Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-05-13, 23:13
Visit Russia
Autor Wiadomość
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2012-02-16, 20:19   

Buguslawie
sprawdzilem na stronie ambasady Rosji- oni nie zmienili tej informacji o ubezpieczeniach- juz im przekazalem - moze uaktualnia
i to dzieki TOBIE beda mieli moze tam porzadek!!

A przy okazji jestes zbyt skromny, Twoje watpliwosci zmuszaja do szukania odpowiedzi a to jest ksztalcenie sie
wiec dzieki Ci za to. :bukiet:
Teraz drugi krok i zajmij 5 pozycje na liscie i mamy wtedy piekna reprezentacje CT na Rosyjskiej imprezie.
Czekam na Ciebiei z TWoja zalga w maju w Moskwie
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogusław 
trochę już popisał

Twój sprzęt: arca-ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-02-16, 22:17   

Czcigodny i dostojny Grzegorzu.

Serdecznie dziekuję za pochwały. Cała rodzina musiała je na głos czytać. Obiecałem się nie odzywać ale Wiesz jak to w życiu. Obiecuje ten kto chce, dotrzymuje ten kto musi.Sprawdziłem, są obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne około 90 zł /osobę/kraj. Ale kampery to nie samochody osobowe. Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny
w tej klasie co betoniarka, dźwig itp. Nie wiem jak są klasyfikowane kampery w ru. , na przejściu granicznym. Czytałem też ogólne warunki ubezpieczenia na Rosję. Na pewno to informacje mało ważne i znane wszystkim , ale. Qiudqid agis, prudenter agas ,et respice finem. (chyba tak to jest jak nie pochrzaniłem).
pzdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-02-16, 22:24   

bogusław napisał/a:
Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny
w tej klasie co betoniarka, dźwig

no własnie nie w tej klasie..dlatego..za kamperki płacimy AKCYZĘ jak za osobowy, a za betorniarke już nie... :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2012-02-17, 06:23   

bogusław napisał/a:
Ale kampery to nie samochody osobowe. Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny


pozostaje mi osobiscie machnac sie na granice (Terespol -Brzesc) - i wyjasnic
bede jechal samochodem do kraju wlasnie w koncu marca, a to jeszcze bedzie czas na wyjasnienia.
ALE zaznaczam - nie dla straszenia, tutaj jest wazny ten co ma PIECZATKE!!!!
wiec na kazdym przjsciu granicznym bywa inaczej- czasami moga zazadac fotki tesciowej (oczywiscie wlasnej) aby uzyskan ponad normatywne korzysci.....$$$$

JEDNEGO JESTEM PEWIEN
jezeli mi na campera przysluguje "zielona karta"z zaznaczenie ROSJA i BIALORUS to znaczy ze moge za granica spokojnie jechac - bo rosjanie i bialorusini podpisali ta konwencje!!!!

namawiam na spacerek do agenta ubezpieczeniowego lub telefon do konsulatu rosji - nawet odbieraja telefony!!

trzymajcie sie i walczcie bo wartu tu sie pojawic.
GRzegorz
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-02-17, 06:30   

cytat z pierwszej lepszej firmy ubezpieczeniowej
''Zielona Karta wymagana jest przy wyjazdach do: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i na Ukrainę. Zielona Karta wydana przez AXA DIRECT obejmuje wszystkie wymienione kraje.''
źródło
http://www.axadirect.pl/u...lona-karta.html

:spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-02-17, 07:50   

Myślę,że osoby które będą jechały,zdobędą wszelkie informacje przy okazji wizyty w ambasadach po wizy.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-02-17, 08:52   

Wystarcza zwykła "zielona karta" jaką każdy ubezpieczyciel wydaje.
Najważniejsze są dwa kwity jakie otrzymamy na granicy
Bumaga przypisana do samochodu, musimy zdać przy wyjeździe (niby paszport wwozowy), jak zgubisz są duże problemy
Bumaga przypisana do osoby, (karta emigracyjna czy jakoś tak) też zdajemy przy wyjeździe, zgubisz - zostajesz :haha:
Żeby te dwa kwity otrzymać, trzeba odpowiedzieć na kilkanaście durnych pytań typu "czy wwozisz narkotyki" ,"czy jesteś terrorystą" itp oczywiście pytania po rosyjsku
Na granicy estońsko-rosyjskiej Pani w okienku była bardzo uprzejma i praktycznie wypełniła za nas.
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bogusław 
trochę już popisał

