Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bastard
Autor Wiadomość
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-15, 16:20   

Wtrace swoje 3 grosze poniewaz zafascynowany postami toscanera zafundowalem sobie w lazience extra ogrzewanie podlogowe wlasnie na webasto thermo top c. Po 8 miesiacach uzytkowania juz wiem ze jesli nie ma dobrej izolacji i rozprowadzenia ciepla na dzien dobry trzeba dokupic generator pradu. Toscaner o tym nie pisal ale ja wiem ze to byl jego odwieczny problem brak pradu, na szczescie byl w o tyle dobrej sytuacji ze koczowal w miejscach gdzie mogl odpalac silnik ja niestety nie bo w niemczech nie wolno "palic" silnika na postoju. Na szczescie moja alkowa ma piecyk i bojler truma na gaz i dzieki temu udalo mi sie przezyc zimne miesiace tudziez noce. Jesli chcesz tanio i dobrze do zrob to na gazie i bedziesz spal spokojnie. Jesli juz chcesz sie bawic w webasto to na dzien dobry kupuj generator do tego dobra izolacja termiczna pojazdu i rozprowadzenie ciepla nie tak jak ma to toscaner bo on grzeje gumowe weze a podobnie jak to jest rozwiazane w ogrzewaniu firmy alde i wtedy to ma sens. Ten bojler TT2 to jest zasilany pradem lub cieplym powietrzem.


https://www.youtube.com/watch?v=IO_N_8HXLEQ
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-12-15, 17:43   

wirefree napisał/a:
Po 8 miesiacach uzytkowania juz wiem ze jesli nie ma dobrej izolacji

Przy ścianach z papieru i 2cm styropianu to się nie dziw że ci w tyłek zimno i piec musi chodzić prawie na okrągło .Ja w najcieńszych miejscach mam 3cm xps i 2x alufox 0.5cm (ekran za grzejnikowy) + płyta i obicie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-12-15, 18:19   

Musi być dodatkowa pompka gdyż tylko jedna w webasto nie ma siły przepchnąć płynu przez cały układ. Pisałem jak się u mnie dusiło i webasto gotowało płyn, więc dołóż. W podłogę węże pex, dobrze się układa i dobrze oddają ciepło. Do wentylatorów przekaźnik zwłoczny, żeby nie mieliły jak jeszcze nie ma ciepła, a do pompki opóźniający żeby webasto się wystudziło po wyłączeniu.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-15, 18:28   

Moja pompka daje rade nawet lekko pod gorke co prawda wąż ma raptem 4 metry długości ale nie widze żeby coś się zapychało. Pewnie PEX bym zastosowal jakbym to mial robic drugi raz ale szkoda zabawy truma z gazem naprawde daje rade, dzis juz wiem ze zamiast tej zabawy z akumulatorami solarami przetwornicami i webasto trzeba bylo wstawic zbiornik LPG pod podłoge z dodatkowa instalacja i spał bym spokojnie przez 2 tygodnie az do nastepnego napelnienia butli. Potraktowalem to jako eksperyment ktory sie nie sprawdzil w moim rozwiazaniu. w Przyszlym roku bede sprzedawal kampera tak ze nastepny wlasciciel bedzie mial pole do popisu instalacje mozna w kazdej chwili rozbudowac.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 18:48   

wlodo napisał/a:
Musi być dodatkowa pompka gdyż tylko jedna w webasto nie ma siły przepchnąć płynu przez cały układ. Pisałem jak się u mnie dusiło i webasto gotowało płyn, więc dołóż. W podłogę węże pex, dobrze się układa i dobrze oddają ciepło. Do wentylatorów przekaźnik zwłoczny, żeby nie mieliły jak jeszcze nie ma ciepła, a do pompki opóźniający żeby webasto się wystudziło po wyłączeniu.


Super, dziękuję za radę!
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:03   

wirefree napisał/a:
Moja pompka daje rade nawet lekko pod gorke co prawda wąż ma raptem 4 metry długości ale nie widze żeby coś się zapychało. Pewnie PEX bym zastosowal jakbym to mial robic drugi raz ale szkoda zabawy truma z gazem naprawde daje rade, dzis juz wiem ze zamiast tej zabawy z akumulatorami solarami przetwornicami i webasto trzeba bylo wstawic zbiornik LPG pod podłoge z dodatkowa instalacja i spał bym spokojnie przez 2 tygodnie az do nastepnego napelnienia butli. Potraktowalem to jako eksperyment ktory sie nie sprawdzil w moim rozwiazaniu. w Przyszlym roku bede sprzedawal kampera tak ze nastepny wlasciciel bedzie mial pole do popisu instalacje mozna w kazdej chwili rozbudowac.


