Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bybobil Ducato L3H2 2.3
Autor Wiadomość
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 247/91
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2024-05-06, 11:43   

Fajna ta duża drukarka ;)
No właśnie kłopotliwe wykańczanie powierzchni drukowanych elementów powstrzymuje mnie od wykonywania widocznych części. Robię teraz SOG i wydrukowałem jakieś niewidoczne kształtki ale to co będzie na zewnątrz wytnę jednak ploterem CNC i posklejam.

:spoko

sog.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 216,13 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2024-05-06, 12:15   

ASA sie chyba dobrze szlifuje, wydrukowałem te lampki, ale na razie leżą. możesz jeszcze spróbować cieńszej warstw albo tez lepszej drukarki... jak kupiłem sobie bambu lab w lutym, to zbierałem szczękę z podłogi... mam pruse 3, ale to co zobaczyłem jak zaczęła drukować zwaliło mnie dosłownie z nóg... najpierw kupiłem A1 combo, ale po tygodniu wyszła ta sprawa z wadliwym kablem, była opcja zwrotu, więc nawet się sekundę nie wahałem. Odesłałem i wziąłem X1C combo...
Ale już A1 drukuje dwa razy szybciej, jest dwa razy tańsza (o połowę tańsza wg purystów językowych) i - tu oczywiście subiektywna opinia - drukuje dwa razy lepiej...
i wg mnie te wartości się nie dodają, one się mnożą...

jak chcesz mogę ci wydrukować zewnętrzny element... może wystarczy... mam asa w kolorze natural... to taki kremowy, ale to się rozpuszcza acetonem, wiec zakładam ze z farba będzie się dobrze wiązać.

jeśli dobrze rozumiem na co patrzę, to chcesz ciągnąc przez podłogę, a potem w bok przez ścianę? i tam kratka?
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 247/91
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2024-05-06, 12:43   

Nie mam żadnej nowoczesnej drukarki tylko 13-letniego drewnianego Ultimakera którego sam wyciąłem ze sklejki :haha:
Te moje elementy będą od wewnątrz na drzwiczkach do kasety i na zewnątrz filtr węglowy. Tak jak zwykle.

Dzięki za oferowaną pomoc ale mam już płaskie pliki do plotera i nie chce mi się już robić stl.

:spoko

ulti.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 211,69 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2024-05-06, 12:53   

Skwarek napisał/a:
Nie mam żadnej nowoczesnej drukarki tylko 13-letniego drewnianego Ultimakera którego sam wyciąłem ze sklejki
to szacun!!!! ja swoja pierwsza kupiłem 2016, to jakiś chiński klon na używanych silnikach, złożenie okazało się być prawie budową , drukowala mocno średnio. Kiedyś pojechałem żeby mi chłopak cos zeskanował i wtedy zobaczyłem jak może i powinna drukować drukarka...
relatywnie niedawno, bo 3 lata temu...
kupiłem Pruse
teraz nikt jej nawet nie chce za rozsądne pieniądze kupić, wszyscy chcą sprzedać swoja bo kupili już bambu...

jakbyś zmienił zdanie wiesz gdzie mnie znaleźć...

R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***