Twój sprzęt: arca-ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-02-17, 10:50   

Oczywiście że pochrzaniłem nie "quidquid" lecz " Quit quit".zawsze byłem słaby z łaciny. Czepiliście się tego ubezpieczenia jak Stadionu Narodowego. Znaczenie tego łacińskiego przysłowia to "cokolwiek czynisz czyń roztropnie i szanuj wynik", ja muszę wszędzie wetknąć nos, taki mam wredny charakter. A wiec po uwzględnieniu wszystkich ............... i rozważeniu dokładnym ..... biorąc po uwagę .......,i reasumując powyższe, muszę stwierdzić że nie tylko Unia jest dwóch prędkości. Z trudem muszę się pogodzić że już nie jestem w pierwszej gildi i to z tego powodu niestety nie jadę. Po podjęciu tej decyzji pół nocy spędziłem przed zegarem ( za wahadłem są schowane przede mną nalewki). Co pomyślałem o jadących ( z zazdrości) to z czasem Bóg mi wybaczy. Nie odpuszczam jednak kierunku. Wracam do pierwotnego zamiaru zlot w czasie rozpoczęcia Euro w Leningradzie. Wychodzi wstępnie ca 4000 zł. wprawdzie nie wypada mówić o pieniądzach bo się ja ma , ale ja to rdolę. Najwyżej i tam nie pojadę, nie takie rzeczy nie wychodziły. Tym niemniej stwierdzam że organizacja i przygotowanie przez Grzegorza jest na wysokim poziomie. Zazdroszczę uczestnikom. Porównanie z PFCC. - nie ma co o nich mówić.
Żegnajcie.

Przejazd promem z Tallina do Helsinek promem, kamper h=2,9 m l= 5, 20 m dwie osoby, pokład, czas 3 godz. rezerwacja w dniu dzisiejszym na dzień przejazdu 7 czerwiec wyliczyli mnie140 eu. Z Helsinek poprzez Wyborg. Obwodnicą Leningradu przez Kronsztat do kempingu Szuwalowka.
na euro kemping Wrocław - stadion Olimp. osoba 50 zł, kamper 60 zł, prąd 30 zł.
koniec
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-02-22, 07:45   

A swoją drogą ,dziwię się Kolegom ,że nie są zainteresowani takim fajnym wyjazdem.

No ale może istotnie lepiej pojechać czwarty raz do Chorwacji lub siedemnasty na Węgry
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2012-02-22, 09:08   

Uprzejmie prosze o przekazanie na PW wszystkich zgloszonych uczestnikow wyjazdu i nowych ewentualnych chetnych, do Rosji i na Bialorus w maju 2012 o podanie

*typ kampera (marka)
*numeru rejestracyjnego
*na kogo jest zarejestrowany

informacje te sa potrzebne do zrobienia listy na przejscie graniczne Estonia- Rosja - dla maksymalnego ułatwienia przejazdu calej grupy przez granice lub jak kto woli Tryumfalnego wjazdu do ROSJI, zwarta grupa z lufami skierowanymi na "wschod" :box2

zeby nie trzeba bylo na przejsciu zakladac CAMPING na kilka dni , bo tam ponoc sa takie duze korki :haha: :gwm :haha:

pozdrawiam GRZEGORZ
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-02-24, 19:10   

