tydzien wracam i już jestem do ew. dyspozycji.
Pozdrawiam.



Witam :wyszczerzony:
Dziekuje bardzo za wyczerpujacy post wszystko o co chcialam spytac napisales. Ewentualnie jak nagromadza sie dodatkowe pytania na pewno napisze. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/134
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2023-06-20, 19:21   

Przekonaliście mnie i na obecną chwilę mam rozplanowane oba warianty trasy .
Z ostateczną decyzją poczekam jednak na opisy powracających z Grecji w tym roku :mrgreen: :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2023-06-21, 16:13   Re: dojazd do Grecji

jarek49 napisał/a:
Witam ANGELA CAMP---czytałem Twoje relacje z Forum Karawaningowego--bo też tam byłem
i nadal jestem.
Wczoraj powróciłem z Grecji--od 16.05.23.
Wyjazd od wielu już lat możliwy na dowód os.
Potrzebna ZK--dzisiaj już--biała // Macedonia //--na granicy dla zapominalskich możliwośc zakupu---ceny nie znam.
Serbia--od wielu lat spotykałem próby --na odcinku-Belgrad-Nisz // 230 km // zatrzymania
pojazdu poprzez sygnalizowanie defektu auta---teraz--nie.
Absolutnie NIE reagować na te sygnały i nie zwracać uwagi na tego dającego znaki.
Suszarki pod wiaduktami // cień //i przy dojazdach do bramek.
Ceny winiet.
Serbia--31 E--płatnosć na 2 bramkach--
Macedonia---590 denarów--w euro więcej--kurs niekorzystny
Przy zakupie paliwa bez prolemu płatnosć w euro // 60 denarów //, kartą .
Wymień 10 E i na bramki wystarczy--wymieniają bez problemu // lepiej jednak zapytać //
Na połowie trasy masz bazar w m. Rosoman // zjazd z autotr. 4 km // --po prawej stronie
przy wjeżdzie do miasteczka--ceny to połowa cen w Grecji--warzywa , owoce-alkohol.
Gevgelija--miasto graniczne---motel Vardar--parking-tanie -pyszne jedzenie --spokojny nocleg
Jeżeli jedziesz na Chalkidiki to dalej droga prosta -ja jechałem dalej i zdecydowanie polecam
autostradę.
Dylemat dla wielu z naszego Forum--droga do Grecji --Bułgaria -RO.---czy Serbia-Macedonia ?
Znam b. dobrze te drogi---
Dla mnie to duże nieporozumienie--tylko dla tych Bułgaria którzy chcą zaoszczędzić---ale kamper mocno to odczuje i da znać w warsztacie przy płaceniu.
Macedonia--najtansze paliwo---ja płaciłem 1.05 E i przy powrocie 1.07 E.
W Grecji od 1. 375--do 1,6 E na autostradzie.
Jeżeli masz inne pytania to proszę pisz , albo tutaj , lub na PW ---w środę jadę do Piasek
i tu już nie mam zasięgu w PL---za tydzien wracam i już jestem do ew. dyspozycji.
Pozdrawiam.



Czechy ,Słowacja Wegry -- oplaty? ile miesiac??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2023-06-30, 17:40   

Potwierdzam przejazd Serbia,Macedonia,granica Backie winegrady.Przejazd do Macedoni na raz,tak by nie spac w Serbii.
Lubimy również wracajac jechać do Niszu i przebić sie przez Serbie do granicy nad Dunajem,zrobiona nowa piekna droga,a w miasteczkach Serbii sklepy miesne przez okno sprzedają wspaniałe mięsa z grila.
Taka jestem madra a wydaje mi sie ze dopadli nas w Serbii ale zobaczyli 2 staruchów siwych,pokręcili śrubokretem auto zapaliło ,była to pomoc drogowa z laweta!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/134
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2023-07-02, 12:44   

LukF napisał/a:
............

Przejazd przez Bułgarię to męka w porównaniu z Serbią i Macedonią....


Pognębię Cię jeszcze ; nasz forumowy ekspercie od postępów budów dróg które nas interesują .. :-P
Po pomyślnym wykonaniu misji "otwarcie obwodnicy Belgradu" mam dla Ciebie kolejne zadanie ...
Co z rozbudową drogi E79 ( bułgarska 1 ) na odcinku Vidin - Montana ?
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***