Interesujące rozwiązanie, planuję wstawić zbiornik gazu 35l więc może rzeczywiście wykorzystać go do podstawowego ogrzewania i jako dodatkową alternatywę wstawić Webasto Air?

W moim kamperze będą 3 Aku po 120 Ah, dwa panele po 200W. Dostanę też od znajomego generator Hondę 10i. Energię mam.

Dobre ogrzewanie jest dla mnie ważne, ponieważ czasami w okresie jesienno-zimowym wyjeżdżam na kilkanaście dni w okolice Alesund i Trondheim w Norwegi i chcę je spędzać w kamperku. No i lubię ciepełko.
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:12   

amples napisał/a:
wirefree napisał/a:
Po 8 miesiacach uzytkowania juz wiem ze jesli nie ma dobrej izolacji

Przy ścianach z papieru i 2cm styropianu to się nie dziw że ci w tyłek zimno i piec musi chodzić prawie na okrągło .Ja w najcieńszych miejscach mam 3cm xps i 2x alufox 0.5cm (ekran za grzejnikowy) + płyta i obicie .


U mnie będzie Mata ACE ARMAFLEX gr 0.6 cm do wnęk, na to styrodur 3 cm, alufox 0.5 cm + płyta i obicie. Myslę, że izolacja jest ok.
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-15, 19:21   

A slonce widac tam w ogole czy jest tylko jasniej? Bo wiesz nie ma slonca nie ma pradu i z tych paneli to bedziesz mial 2 W albo wcale bo to chyba kolo podbiegunowe juz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:47   

wirefree napisał/a:
A slonce widac tam w ogole czy jest tylko jasniej? Bo wiesz nie ma slonca nie ma pradu i z tych paneli to bedziesz mial 2 W albo wcale bo to chyba kolo podbiegunowe juz.


Słońca tam o tej porze niewiele, mam jeszcze generator Hondę 10i :wyszczerzony:
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez AndreLech 2017-12-15, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-12-15, 19:49   

AndreLech napisał/a:
Skąd: Kopenhaga/ Wrocław

wirefree napisał/a:
chyba kolo podbiegunowe juz.

Do szkoły pod górkę miałeś ? :bajer
Z Kopenhagi ponad 1k km do koła,
Sto parę mniej niż z północy polski .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:56   

amples napisał/a:
AndreLech napisał/a:
Skąd: Kopenhaga/ Wrocław

wirefree napisał/a:
chyba kolo podbiegunowe juz.

Do szkoły pod górkę miałeś ? :bajer
Z Kopenhagi ponad 1k km do koła


He he, jak pisałem - czasami jadę z Kopenhagi w tamte strony (promem do Oslo)
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-12-15, 21:49   

A ile trwa zagrzanie wody ciepłym powietrzem? :diabelski_usmiech
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-12-16, 00:07   

skrzychu napisał/a:
A ile trwa zagrzanie wody ciepłym powietrzem? :diabelski_usmiech


15-20 minut
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-12-16, 10:04   

Ciężko mi w to uwierzyć, ale skoro tak piszesz, to tak chyba jest. :lol: Szybciej niż się spodziewałem. Mój Carver potrzebuje około 10-15min na zagrzanie 9l wody, tak aby dwie osoby mogły się pod rząd wykąpać. Jeśli powietrze robi to o 5min dłużej, to rzeczywiście opcja warta rozważenia...
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-12-16, 16:41   

skrzychu napisał/a:
Ciężko mi w to uwierzyć, ale skoro tak piszesz, to tak chyba jest. :lol: Szybciej niż się spodziewałem. Mój Carver potrzebuje około 10-15min na zagrzanie 9l wody, tak aby dwie osoby mogły się pod rząd wykąpać. Jeśli powietrze robi to o 5min dłużej, to rzeczywiście opcja warta rozważenia...


ja tej wody uzywam TYLKO do umywalki, wiec nigdy nie puszczam 10l naraz. po 15 minutach od uruchumienia webasta (bojler jest 30cm za webasto) mam gorącą wodę w umywalce, szczerze to nigdy nie puscielem wiecej jak 1-2 litry naraz, wiec moze byc tak ze ten bojler nie jest caly zagrzany a tylko czesc wody po tych 15 minutach i to mi wystarcza. Do prysznica mam gazowy przeplywowy i tam woda jest bez czekania i bez limitu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***