Niestety, zaszły w rodzinie poważne okoliczności które stawiają nasz wyjazd
pod dużym znakiem zapytanie
dlatego też wykreślam naszą załogę z listy uczestników,
aby ew innym chętnym nie blokować miejsca.
Widząc jednak szansę na wyjazd, poprosiłem jednak Grzegorza
o kontynuowanie załatwiania wszelkich formalnosci wizowo urzędowych
dla naszej załogi (deklarując pokrycie kosztów)
tak aby w przypadku pojawienia się możliwości wyjazdu można było "wskoczyć"
na listę- O ILE NIE ZGŁOSZĄ SIĘ KOLEJNE ZAŁOGI
:oops:

nowa lista:
1. Elwood
2. KIMTOP
3. eMKa
4.
5.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2012-02-25, 11:17   

papamila napisał/a:
dlatego też wykreślam naszą załogę z listy uczestników,
aby ew innym chętnym nie blokować miejsca.


Papamila w zadnym wypadku
rozumiemy ze masz powody do takiej decyzji, nie skreslamy, i tak jak widac ten wyjazd nie cieszy sie zbyt wielkim zainteresowanie, - prawdopodobnie ilosc dni potrzebnych jest zbyt duza, ale to nie my jestesmy organizatorami,
tak czy inaczej bedzie to przetarcie trasy i potem juz w ramach indywidualnych terminow i programow ludzie napewno sobie pojada

Jarku trzymamy kciuki za powrot spokoju u Was :spoko :spoko :spoko

pozdrawiam
Grzegorz
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogusław 
trochę już popisał

Twój sprzęt: arca-ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-02-25, 17:01   

Grzegorzu.
U nas jest wiosna. Panie odkrywają dekolty. Można zaglądając obejrzeć buty. Obudź tych swoich niedxwiedzi. Niech wyjda z gawry. Mieli podać koszty. Mimo że nie jadę chciałbym wiedzieć co straciłem. Jak widać na razie wstał, ten od przejścia granicznego. Zastanawia się pewnie jaką melodię grać przy przekraczaniu granicy. Słowiankę, czy na Sopkach Mandżurii. Wolę na Sopkach Mandżurii graną przez dętą orkiestrę. Może być z Czukotki.
Ad rem. Pozostali niech wyjda z gawry i podadzą koszty, jak obiecali.

Gdzie będzie spanie.
Ile będzie kosztował poszczególny nocleg.
Ile będą kosztowały wstępy
Ile będą kosztowali przewodnicy
Co to znaczy że będzie promocja.

Ci z Leningradu to już podali - aha
P.S. Wczoraj przeczytałem w gazecie, że planowane jest W Rosji podniesienie akcyzy na alkohol tak aby butelka kosztowała 40 zł. Nie podskakuj ze swoimi 120 rb. za butelkę. U nas wtedy jeszcze w Biedronce , będzie krajowa za 14 zł. Jak z tym lasem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-02-25, 18:34   

bardzo wam zazdroszcze tego wyjazdu,nie mamy waznych paszportow,a poniewaz dopiero wyczytalam dzis o tej wyprawie,zaplanowany jest wyjazd do Wloch na caly maj.Mam Prywatna prosbe do osoby bedacej w temacie o poinformowanie mnie osobiscie o podobnym wyjezdzie w przyszlym roku.Mysle ze ten majowy 2012 to nie ostatnia taka wspolna kolumnada do Rosji,dziekuje i pozdrawiam Barbara Muzyk.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZUCHWAŁY 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mobilvetta K-yacht 89
Dołączył: 21 Kwi 2008
Piwa: 2/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-26, 16:48   

Witam Cię Grzegorz
Nie wiem czy mieliśmy okazję poznać się osobiście na jakimś zlocie CT.

Dzisiaj przeczytałem na forum informację o wyprawie Lotwa, Estonia, Rosja, Białoruś i byłbym
zainteresowany udziałem w tej eskapadzie. Prośba o więcej szczegółów między innymi gdzie
ma być zbiórka 1go maja, jak są rozplanowane dni między 1-6 maja czy jest jakiś program zwiedzania, czy jedziemy w grupie, czy zatrzymujemy się na konkretnych kempingach.
Pozostałe dni rozpisałeś w miarę szczegółowo.

Pozdrawiamy

Grażynka i Stach załoga "ZUCHWAŁEGO" :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***